Minecraft návod - vyrobte dveře, postel a další věci

V dnešním díle se opět hráči dozví další z tajů Minecraft Craftingu. Téma je orientováno na základní věci a potřeby. V případě, že byste měli dotazy na některý z dalších předmětů, neváhejte se ozvat v diskuzi nebo přímo do naší PC poradny (talčítko pro přístup do poradny je vpravo od tohoto textu).

Minecraft Crafting

Všichni by již měli mít naučenu výrobu předmětů z předchozích dílů, jelikož se z nich při výrobě některých dalších věcí bude vycházet. Ujistěte se, že máte všechny díly přečteny a pak se pusťte i do tohoto, který se zabývá věcmi prakticky denní potřeby.

Postel

Špatné umístění posteleKdo by si dokázal představit život bez postele? Stejně tak jako v normálním životě, i v tom minecrafťáckém se vám bude hodit. Nejvíce ji využijete zpočátku, později si již přivyknete na noční život a hlavně zábavu, takže do ní nevlezete, jak bude rok dlouhý.

Postel je vhodná k přečkání noci. Pokud nemáte přes noc co dělat a čekáte na ráno jako na smilování, je jednodušší si vlézt do postele. Stačí na ni pravým kliknout a probudíte se až ráno, kdy je bezpečné vyjít z vašeho úkrytu. Malé doporučení: nestavějte postel proti zdi, nechte si trošku prostoru. Pokud tak neučiníte, může se u vás zjevit nezvaný host.

Na výrobu postele budete potřebovat tři desky a tři kusy vlny. Vše vložíte na Vyráběcí stůl tak, že prkna budou tvořit spodní linii a nad nimi bude umístěna linie vlny. Vše je pěkně patrné z obrázku.Výroba postele

V předchozích verzích se mohlo stát, že vás ze spánku probudila zombie nebo creeper. Pokud totiž nemáte zajištěn dostatek světla v místnosti, mohlo se stát, že se u vás objevili. V nové verzi již toto není možné. V posteli jste jednoduše v bezpečí. Ulehnout však nepůjde během dne, nebo tehdy, pokud se v okolí 8 bloků nachází kterákoli z příšer. Může dokonce stát i venku za zdí.

Zajímavost: Věděli jste, že pokud vejdete portálem do Netheru, umístíte zde postel a kliknete na ni pravým, tak vybuchnete i s postelí a je velká pravděpodobnost, že umřete? Kdo nevěří, ať vyzkouší.

Dveře

Správně umístěné dveřeKdyž už máte pokoj s postelí, chtělo by to trošku soukromí. To vám jednoduše zajistí dveře. Umožní vám oddělit se od nebezpečného světa, který je plný zombie a creeperů. (V nové verzi hry se může stát, že si zombie sama otevře dveře, ale stává se to jen velmi zřídka.)

K výrobě dveří vám postačí pouze šest kusů dřevěných desek (lze použít i železo, ale v single verzi hry je to zbytečné). Desky umístíte do dvou sloupců po třech a to hned vedle sebe. Zaplníte tak na Vyráběcím stole šest políček.Výroba dveří

Rada: Dveře stavte do otvoru 1 x 2 bloky na výšku. Důležité je stavět dveře ze správné strany – vždy je stavějte z vnějšku. Pokud je totiž umístíte z vnitřku vašeho úkrytu, vznikne tak malý výklenek, do kterého se bude moci některá z potvor schovat a unikne tak smrtícím slunečním paprskům.

Lopata

Na kopání sypkých nebo měkkých materiálů je daleko lepší lopata než cokoli jiného (zkuste v reálném životě s krumpáčem zpracovávat písek nebo štěrk). Lopata je určena pro kopání hlíny, trávy, písku, štěrku, jílu, sněhu a soul sandu (ten se nachází v Netheru - Pekle).

Její sestavení je hračka. Vystačíte si se dvěma tyčkami, které vložíte nad sebe a nad to ještě přidáte desku, kámen nebo jiný materiál. Sestavení samozřejmě opět vyžaduje použití Vyráběcího stolu.Výroba lopaty

Rada: Používejte ji kdykoli, kdy je třeba pracovat se zmíněnými materiály, je to rychlejší a šetříte si ostatní nástroje.

 

Rybářský prut

Občas je potřeba sehnat si jídlo. Není tedy nic jednoduššího, než si skočit nachytat ryby. Stačí vám libovolný kousek vody, který bude mít alespoň jeden blok na délku i šířku. Ale hůře se do takového místa nahazuje.Nahození prutu

Rybářský prut vyrobíte složením tří tyček a dvou šňůr (String), které získáte zabitím pavouka. Do úhlopříčky vložíte tři tyčky a svisle pod ně vložíte dvě šňůry. Prut je vyroben a můžete jít rybařit.Výroba prutu

Rybaření je jednoduchá činnost. Stačí přijít poblíž libovolného zdroje vody a kliknout pravým tlačítkem myši. Postava nahodí a nyní stačí sledovat splávek. Jakmile se záškubem ponoří do vody, je třeba opět rychle stisknout pravé tlačítko. Pokud máte štěstí, je chycena ryba, které vyletí z vody přímo do vašeho inventáře.Chycení ryby

Zajímavost: Víte, že si prutem můžete přitáhnout i různé potvory nebo nahozením splávku v místnosti shodit obraz ze stěny? A víte, že pomocí ryb si můžete ochočit Ocelota, který se stane kočkou?

 

Loďka

Co by to bylo za rybaření, bez pořádného plavidla? Abyste mohli rybařit jako správní rybáři, postavte si loďku, vyplujte na širé moře a chytejte uprostřed vodní pustiny. K její výrobě vám postačí pouze pět dřevěných desek. Ty vyskládejte do tvaru U na Vyráběcím stole.Výroba loďky

Jakmile máte vyrobenou loď, vložte ji klasicky na vodu. Kliknutím pravým tlačítkem na loď vás do ní přesune. Posléze ji pak můžete ovládat stejně, jako pohyb postavy po souši. Loď se po vodě pohybuje rychleji, než postava plave nebo i chodí po zemi.

Jednoduše tedy můžete vyplout na širé moře a začít nahazovat. Jakmile budete chtít vystoupit, opět stačí kliknout pravým tlačítkem myši.Rybaření na loďce

Pozor: Jakmile ve větší rychlosti narazíte do břehu, loď se rozpadne na desky a tyčky (z daného množství pak není možné ji znovu složit). Tomuto jevu lze zabránit umístěním Soul Sandu do přístavu, který dopad kompletně ztlumí.

Další díl seriálu o vyrábění v Minecraftu - Minecraft Crafting se věnuje výrobě specialit a různých vychytávek.

 

Zaujal vás článek? Ohodnoťte ho!


Průměrné hodnocení: 3.5
Hlasováno: 35 krát

Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.
kikinat
kikinat

Proč jste to fotili v Demo verzi?

06.04.13 17:31 reagovat

Honza
Honza (administrátor)

Dobrý den, jinou jsem tehdy neměl k dispozici.

15.02.16 11:30 reagovat

karel
karel

jak mam postavit louc

03.04.13 21:20 reagovat

adapetr
adapetr

vezmi si stick-tycku a nad ni dej coal-uhli a mas sest torchi-pochodni

07.04.13 14:11 reagovat

Miroslav
Miroslav

Pokud mate balkon tak když je noc tak nezapalujte zombíky protože biste si mohli potpálit balkon. Mě se to už stalo. kkyž vam hoří dum tak do něj nechotte pro truhly protože nehoří.

03.01.13 16:28 reagovat

Nejčtenejší články

Pixwords nápověda 3. díl

227454 přečteno

Pixwords nápověda 1. díl

869569 přečteno

Doporučujeme

Nahoru