Jak si přizpůsobit náhodné přehrávání na Spotify podle sebe? (návod)

Náhodné přehrávání skladeb je na Spotify jednou ze základních funkcí. Víte ale, že vůbec není tak náhodné, jak by se mohlo zdát? Možná jste si všimli určitého vzorce při přehrávání, který působí minimálně podezřele. Ve spuštěných playlistech se stovkami skladeb se totiž často stává, že některé písně nezahrají ani jednou, jiné zase hrají i několikrát za krátký časový úsek. Jak je možné, že Shuffle Play na Spotify je řízeno algoritmem?

Při poslechu vlastních playlistů jsem rád, když objevím skladby roky neslyšené. Připomenu si tak některé etapy života spojené právě s danou písní. Po zjištění, že Spotify účelově zasahuje do náhodného přehrávání, jsem se ale chtěl podívat na to, jestli by se s tím nedalo něco udělat. Streamovací služba se totiž snaží přehrávat skladby podobné těm, na kterých Shuffle Play začnete.

Výhodou tohoto řízeného přehrávání „náhodně“ je, že vám Spotify vytvoří sérii skladeb, které se podobají a vy tak máte ucelenější pocit z poslechu. Co ale v případě, kdy si opravdu přejete, abyste dostali všehochuť vašeho playlistu a skladby nebyly selektovány záměrně? Vždyť některé skladby se neprohrají vůbec, a další zase přijdou na řadu i několikrát.

Nejhorší na tom všem je, že tato funkce je ve Spotify jako výchozí. Darmo si tak spustíte Shuffle Play, když tato funkce má již od začátku jasně nastavená pravidla a vy o tom ani nevíte.

Jak si přizpůsobit náhodné přehrávání na Spotify?

Abyste tuto obstrukci opravili a náhodné přehrávání bylo opravdu náhodné, musíte se vydat do Nastavení na Spotify. Tam pak hledáte položku Automix. Na mobilních zařízeních iPhone a Android jděte do Nastavení a zvolte Přehrávání/Playback.

Pokud posloucháte na desktopové verzi, klikněte na svůj profil a opět otevřete Nastavení a Zobrazit pokročilá nastavení, kde se vám opět zobrazí možnost Playback. Na všech platformách pak vypněte Automix a užijte si to pravé náhodné přehrávání.

Už nikdy nebudete vědět, jaká skladba se bude přehrávat dál a v případě, že se vám skutečný Shuffle Play zunuje, vždy se můžete vrátit k Automix funkci a nechat Spotify vybírat podobné skladby k těm, které se právě přehrávají.

Zaujal vás článek? Ohodnoťte ho!


Průměrné hodnocení: 4.5
Hlasováno: 1 krát

Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.

Nejčtenejší články

Pixwords nápověda 1. díl

869556 přečteno

Doporučujeme

Nahoru