Nejlepší gadgety pro zdraví a fitness

Nositelná elektronika, chytré náramky, chytré hodinky, senzory kvality spánku…dnes se zdá, že bez elektroniky pro každou prkotinu se snad ani zdravě žít nedá. Opak je samozřejmě pravdou a občas by nám neuškodilo se od technologií trochu oprostit, ale následující výběr vám představí některé opravdu zajímavé kusy elektroniky, které podle nás tím pravým způsobem spojují světy zdraví, či pohybu a moderních technologií.

Chytré kartáčky na zuby

Začalo to chytrými lidmi, pokračovalo přes chytré mobily a (zatím) končí u chytrých kartáčků na zuby. Chytrý kartáček ví, jak si čistíte zuby a kde máte zapracovat, abyste svoji dentální hygienu dělali pořádně. Vzhledem k pořizovací ceně nad 3 000 Kč (u těch levnějších) lze takový kartáček doporučit asi hlavně lidem, kteří už tak berou péči o zuby hodně vážně. Kartáček se s vaším mobilem (nutnost mít takový, který má Bluetooth alespoň 4.0) spojí a všechno mu vykecá – ideální pro sledování čistících snah dětí.

ShoePouch

Nebaví vás chytré náramky zaznamenávající vaši sportovní činnost? Co takhle pouzdro na tracker na tkaničky u bot? Ano, přesně tohle totiž ShoePouch je. Jeho omezením jsou samozřejmě rozměry měřících zařízení, která se do něj vejdou, ale ty jsou zpravidla velmi malé. ShoePouch je velmi originální doplněk pro sportovně založené lidi, kteří ale z nějakých důvodů nechtějí náramek – navíc neodradí cenou, kdy nestojí ani pětistovku.

Babolat

Tenhle gadget nemá ambice oslovit miliony lidí, protože jde o…chytré tenisové rakety, které analyzují vaše údery. Rozhodně nenahradí trenéra, ale spojení počítačové technologie se sportem už své výsledky přineslo nejednou. Chcete vědět, co děláte špatně? Babolat dost možná zná odpověď. Problémem může být, že cena za tuhle raketu startuje někde nad 8 000 Kč.

Microsoft Band

Je to fitness tracker nebo rovnou chytré hodinky? Těžko říct, ale Microsoft si takhle představuje ideální příslušenství pro sportovně založené majitele smartphonů. V zásadě jde o sport tracker, který má ale více funkcí, než bychom očekávali. Upozorňuje na události, hovory a zobrazuje i Tweety.

June Bracelet

Asi nejzajímavější nositelná elektronika vůbec, June Bracelet je chytrý senzor dopadajících slunečních paprsků stylizovaný jako stylový náramek. Hodí se tak hlavně na dámskou ruku, kterou (a nejen tu samozřejmě) ochrání před nadměrným přísunem UV záření. Chytrý náramek dokonce vypočítá i maximální vystavení slunečním paprskům podle typu kůže. Perfektní ukázka toho, jak mají „wearables“ vypadat. Bohužel, jako většina opravdu zajímavých, aktuálních a světem cloumajících vychytávek, ani June Bracelet není zatím k dostání v ČR.

Fitbit Charge

Fitbit je na poli fitness trackerů pojem, což platí i pro poměrně nový Charge, který nahrazuje starší verzi Force. Jde o klasický univerzální monitorovací náramek, který vám zanalyzuje denní i spánkovou aktivitu, řekne vám, kolik je hodin a nad to ještě ukáže, kdo vám volá na spárovaný chytrý telefon. Fitbit zcela ovládá trh s nositelnou elektronikou a to i díky povedenému modelu chytrého náramku Charge.

Lumo Lift

Po June Bracelet asi nejzajímavější kus nositelné elektroniky. Oba mají hodně společné – starají se o naše zdraví, vypadají opravdu zajímavě a nejsou dostupné v ČR. Jde o malinkatý senzor, který sleduje vaši denní aktivitu a v případě dlouhodobého špatného držení těla (ve stoje i při sezení) vás decentní vibrací upozorní, abyste změnili svůj postoj/posez.

Zaujal vás článek? Ohodnoťte ho!


Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.

Doporučujeme

Nahoru