Nejlepší aplikace pro mobil a tablet zdarma

Dnes se podíváme na 7 aplikací, které jsou sice zdarma, ale hýbou mobilním světem. Pod článkem se můžete také zvolit aplikaci, kterou vy považujete z našeho výběru za nejdůležitější.

Skype

Proč na mobil tahat aplikaci pro volání? Protože je to zdarma (dobrá, v ceně internetového připojení) a protože některé tablety nemají jinou možnost, než telefonovat přes internet a wi-fi. Skype na mobilech a tabletech umí to samé, co na PC a samozřejmě dokáže i volat mezi různými platformami. Pokud Skype používáte a máte na svém mobilním zařízení dostupný internet, určitě si ho nainstalujte, můžete ušetřit za zprávy i volaní.

Facebook

Sociální síť vládnoucí světu nesmí chybět ani v mobilu. Většina výrobců příslušnou aplikaci do svých mobilů a tabletů dává od výroby, ale pokud jste si ji odinstalovali, nebo třeba váš mobil nic takového nemá, můžete si ji samozřejmě nainstalovat i zvlášť.

Viber

Viber je takový chytřejší Skype, který vám pomůže snadnou integrací do mobilu. Hned po instalaci si přelouská váš telefonní seznam a zjistí, kteří z uživatelů také používají Viber. Jak to udělá? Snadno, protože uživatelské jméno je totožné s telefonním číslem – jakkoliv to v některých případech může otravovat, většinou jde o ideální řešení.

Avast!

Dominantní platformy se stávají terčem útoků a virů, potkalo to Windows a dnes i Android, který je bohužel zaplaven celou řadou pochybných aplikací, které vás připraví o peníze, nebo o data, případně váš mobil učiní nepoužívatelným. Avast vás včas varuje před nebezpečím, aniž by zatěžoval váš mobil, nebo tablet, což platí i o baterii, na jejíž výdrži se zapnutý antivir v mobilu naštěstí nijak zásadně nepodepisuje, viz článek o mobilních antivirech.

BSPlayer

Nekompromisní přehrávač multimédií, který zvládne takřka vše, co je v silách vašeho mobilu. Jednoduché uživatelské rozhraní, skvělé přetáčení (tažením prstu po obrazovce), fullscreenové přehrávání bez reklam a další skvělé vlastnosti dělají z BSPlayeru asi nejlepší přehrávač videí na Androidu.

Shazam

Shazam je už dávno víc, než jen „obyčejný“ rozpoznávač hudby. Dnes je napojen i na obchod, takže když se vám hudba zalíbí, Shazam vám ji identifikuje a ještě vám ji dovolí i rovnou koupit.

Dropbox

Kvality Dropboxu už jsou léty prověřené, stejně jako jeho užitečnost. Mobilní klient je tak pro mnoho lidí nutností, jedinou otázkou zůstává, jak se k datům v cloudovém úložišti dostat. Pokud nemáte velmi, velmi vysoký limit FUP, nebo pokud si nesdílíte jen velmi malé soubory, budete potřebovat přístup k wi-fi.

Zaujal vás článek? Ohodnoťte ho!


Průměrné hodnocení: 5
Hlasováno: 1 krát

Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.

Doporučujeme

Nahoru