Jak změnit formát WebP přímo při stahování obrázků z internetu?

Obrázkový formát WebP je stále více a více rozšířen, ale ne vždy může být pro uživatele ideální. Představte si, že si chcete stáhnout obrázek z internetu, který je ve formátu WebP. Jelikož stále nejde o úplnou samozřejmost, s jeho následným otevřením mohou mít prohlížeče obrázků problém. Existuje ovšem řešení v podobě rozšíření do prohlížeče, díky kterému si můžete obrázek při stahování upravit a zvolit ze dvou nejpoužívanějších obrázkových formátů.

Změna formátu WebP na jiný přímo při stahování obrázku v prohlížeči a online

Ukážeme si, jak obrázky v tomto formátu při stahování zcela obejít a pomocníkem bude chytré rozšíření internetového prohlížeče Chrome. Stále se jedná o nejpoužívanější prohlížeč, takže si představíme rozšíření Save image as Type. Ten přidává do kontextového menu prohlížeče novou položku s názvem „Save image as Type“. S ním si můžete při ukládání souboru do PC zvolit, v jakém formátu chcete obrázek uložit. Můžete tak vybírat mezi WebP, JPG a PNG.

S tímto rozšířením je vám tak úplně jedno, v jakém formátu je obrázek na internetu. Stačí na něj kliknout pravým tlačítkem myši, vybrat z menu „Save image as Type“ a zvolit požadovaný formát, ve kterém se obrázek stáhne.

Alternativa pro Firefox ke konverzi WebP formátu

Pokud náhodou používáte jiný prohlížeč, v tomto případě Firefox, k dispozici máte rozšíření na stejném principu, jen s jiným názvem. Vývojář jscher2000 přináší nástroj Save webP as PNG nebo JPEG, který funguje úplně stejně, jen se do kontextového menu při ukládání obrázku přidá jiná možnost pod označením „Save webP as“.

Změna formátu WebP v počítači

V případě, že máte v počítači uloženy obrázky ve formátu WebP a potřebujete je přeformátovat na jiný, vyzkoušejte například bezplatný nástroj IrfanView. Má přívětivé grafické prostředí, umožňuje hromadné formátování obrázků a zároveň slouží také jako prohlížeč obrázků, pomůže při optimalizaci barev, nabízí možnost tisknout obrázky, vytvářet prezentace a pořadí si is přehráváním médií.

Zaujal vás článek? Ohodnoťte ho!


Průměrné hodnocení: 4.5
Hlasováno: 1 krát

Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.

Doporučujeme

Nahoru