Minecraft: nejlepší stavby a další projekty

Naposledy jsme se Minecraftu věnovali, když jeho vývojáře koupil Microsoft, ale dnes vám přinášíme mnohem zajímavější čtení a hlavně koukání. Našli jsme pro vás videa z nejzajímavější staveb a jiných projektů, které byly v Minecraftu kdy uskutečněny.

TOP5

Jako první je tu video s pěti nejzajímavějšími stavbami podle youtubera xBuzzermana. Ten si vybral povedený rollercoaster inspirovaný filmem Beetlejuice, poctu Notchovi, příběhovou mapu Herobrine’s Mansion a hlavně dvě fantastická města – Královo přístaviště z Hry o Trůny a hlavně geniální Imperial City. Ačkoliv by se podle názvu mohlo zdát, že jde o repliku města ze série The Elder Scrolls, respektive ze čtvrtéhodílu, Oblivionu, není tomu tak. Jde o originální celek postavený z originálních budov, které jsou silně inspirovány monumentálními „císařské“ styly, které najdeme v architektuře přelomu devatenáctého a dvacátého století třeba ve Vídni.

Bradavice nesmějí chybět

Mezi monumentální stavby můžeme zařadit také Bradavice ze ságy o šikovném čaroději Harry Potterovi.

Rychle a zběsile

Stavění v Minecraftu rozhodně není primárně o rychlosti, ale nemůžeme ignorovat populární disciplínu, která se naopak na rychlost zaměřuje. Časový limit, vymezený prostor a bavící se publikum, které je zároveň přísným soudcem, takové jsou soutěže o nejhezčí výtvor na čas. V následujícím videu se můžete podívat, že časový tlak může vyústit ve velmi vtipné situace.

Představivosti se meze nekladou…

…a to platí pro Minecraft dvojnásob. Nakonec se s vámi musíme podělit o skvělou kompilaci, která možná neukazuje úplně ty nejlepší výtvory, ale skvěle poslouží jako ukázka toho, co všechno se dá v Minecraftu zrealizovat, jste-li alespoň trochu šikovní a hodně moc trpěliví/pracovití.

A to je i „poselství“ tohoto článku a Minecraftu vůbec – pokud chcete něco hezkého vytvořit, v Minecraftu můžete. Možná ne snadno a rychle, ale zkuste si třeba najít podobně zaměřené přátele, kteří se s vámi do stavby něčeho monumentálního pustí, určitě se budete skvěle bavit. A kdo ví, třeba se jednou i vaše tvorba stane hitem na Youtube.

Zaujal vás článek? Ohodnoťte ho!


Průměrné hodnocení: 3
Hlasováno: 7 krát

Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.

Doporučujeme

Nahoru