Nejlepší mobilní navigace: Velký test s překvapivým výsledkem

Výběr navigace do auta může být poměrně náročný, proto je při nerozhodnosti dobré podívat na různá porovnávání a výzkumy. Jeden takový se uskutečnil také na stránce counterpointresearch.com, která porovnala navigace dostupné pro mobilní zařízení s Androidem.
 
Pravděpodobně již máte svoji oblíbenou navigaci, kterou používáte denně a jste s ní spokojeni. Ani to ale není důvod k tomu, abyste byli zbytečně ochuzeni o skvělé funkce jiných mobilních navigací, které například ta vaše nenabízí. Jak tedy dopadl nezávislý test mobilních navigací pro Android?

V úvahu bylo bráno několik kritérií

Portál Counterpoint se zaměřil na několik kategorií, které mezi sebou srovnával a vyhodnocoval. Pod drobnohled si vzali skoro 30 mobilních navigací do auta, ve kterých se zaměřili na údaje map, lokalizační služby jako celek, inteligentní lokalizaci, datovou platformu, ekosystém pro vývojáře, partnery i na růst zákazníků.

 
První trojice nejlepších navigací do auta pro Android možná více z vás překvapí. Bronzovou medaili si z testu odnáší navigace TomTom se součtem bodů 387. Na trh přinesla několik skvělých mapových a navigačních produktů, přičemž se nově zaměřuje i na majitele elektromobilů. S tím souvisí také asistenční systémy, digitální kokpit a pod.
 
Až na druhé příčce se umístila aplikace Google Mapy, která patří mezi ty naprosto nejoblíbenější pro její dostupnost i jednoduchost. V testu získaly 451 bodů, které aplikace nahonobila zejména pro její komplexnost, pokrytí, aktuální data na mapách i pravidelné aktualizace s novými funkcemi. Nechybí jí rozšířená realita. V porovnání s vítězem testu ale navigace od Googlu zaostává ve sféře automobilového průmyslu.

Jasné první místo

Vítězem, pro mnohé možná překvapivým, se stala aplikace HERE, která žebříčku na webu kraluje již 5 let. Za období posledního roku a půl přišla s novými partnery, obohatila své portfolio a získala si větší uživatelskou základnu, než konkurence. V testu dostala navigace HERE skvělých 516 bodů i za nové produkty jako HERE Anonymizer, ISA Map nebo EV Routing. Uživatelům tak nabízí soukromí, neutrálnost i transparentnost, přičemž si před konkurencí udržuje značný náskok.
 
V našich končinách velmi oblíbený Sygic se umístil až na 13. příčce. Zajímavostí je, že řada Android navigací je u nás poměrně neznámých, což dokazuje, kam až se mohou navigace neustále posunout.

Zaujal vás článek? Ohodnoťte ho!


Průměrné hodnocení: 5
Hlasováno: 3 krát

Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.

Doporučujeme

Nahoru