Minecraft: nejlepší stavby a další projekty

Naposledy jsme se Minecraftu věnovali, když jeho vývojáře koupil Microsoft, ale dnes vám přinášíme mnohem zajímavější čtení a hlavně koukání. Našli jsme pro vás videa z nejzajímavější staveb a jiných projektů, které byly v Minecraftu kdy uskutečněny.

TOP5

Jako první je tu video s pěti nejzajímavějšími stavbami podle youtubera xBuzzermana. Ten si vybral povedený rollercoaster inspirovaný filmem Beetlejuice, poctu Notchovi, příběhovou mapu Herobrine’s Mansion a hlavně dvě fantastická města – Královo přístaviště z Hry o Trůny a hlavně geniální Imperial City. Ačkoliv by se podle názvu mohlo zdát, že jde o repliku města ze série The Elder Scrolls, respektive ze čtvrtéhodílu, Oblivionu, není tomu tak. Jde o originální celek postavený z originálních budov, které jsou silně inspirovány monumentálními „císařské“ styly, které najdeme v architektuře přelomu devatenáctého a dvacátého století třeba ve Vídni.

Bradavice nesmějí chybět

Mezi monumentální stavby můžeme zařadit také Bradavice ze ságy o šikovném čaroději Harry Potterovi.

Rychle a zběsile

Stavění v Minecraftu rozhodně není primárně o rychlosti, ale nemůžeme ignorovat populární disciplínu, která se naopak na rychlost zaměřuje. Časový limit, vymezený prostor a bavící se publikum, které je zároveň přísným soudcem, takové jsou soutěže o nejhezčí výtvor na čas. V následujícím videu se můžete podívat, že časový tlak může vyústit ve velmi vtipné situace.

Představivosti se meze nekladou…

…a to platí pro Minecraft dvojnásob. Nakonec se s vámi musíme podělit o skvělou kompilaci, která možná neukazuje úplně ty nejlepší výtvory, ale skvěle poslouží jako ukázka toho, co všechno se dá v Minecraftu zrealizovat, jste-li alespoň trochu šikovní a hodně moc trpěliví/pracovití.

A to je i „poselství“ tohoto článku a Minecraftu vůbec – pokud chcete něco hezkého vytvořit, v Minecraftu můžete. Možná ne snadno a rychle, ale zkuste si třeba najít podobně zaměřené přátele, kteří se s vámi do stavby něčeho monumentálního pustí, určitě se budete skvěle bavit. A kdo ví, třeba se jednou i vaše tvorba stane hitem na Youtube.

Zaujal vás článek? Ohodnoťte ho!


Průměrné hodnocení: 2
Hlasováno: 3 krát

Diskuze

Pro přispívání do diskuze se musíte nejprve přihlásit. Prihlásit se

Nejčtenejší články

Minecraft návod

98777 přečteno

Pixwords nápověda 1. díl

847867 přečteno

Pixwords nápověda 3. díl

217473 přečteno

Doporučujeme

Nahoru