Jak aktivovat tmavý mód na Instagramu

Většina aplikací sociálních sítí dosud běžela čistě ve světlých tématech. Stále větší poptávka po tmavých barvách ale zapříčinila, že si většina služeb přidala do možností zobrazení i tmavý mód. Nejen, že tímto způsobem šetříte výdrž baterie (podle Googlu), ale zároveň se vám stránky v noci lépe přehlížejí. Navíc, černé aplikace vypadají fakt stylově.

Nové a ponuré barevná schémata přibyly na mnoha službách - YouTube, Google Chrome, Android - a nově i na Instagram. Na rozdíl od ostatních služeb ale spuštění tmavého módu není na Instagramu tak jednoduché. Proto vám přinášíme jednoduchý návod, jak si změnit světlou barvu sociální sítě na tmavou.

Tmavý Instagram ale není pro každého. Podmínkou na jeho spuštění je mít nainstalovaný operační systém Android 10 nebo iOS 13. V případě, že tyto OS máte, Instagram se vám na tyto barvy změní automaticky po aktivování systémových nastavení v mobilu - wide dark mode. Je tedy jasné, že momentálně je tmavý režim propojen s nastaveními celého mobilního zařízení.

Povolení Dark Módu na Instagram pro zařízení s Androidem:

1. Otevřete nastavení v mobilním zařízení
2. Přejděte do sekce Displej
3. Aktivujte Tmavou tému
4. Spusťte Instagram
5. Profit

Povolení Dark Módu na Instagram pro zařízení s iOS 13:

1. Otevřete nastavení telefonu
2. Zvolte Displej a jas
3. Klepněte na "Tmavý" pro změnu témata
4. Spusťte Instagram
5. Profit

V aplikaci zatím není možné libovolně přepínat tmavý a světlý režim. Pro opětovnou změnu je třeba provést stejný postup, jaký je popsán výše.

Zaujal vás článek? Ohodnoťte ho!


Průměrné hodnocení: 5
Hlasováno: 3 krát

Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.

Doporučujeme

Nahoru