Jak nainstalovat aplikace pro Android na Windows 10 Mobile

Microsoft se snaží oživit zájem o svůj mobilní operační systém a o svoje smartphony Nokia Lumia, jak to jen jde, přičemž jedním ze zásadních kroků je rozšiřování počtu dostupných aplikací. Tento počet je zatím, oproti přímé konkurenci v podobě Androidu a iOS, poměrně nízký. Řešením pro nový systém měl být projekt Astoria, který měl hlavně ulehčit portování aplikací z Androidu na Windows 10 Mobile. Ve skutečnosti ale tento nástroj zvládá i instalaci „ápékáček“ a spouštění aplikací z Androidu i přímo na W10M.

Celá operace, stejně jako betaverze Windows 10 Mobile, je určena pouze zkušeným uživatelům, kteří mají dostatečné znalosti a uvědomují si, že při těchto experimentech může dojít i ke ztrátě dat v mobilním telefonu kvůli nepředvídatelné chybě, která vyústí až v reset do továrního nastavení.

Potřebujete kompatibilní mobil s Windows 10 Mobile Insider Preview

Mezi telefony, na kterých by operace měla fungovat, patří Lumie 435, 635 (s 1GB pamětí), 730, 820, 830, 920, 925, 928, 930 a 1520. Na takovém telefonu musíte mít samozřejmě nainstalovanou Insider Preview verzi Windows 10 Mobile, protože projekt Astoria je určen pouze pro nový systém od Microsoftu.

Stáhněte si APK

Download požadovaného APKčka není žádný problém. Věnovali jsme se mu například v tomto článku. Máte ale i jiné možnosti, například na http://apps.evozi.com/apk-downloader/ stačí zadat URL stránky aplikace z Google Play a online utilitka vám požadované APK stáhne.

Nainstalujte aplikaci

Nejprve budete potřebovat APK do telefonu dostat, to uděláte přes jednoduchou PC utilitu APKToWin10M, kterou si stáhnete ZDE. Tuto aplikaci si nainstalujte a spusťte.

Následně vezměte svůj mobil s W10M a v Nastavení-Aktualizace a zabezpečení-Pro vývojáře se ujistěte, že máte zapnuté dvě volby – Vývojářský režim a Zjišťování zařízení. Poté musíte zařízení připojit k PC přes USB kabel. Až PC mobil najde, opět v nastavení Pro vývojáře PC s telefonem spárujte. Ke spárování slouží kód, který se zobrazí na displeji telefonu a který musíte následně zadat do aplikace APKToWin10M.

Pak už to je velmi jednoduché, do aplikace APKToWin10M vložte (do pole Drag Here) APKčko a klikněte na ikonku Install. Po dokončení instalace najdete aplikaci v seznamu aplikací svého mobilního telefonu.

Takto lze nainstalovat maximálně 3 aplikace naráz, registrovaní vývojáři mají k dispozici 10 instalací.

Zaujal vás článek? Ohodnoťte ho!


Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.
Luboš
Luboš

Dobrý den, mám tlf Lumia 532. Hlásí mi napadení viry. Existuje nějaký antivir, který funguje pro Windows Phone. Díky za odpověď

27.12.15 17:12 reagovat

Honza
Honza (administrátor)

Dobrý den, v současnosti je prakticky nemožné nakazit Windows mobilní zařízení virem - důvodů je hned několik: uzavřený operační systém a jeho velmi malé pokrytí trhu (hackerům se tudíž nevyplatí cílit na tuto platformu). Pokud máte s telefonem problém, nejedná se o vir, ale buď o Vaši chybu nebo chybu telefonu.

29.12.15 09:17 reagovat

Doporučujeme

Nahoru