Nejlepší programy pro ovládání PC na dálku

Vzdálené ovládání PC už není luxus pro programátory a správce serverů. Dostupnost permanentního připojení k internetu z této dříve prémiové služby udělala běžnou součást života mnoha uživatelů, kteří chtějí pracovat i se vzdáleným PC, nebo třeba pomoci svým přátelům a své rodině s problémy, které s počítačem občas nastanou. Dnes dokonce není problém ani ovládání PC přes mobil, či tablet, a to zcela zdarma. Podívejme se na 5 oblíbených programů, které vám to umožní.

TeamViewer

Chcete-li nejlepší a nejlevnější řešení pro každou situaci, s TeamViewer nešlápnete vedle. Je zdarma pro osobní použití a to hlavně i na mobilu a tabletu s Androidem, nebo iOS a dokonce i Windows Phone 8, což u většiny konkurentů neplatí a zdarma bývá pouze desktopová aplikace.

Zabezpečení je řešeno silným šifrováním 256bitovým algoritmem AES, a když by vám nestačila bezplatná licence, můžete si koupit doživotní licenci. Připojení mezi počítači je opravdu snadné a bezpečné a program zvládá i probouzení vzdáleného PC. Více už v našem samostatném článku ZDE, kde se dozvíte i více detailů o tom, jak vlastně takové připojení zprovoznit krok za krokem.

Stáhněte si TeamViewer ZDE   

Stáhněte si TeamViewer pro mobilní zařízení ZDE

Mikogo

Mikogo funguje vlastně skoro stejně jako TeamViewer, ale jeho zásadním omezením je pouze limitovaný mobilní přístup, kdy se můžete pouze účastnit meetingů a sledovat, co se děje na obrazovce hostujícího PC. Stejně jako TeamViewer, i Mikogo se hodí i pro rychlý přístup pro řešení potíží, zde navíc usnadněn možností spuštění v kterémkoliv prohlížeči.

Stáhněte si Mikogo ZDE

Stáhněte si Mikogo pro mobilní zařízení ZDE

LogMeIn

Opět, LogMeIn zvládá vše, co je potřeba, aby šlo o plnohodnotnou konkurenci TeamVieweru, ale pouze dokud se pohybujete na desktopech. Když potřebujete ovládat PC z mobilu, nebo tabletu, aplikace na to existuje, ale už zpoplatněná (cca 600 Kč). Bezplatně lze z mobilu pouze sledovat, co se na hostujícím PC děje. Přesto lze program doporučit kvůli naprosto jednoduchému ovládání, které pochopí i uživatelé, kteří se jinak do žádných experimentů neodvažují pouštět.

Stáhněte si LogMeIn ZDE

Stáhněte si LogMeIn pro mobilní zařízení ZDE

ShowMyPC

Ať žije jednoduchost, tedy alespoň v bezplatné verzi programu ShowMyPC, který se ani neinstaluje. Stačí stáhnout a spustit. Program je i v češtině, takže s jeho ovládáním nelze mít sebemenší problém.

Stáhněte si ShowMyPC ZDE

Stáhněte si ShowMyPC pro mobilní zařízení ZDE

RealVNC

RealVNC náš výběr uzavírá a to ne za trest. Jde o kvalitní program, který bezplatně umožňuje sdílení pracovní plochy a tak ovládání PC na dálku. Za další funkce, u TeamVieweru třeba bezplatné, si už ale musíte připlatit, stejně jako za spolupráci s mobilními zařízeními.

Stáhněte si RealVNC ZDE

Zaujal vás článek? Ohodnoťte ho!


Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.
josef
josef

zdravím jak nainstalovat stolní PC do TV smart která má bezdrátovou sít děkuji

08.01.15 12:37 reagovat

Honza
Honza (administrátor)

Dobrý den, máte na mysli sdílení obsahu z PC do TV? Pokud ano, tak k tomu je určena služba DLNA - podporuje ji Vaše TV? Nejjednodušší způsob je připojit TV k routeru kabelem, případně konfigurovat připojení skrze WiFi a na PC nainstalovat některý z programů pro vytvoření DLNA serveru (např. PS3 Media Server: http://mujsoubor.cz/sdileni-souboru/ps3-media-server). Po spojení se v TV mezi dostupnými zdroji objeví i disk/y z PC a můžete tak přehrávat videa, pouštět hudbu apod. Pár informací najdete zde: http://mujsoubor.cz/poradna/internet-a-site/1120-dlna-server

08.01.15 13:12 reagovat

Doporučujeme

Nahoru