Jak stahovat videa ze soukromých a tajných skupin na Facebooku

Facebook a sociální sítě jako celek jsou plné nejrůznějších videí. V případě, že si chcete některé z nich stáhnout do počítače, můžete využít řadu programů i online nástrojů. Předejdete tak ztrátě videa v případě, že se ho autor rozhodne smazat a nadobro odstranit.

Postup je ve všech případech úplně stejný. Otevřete si video, zkopírujete jeho URL adresu z webového prohlížeče a vložíte ji do nástroje, který používáte. Dále si už jen vyberete kvalitu staženého videa, výsledný formát a místo, kam se má obsah uložit. Co ale v případě, že jsou videa v soukromých nebo tajných skupinách? V takovém případě je postup o něco složitější, ale stále poměrně rychlý a jednoduchý.

Návod ke stažení videa ze soukromých a tajných Facebookových skupin

1)  Stahování těchto videí vyžaduje speciální nástroj, kterých na internetu mnoho není. Z těch pár, které jsou k dispozici, jsem vybral ten nejsrozumitelnější, nejjednodušší a nejpohodlnější. Getfvid je online utilita umožňující stahování videí přímo z Facebooku, konkrétně ze skupin s určitým typem omezení.

Getfvid – Facebook Private Video Downloader

2)  Pokud už máte nástroj v prohlížeči otevřený, spusťte i video - přesněji se dostaňte k autorovi videa a spusťte jej přímo u něho.

3)  Následně použijte klávesovou zkratku Ctrl + U k zobrazení zdrojového kódu stránky. Nelekněte se množství údajů, které vypadá nějak podobně:

Zdrojový kód videa

4)  Zkopírujte celý obsah zdrojového kódu tak, že kliknete myší na libovolné místo v znacích, najednou stisknete klávesy Ctrl + A, čímž se veškerý text označí.

5)  Dalším krokem je zkopírování obsahu pomocí klávesové zkratky Ctrl + C.

6)  V tomto bodě je třeba přejít do online nástroje Getfvid a text zkopírovat do okna. Následně stačí stisknout tlačítko Download a na další stránce se zobrazí vámi zvolené video.

Těsně před stahováním

7)  Jako poslední už stačí jen vybrat, zda chcete video opravdu stáhnout, případně vám stačí jen audio a převedete si video do MP3 formátu.

Download nebo konverze na MP3

Zaujal vás článek? Ohodnoťte ho!


Průměrné hodnocení: 3
Hlasováno: 14 krát

Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.

Nejčtenejší články

Pixwords nápověda 1. díl

867272 přečteno

Pixwords nápověda 2. díl

452359 přečteno
Nahoru