Kdy vyjde GTA 6 a o čem bude? Nabízíme přehled všech dostupných informací

Máme to potvrzeno. GTA 6 oficiálně vyjde! V dobách, kdy lidé všechny naděje toho, že GTA 6 někdy přijde již zatracovali, vydavatelství Rockstar Games v únoru 2022 potvrdilo, že aktivní vývoj dalšího vstupu do série Grand Theft Auto je v plném proudu. Momentálně nemáme od Rockstaru žádné informace o vývoji, ale to, že na GTA 6 pracují nám na začátek asi bude stačit.

Už léta kolují po internetu tisíce rozhovorů a fám o GTA 6, a nyní zde máme také oficiální potvrzení, jakož i dostupné úniky informací, které naznačují něco z příběhu, prostředí, funkcí a dalších detailů hry. Všechny „leaky“ vypadají zajímavě a určitě všichni budeme sledovat, co nám Rockstar ukáže dál. Na druhé straně je třeba je brát s rezervou, protože jsme od vydání ještě daleko a během tvůrčího procesu se může leccos změnit. Shrňme si tedy, co víme aktuální.

Kdy můžeme čekat vydání GTA 6?

GTA 6 bylo dlouhá léta ze srandy považováno za mýtus, něco jako Atlantida počítačových her, ale teď si tyto věci můžeme klidně vyhodit z hlavy. Letos v únoru nám totiž Rockstar oznámil, že GTA 6 bude, jen se ještě přesně neví kdy. Jeden z úniků nás ale příliš nepotěšil, neboť říká, že GTA 6 nepřijde dříve než na konci roku 2024. Nejnovější se však mluví o ještě ošklivějším datu a to někdy v roce 2025. Není to moc příjemná zpráva, ale s ní přišel i tip , že GTA 6 bude zasazeno do moderní verze Vice City, která se bude časem rozšiřovat a měnit.

Očekávání jsou, jak jinak, obrovské a v konečném důsledku bude platit, že pokud vydají tvůrci skvělou hru, čekat se vyplatilo. Určitě půjde o lepší variantu, než že by přišli na trh s nedodělaným titulem a pohněvali si většinu hráčské základny.

Proti tomuto všemu je však jeden zdroj, který říká, že GTA 6 může vyjít v říjnu 2023 s příběhem v Miami rozděleným na kapitoly jako v Red Dead Redemption 2. Rockstar na svém oficiálním Twitter účtu oznámil podrážděným fanouškům, aby zůstali naladěni na aktualizace o hře a zopakoval, že aktuálně na všem usilovně pracuje.

Kde se GTA 6 bude odehrávat?

Objevilo se několik zvěstí o potenciálních místech, kde by se hra mohla odehrávat, včetně návratu do Vice City nebo zasazení po celých Spojených státech. Nejnovější zvěsti, které se objevily v červnu 2021, naznačují, že prostředí GTA 6 bude moderní rekreací Vice City.

Za legitimní můžeme považovat i obrázek domu, který se objevil v remastrovaném GTA San Andreas. Fotofrafie vyvolala spekulace, že jde o únik naznačující GTA 6. Tato informace se údajně ověřit známému leakerovi Tomovi hendersonovi a výsledek byl takový, že fotografie pochází z GTA 6. Toto znovu nahrává tomu, že GTA 6 uvidíme v moderním Vice City.

Další únik mluví o tom, že v GTA 6 si budeme budovat naše vlastní drogové impérium pomocí mechaniky podobné té z Vice City Stories. Naše vozidlo bude fungovat jako kůň v Red Dead Redemption 2. Podle tohoto úniku se hra bude odehrávat v letech 1970 až 1980, přičemž budovy se postupem času budou rozpadat a degradovat. Velkým prvkem ve hře by mělo být také proměnlivé počasí.

Poslední únik, který zde na toto téma máme, hovoří o tom, že v GTA 6 půjde o moderní prostředí Liberty City, přičemž začátek hry připomíná televizní pořad The Wire. Což naznačuje, že se budeme pohybovat v prostředí drogových kartelů.

Dan Houser (spoluzakladatel Rockstaru) v září 2013 řekl: „Momentálně se zdá, že DNA GTA je současná, americká, anglicky mluvící, protože tomu tak bylo vždy... ale to ji nutně neomezuje jen na ně, a to je přesně to, co jsme udělali. Zatím.“ Toto znovu vyvolalo vlnu spekulací a mluvilo s mimo jiné io tom, že GTA může hledat inspiraci zvenčí nebo se dokonce vrátit do Anglie. Houser ale také řekl, že „GTA se nevrátí do Londýna“, ale šance na návrat do Anglie zamítnuta není.

Co nás čeká v novém příběhu?

Jeden únik z Redditu v roce 2020 naznačil, že GTA 6 nás přenese do 70. a 80. let minulého století a bude obsahovat jediného mužského hrdinu, který se stane drogovým bossem jménem „Ricardo“. Další klíčová postava s názvem „Kacey“ by měla být také součástí příběhu. Podle tohoto úniku začneme jako pašerák kokainu z Vice City.

Údajně se objeví i postava Martin Madrazo a jeho otec, který je v té době velkým narkobaronem. Takže něco jako takový Pablo Escobar. Pro rodinu Madrazo bychom měli provádět některé mise, kde budou zahrnuty i zásahy do jiných gangů. Příběh se údajně bude zabývat i tématy jako HIV a imigrační krize, jak tomu bylo v 70. a 80. letech.

Jiný, poněkud dřívější, únik však říká, že v příběhu budou čtyři hlavní postavy. A to dva policisté a dva členové gangu. Únik také uvádí, že hlavní dějová linie se po chvíli rozdělí, přičemž kriminální strana má jakési sandboxové impérium budování zločinu, zatímco na policejní straně se setkáme s akční hrou s malým twistem.

Toto řekl Rockstar o GTA 6

Bývalý prezident Rockstar v roce 2013 řekl: „Nevíme, jak se GTA 6 vyvine, ale máme nějaké nápady, asi 45 let nápadů, které chceme udělat. Vybereme ty správné. Z toho vzejde první nápad a první otázka je, kde se všechno usadí. Toto definuje mise. Přece jen v LA děláte jiné věci než v New Yorku nebo v Miami. Potom dáme mapu a příběh dohromady s tím, že příběh je základní tok a určuje jak bude vše fungovat a rozhodně io misích.”

Tehdejší prezident nezmínil jakou formu GTA 6 bude mít, ale je více než pravděpodobné, že Rockstar zůstane při svém osvědčeném vývojovém procesu série Grand Theft Auto, kde je budování světa na prvním místě s postavami a strukturami navrstvenými nahoře.

Uvidíme GTA 6 i na PC nebo zůstaneme pouze u konzolí?

Nyní lze zcela přímo říci, že GTA 6 vyjde na PS5 a Xbox Series X. Tomu nasvědčuje i příspěvek nové generace GTA 5 pro konzole a PC. Není však stejně jasné, zda GTA 6 bude mít stejné datum vydání i na PC. Avšak GTA 5 a GTA 4 se nakonec dočkaly počítačové verze, takže nám nezbývá nic jiného než doufat, že stejně jako jeho předchůdci i GTA 6 objevíme na počítačích.

Stejně jako vývoj, tak i konspirace o GTA 6 jsou v plném proudu a je jistě zajímavé vše sledovat a nedočkavě čekat ať už na nějaký trailer, datum nebo alespoň nový únik od Rockstaru na toto téma. A ti, co si mysleli, že se vydání GTA 6 už nikdy nedožijí, nové informace naznačují, že byste to ještě měli stihnout.

Zaujal vás článek? Ohodnoťte ho!


Průměrné hodnocení: 3
Hlasováno: 7 krát

Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.

Nejčtenejší články

Pixwords nápověda 3. díl

227461 přečteno

Pixwords nápověda 2. díl

453505 přečteno

Doporučujeme

Nahoru