Nejlepší módy pro Fallout 4 #2 – grafické módy

V prvním díle našeho nejspíše velmi dlouhého seriálu jsme se podívali na ty nejzajímavější módy ze všech různých kategorií. Dnes se ale zaměříme výhradně na ty, které ovlivňují grafiku Falloutu 4, která je hodně povedená, ale určité úpravy rozhodně snese. Proč zrovna grafika? Už v první díle módy na toto téma převládaly, ostatně udělat novou texturu je mnohem snadnější, než zásadním způsobem ovlivnit hratelnost tak rozsáhlého titulu (a nerozbít ji při tom).

První díl série článků o módech pro Fallout 4 najdete zde

Vivid Landscape Textures

Nejprve mód, který grafiku upravuje jen drobně. Jeho autor pouze trochu zostřil a vyladil textur země. Co ale oceníte možná ještě víc, je jejich zmenšená náročnost na VRAM (video ram, paměť vaší grafické karty).

Vivid Landscape Textures stahujte ZDE

Ženské postavy pro…ženské postavy

Je libo zaoblenější ženské linie? BUSTY dělá přesně to – ženská těla na těch správných místech činí prostorově výraznějšími. Ne že by to stačilo k tomu, aby na vás ve Falloutu čekaly nějaké extra krasavice - první vlaštovka sice jaro nedělá, ale některá být první prostě musí.

BUSTY stahujte ZDE

Zásadní úpravy osvětlení

Tento mód zmizíkuje falešná světla, kterými si tvůrci Falloutu 4 pomohli v tom, aby žádné místo nebylo příliš tmavé. Výsledkem jejich snažení je ale poněkud plochá grafika, hlavně v interiérech, které jsou naprosto nerealisticky osvětleny rozptýleným světlem. S tímhle módem všechna tato světla zmizí, což hře dodává na atmosféře a realističnosti – a ano, budete si muset hlavně v interiérech občas posvítit. Obzvláště doporučujeme s módem Darker Nights, který najdete v našem prvním článku.

Fr4nsson's Light Tweaks stahujte ZDE

Lepší zpracování vody

WET opravuje další ne zcela dokonalou práci Bethesdy – textury a efekty související s vodními povrchy, ať už jde o jezera, řeky, nebo třeba vodní šplíchance vzniklé, když někdo do vody skočí.

WET stahujte ZDE

Krásné oči

Lepší textury očí jsou jedním z oblíbených módů, který má dlouhou tradici už od vydání Skyrimu. Nové textury očí jsou mnohem přirozenější i atraktivnější – a členové komunity dokonce mohou autorovi posílat kvalitní fotky vlastních očí, aby na jejich základě další textury vytvořil.

The Eyes of Beauty pro Fallout 4 stahujte ZDE

Hezčí pip-boy

Zpracování pip-boye se ve Falloutu 4 rozhodně povedlo, ale to mluvíme hlavně o jeho vnitřnostech, který je deníkem, inventářem i status obrazovkou, prostě centrem všech důležitých informací. Tento mód vylepšuje texturu samotného zařízení, která není v základní hře dostatečně kvalitní – vždyť na ten pip-boy věčně civíme z asi pěti centimetrů!

4K textury pro Pip-boy stahujte ZDE

Hvězdné nebe nade mnou

Jestli by toto nové hvězdné nebe pro Fallout 4 nadchlo i slavného filozofa, nevíme, ale nám se rozhodně líbí.

Textury hvězdného nebe stahujte ZDE

Stíny pro světlo z pip-boye

Společně s Light Tweaks asi nejzásadnější mód pro vzhled celé hry. Odstraňuje totiž fantasmagorické a zcela neatmosférické stín nevrhající světlo z pip-boye a ostatních zdrojů světla, třeba z helmy power armoru. Nově tak tato světla vrhají stín, což dodává hře na kráse i atmosféře. Nezapomeňte si také v menu hry změnit barvu světla z pip-boye na něco méně strašného než je ta základní zelená – třeba na bílou, nebo nažloutlou.

Pip-boy shadows stahujte ZDE

Zaujal vás článek? Ohodnoťte ho!


Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.

Doporučujeme

Nahoru