Jak založit server přes Hamachi?

Hamachi je program, který slouží pro propojení počítačů jakousi virtuální sítí. Snadno tak díky němu můžete sdílet soubory nebo hrát hry, jako kdybyste měli zcela soukromou síť, do které si můžete pustit jen ty počítače, které požadujete.

Instalace programu Hamachi

Stáhnutí i instalace tohoto softwaru probíhá zcela běžně. Je potřeba odklikat běžná upozornění a povolit instalaci na svém počítači. Instalace se pak provede zcela sama na místo, které ji určíte.

 

První spuštění

Program můžete samozřejmě využívat ihned po jeho instalaci. Ihned po prvním spuštění Vás Hamachi přivítá a požádá o zmáčknutí modrého tlačítka Power. Po stisnutí pak přijde ihned požadavek na  pojmenování Vašeho počítače, což je dobré pro rozpoznání počítačů, které chcete připojit. Po odkliknutí Vám bude přidělena Vaše soukromá IP adresa zobrazující se nahoře vedle spouštěcího tlačítka. Ta ovšem nemá nic společného s tou, pod kterou se připojujete na internet. Vždy tedy u tohoto programu nadále používejte tuto programem přidělenou IP adresu.

Založení serveru přes Hamachi

Konečně se po všech těchto krocích dostáváme i samotnému založení nové sítě. To provedete kliknutím na tlačítko Network a zvolením nabídky „Create a new network“ nebo při prvním spuštění volbou modrého tlačítka se stejným nápisem přímo v hlavní ploše programu. V objevivším se okně pak zadejte jméno sítě a heslo, díky kterému se na ní půjde připojovat. Pokud vše proběhne úspěšně, v hlavním okně se objeví název nově vytvořené sítě. Zde pak také uvidíte, kdo je k síti aktuálně připojen.

Připojení k síti

Jestliže je síť již vytvořená, a vy se chcete pouze připojit. Stačí opět zvolit Network a volbu „Join an existing network“. Opět se objeví okno, kde je nutné zadat název sítě a heslo, které k přístupu samozřejmě potřebujete znát. Po úspěšném připojení se síť taktéž objeví v hlavním okně, kde uvidíte i všechny počítače, které se někdy k této síti připojili. Ty, které jsou připojeny aktuálně, pak najdete, stejně jako sítě, ke kterým jste aktuálně připojeni, označeny zeleným puntíkem. Připojit se takto můžete tedy i k více sítím najednou.

Zaujal vás článek? Ohodnoťte ho!


Průměrné hodnocení: 4
Hlasováno: 6 krát

Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.
Martin
Martin

Hamachi nejde spustit ve windows 10 nebo alespon mně,nainstaluji a pak chi spustit ale najednou mi yvskočí errorová hláška: Instalační balíček nelze otevřít. Obratte se na dovatele aplikace a ověřte zda,se jedná o správný instalační balíček Instalační služby systému Windows. Děkuji

08.12.18 13:45 reagovat

Nejčtenejší články

Pixwords nápověda 1. díl

869598 přečteno

Doporučujeme

Nahoru