Každodenní tipy pro Youtube

Youtube je asi nejpovedenějším nákupem Googlu. V té době teprve rok starý startup koupil již v roce 2006 a od té doby na něm nejenom vydělává, ale také ho naštěstí poměrně zásadně vylepšuje. Dnes jde o službu s obsahem a možnostmi, které nemají obdoby. Většina z nás na Youtube chodí každý den, a kdo říká že ne, tak tam chodí i v práci! :-)

V tomto článku se podíváme jen na ty úplně nejzákladnější tipy, které se vám při používání Youtube mohou hodit každý den.

Když chcete někomu poslat video…

…a ten dotyčný vám po chvilce napíše, že je to moc dlouhé, proč že se na to má dívat. Co uděláte? Zapnete si znovu video a budete hledat pasáž, kterou jste chtěli sdílet. Jde to i snadněji. Youtube dovoluje poslat adresu videa s časem, ve kterém se má video spustit!

Stačí u vybraného videa kliknout na volbu Sdílet a zde zaškrtnout "Začátek" a stanovit čas. Výsledná adresa na video, kterou budete posílat, vypadá následovně "https://youtu.be/RhseJGbPHgM?t=12s", kde ona koncovka t=12s určuje, že se video spustí od 12 vteřin.

Když chcete video někam vložit…

…tak je to velmi snadné. Pokud chcete, aby se na nějaké stránce zobrazilo video, můžete vložit html kód do html editoru stránky. Vedle volby Sdílet je i možnost Vložit. Zde si stanovíte podobu videa, třeba velikost, nebo ovládací prvky ve vloženém videu. Ve výsledku získáte kód, který do html editoru stránky jednoduše vkopírujete a video se na stránce zobrazí. Výsledek může mít třeba následující podobu:

Takto vypadá video vložené do obyčejného textového editoru, jde o kód, který není nijak aktivní:

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/RhseJGbPHgM" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Pokud ale přepneme do html editoru, video se zobrazí, viz:

Takový html editor je běžnou součástí redakčních systémů, najdete ho i v tom nejpoužívanějším, ve Wordpressu, nebo v alespoň trochu schopných blogovacích službách.

Když si chcete video stáhnout do počítače…

…tak si můžete vybrat, jestli použijete jednoduché programy, nebo ještě jednodušší online služby. Podívejte se do našich článků, ve kterých se obsáhleji první i druhé metodě věnujeme.

Když si chcete videa přehrát později…

…nebo je mít prostě stále po ruce, tak stačí přímo na spodní liště přehrávaného videa kliknout na malý obrázek ručičkových hodin. Tím se vám video uloží do seznamu "Přehrát později", který pak kdykoliv najdete v levém postranním menu.

Když si chcete vytvořit playlist…

…tak v Youtube musíte zvolit "Seznamy videí" opět v levém postranním sloupci. Zde klikněte na "Nový seznam videí", pojmenujte ho a přidejte si do něj videa, která chcete. Pokud necháte tento playlist veřejný, mohou ho na Youtube najít a využít i ostatní lidé. Toho můžete využít i v případě, kdy chcete okamžitě nějakou delší sérii videí, respektive písniček. Při normálním vyhledávání totiž můžete použít Filtr "Seznam videí", který vám výsledy omezí právě jenom na playlisty.

Zaujal vás článek? Ohodnoťte ho!


Značky

Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.

Doporučujeme

Nahoru