Nejlepší hry a aplikace pro děti na mobil a tablet

Být rodičem znamená zajistit, aby mělo dítě vše, co potřebuje. S tím přichází i postupné seznamování se s nejnovějšími technologiemi, jako jsou mobily nebo tablety. Právě ty častokrát drží děti v ruce více, než cokoliv jiného. Takto strávený čas by měl být pravidelně regulován právě rodiči, ale na druhé straně se dá používání zařízení využít na zábavu i vzdělávání. V článku se podíváme na pětici zajímavých her a aplikací, s nimiž se děti a rodiče zabaví i něco nového naučí.

Fruit Ninja

Dnes již legendární mobilní hra Fruit Ninja má dětem stále co nabídnout. Nejen, že si procvičí postřeh, ale ještě se i dobře zabaví. Kratičké herní sekvence vyplní sekáním různých druhů ovoce, ale zároveň se musí vyhýbat padajícím bombám. Z horní části obrazovky nepadá jen ovoce a bomby, ale i různé bonusy, resp. nepříjemné překvapení. Obrazovka se tak může zpomalit v módě Freeze, Double Score poskytuje zvýšené bodové ohodnocení a Frenzy Bananas zase rozpoutá ovocnou smršť. Děti hrají na skóre a nechybí ani zajímavé módy ozvláštňující hru.

YouTube Kids

Největší internetová video databáze YouTube nabízí nejrůznější obsah - vhodný i nevhodný - pro vaše děti. Proto je zde aplikace YouTube Kids s regulovanými videi. Rodiče si mohou sami nastavit a přizpůsobit zobrazovaný obsah tak, aby splňoval jejich očekávání. Nejlépe se tak eliminují YouTube kanály, které jsou pro děti nevhodné. Navíc se dá prohlížet historie sledovaných videí a nechybí ani možnost nahlásit nevhodné videa zobrazovány prostřednictvím aplikace.

Léto s Déčkem

Projekt České televize zvaný Déčko je mimořádně oblíbený u rodičů i dětí. Nepřeberné množství obsahu poskytuje zábavu i společnou interakci. Aplikace Léto s Déčkem je interaktivní aplikací spojenou s objevováním zajímavých místo po České republice. Za navštěvování daných míst získávají hráči odměny. Na lokalitách se nacházejí náhodně poskrývané hesla a překvapení, stejně tak samolepky, které se dají použít k dotvoření fotografií. Ideální aplikace pro celé rodiny, kdy nesedíte jen doma, ale vydáte se i na výlet.

Seterra Geography

Jedním z nejlepších geografických kvízů na mobil je bezpochyby Seterra Geography. Rodiče i ratolesti si tak mohou procvičit státy světa, přírodní zajímavosti, divy světa, hlavní města i vlajky všech kontinentů. Ideální pomůcka na hodiny zeměpisu, se kterou se dá učit formou hry. Vždy je na výběr několik možností náročnosti, aby si kvíz užili všichni hráči. Během hry se počítá procentní úspěšnost tipů a po pár neúspěšných pokusech se vždy zobrazí správná odpověď.

Color Bump 3D

Vynikající postřehová hra Color Bump 3D hráče provede světem barevných kuliček, hranolů a kostek. S pohyblivou koulí je třeba dostat se z jedné strany levelu na druhou. Začíná se ve spodní části obrazovky a jde se směrem nahoru. V cestě stojí různobarevné překážky, které by měly zůstat nedotčeny. Některé z nich se dokonce hýbou! Hra nabízí stovky úrovní, jednoduchou hratelnost a v kombinaci s časovou nenáročností je skvělá do školy na přestávku, k televizi nebo ráno na probuzení.

Vždy zajímavé a aktuální články s rodičovskou tématikou je možné nalézt na adrese www.rodicov.cz. Zkušení redaktoři se věnují období těhotenství a výchově dětí, správné výživě pro dítě i rodiče, škole a školním potřebám, finanční stránce správně fungující rodiny i sportovním aktivitám. Web je součástí širokého portfolia internetových portálů nakladatelství Mladá fronta.

Zaujal vás článek? Ohodnoťte ho!


Průměrné hodnocení: 5
Hlasováno: 2 krát

Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.

Nejčtenejší články

Pixwords nápověda 2. díl

452328 přečteno

Pixwords nápověda 1. díl

867217 přečteno

Doporučujeme

Nahoru