Minecraft - výroba zbroje

V minulém článku jsme se naučili, jak vyrobit základní zbraně, které nám pomohou při boji s různými Minecraft potvůrkami. Nyní tedy můžete vyřídit pavouka (Spider), zombie (Zombie), kostlivce (Skeleton) nebo creepera (Creeper) rychleji a bezpečněji, než za pouhého použití vašich rukou. Tito nepřátelé (anglicky mobs) se vyskytují v prvotních verzích. V dalších jsou samozřejmě zachováni, ale přibyla jim spousta nebezpečných kamarádů, na které si posvítíme v některém z dalších článků.

Minecraft

I když jste vybaveni perfektními zbraněmi, může se stát, že se vám útok nezdaří tak, jak byste chtěli. Nezřídka vás mobík zaskočí naprosto nepřipravené a může vám tak způsobit velké nepříjemnosti. Stačí, když si nevšimnete pavouka nad vchodem vašeho domku nebo přeslechnete varovné syčení creepera někde za vašimi zády v temné jeskyni, kterou zrovna prohledáváte. Pavouk vás pouze postraší a mírně zraní, ale takový creeper udělá nejen paseku všude okolo (zůstane po něm pěkný kráter), ale zároveň vám ubere velkou část vašich životů. Proti těmto nepříjemnostem je dobré pořídit pořádné brnění.

Rada: nestavějte dům z písku a jiných měkkých materiálů, jelikož při výbuchu creepera v jeho blízkosti dojde k jeho velkému poškození. Vhodné materiály jsou kámen nebo cihly.

Brnění se skládá ze čtyř částí: Helma (Helmet), hrudní pancíř (Chestplate), kalhoty (Leggings) a boty (Boots). Každá z těchto částí vám přidá několik bodů ochrany (Armor points) – maximum je deset. Počet bodů se liší dle použitého typu materiálu (čím lepší materiál, tím více bodů ochrany). Pro tvorbu každého kusu musíte použít stejného materiálu, ale nosit pak můžete směs – helmu z kůže, boty ze zlata a kalhoty ze železa. Na začátku je dobré využít kůže (Leather), později pak můžete sáhnout po zlatě (Gold), železe (Iron), diamantu (Diamond) nebo ohni (Fire).  Každý z materiálů poskytuje jiný stupeň ochrany, přičemž diamantové brnění je naprostý vrchol, ale získání takového množství diamantů je náročné a osobně bych jej radši využil pro výrobu nástrojů.

Vezměme to nyní pěkně od hlavy až k patě. Nasbírejte si 24 kusů některého ze zmíněných materiálů, ať to máte pěkně komplet, tak jako já. Postavte se k vyráběcímu stolu a vrhněte se na vyrábění. Zde je podrobný návod:

Helma:

Každá část brnění se tvoří tak, že poskládáme různý počet surovin do tvaru požadovaného kusu brnění. Helma se skládá z 5 kusů surovin tvořící jakousi zjednodušenou helmu (resp. most). Může vám přidat až jeden a půl ochranného bodu.Helma

Hrudní pancíř:

Nejdůležitějším a na suroviny nejnáročnějším je hrudní pancíř, který „spolkne“ celých osm kousků suroviny. Při vyrábění tedy zůstane jen jedno políčko volné – v horním řádku uprostřed. Maximum jsou čtyři body ochrany.Hrudní pancíř

Kalhoty:

Další důležitou součástí jsou kalhoty – musíte si na ně nachystat sedm surovin. Vytvoříte je tak, že necháte odspodu volná dvě středová políčka. Kalhoty vám mohou přidat až tři body ochrany.Kalhoty

Boty:

Poslední součástí vašeho herního krunýře jsou boty. Budete na ně potřebovat čtyři kusy suroviny, které vložíte pěkně odspodu po stranách vyráběcího stolu.Kalhoty

Jakmile máte vše hotovo, stačí nasadit a běžet vstříc dalším nepřátelům.

Další článek o Minecraftu se týká spaní, rybaření, výroby důležitých předmětů a dozvíte se v něm množství zajímavostí.

 

Zaujal vás článek? Ohodnoťte ho!


Průměrné hodnocení: 3.5
Hlasováno: 28 krát

Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.
Kamiliio7DJ
Kamiliio7DJ

Prosím vás ako sa vyraba stojan na brnení?

26.06.15 13:52 reagovat

Honza
Honza (administrátor)

Dobrý den, Stojan na brnění (Armor Stand) vytvoříte z 6 ks dřevěných tyček a jednoho polovičního kamene (Stone Slab). Onen poloviční kámen se vyrábí tak, že vezmete tři klasické kameny (Stone, nikoli Cobblestone - získáte je buď těžením krumpáčem s efektem Silk Touch nebo Cobblestone upečete v peci), dáte je ve vyráběcím stole vedle sebe a vznikne Vám 6 ks Slab Stone. Samotná tvorba stojanu pak probíhá takto: Stone Slab vložíte do středu spodní řady ve vyráběcím stole. Tyčkami zaplníte místo vedle (vpravo, vlevo a nad) a nakonec i celou horní řadu.

29.06.15 10:25 reagovat

Jakub
Jakub

prosimvás jak se dělá ten armor z toho ohně. děkuji :)

18.05.14 10:17 reagovat

Akara
Akara

Ale keď ste už pri domoch, tak podľa môjho kamaráta pavúk nedokáže "precikať" sklo, je to môj tip...

14.12.13 18:03 reagovat

adampufle
adampufle

je to dobry

16.04.13 19:52 reagovat

dominik
dominik

jak se vyrobí zlatej krumpáč

23.11.12 13:50 reagovat

Doporučujeme

Nahoru