Nejlepší módy pro Fallout 4 #1

Hry od Bethesdy a módy? To je asi tak jediné manželství, o kterém si můžete být jistí, že se nikdy nerozpadne. Napomáhá tomu i konzistence (aka zastaralost), která například v editoru pro prastarý Morrowind dovoluje otevírat a zobrazovat data z Falloutu 4. Právě pro nejnovější bethesdí hru vyjde zcela jistě nejvíce módů – už teď je jich několik tisíc a vzhledem k sandboxovým budovatelským prvkům bude Fallout 4 prostě modderský megahit.

Druhý díl série zaměřený na grafické módy naleznete ZDE

Zatím sice moddeři s Falloutem 4 začínají, takže nemohou dělat podobné skopičinky jako třeba u Skyrimu, ale to přijde! Rájem pro moddery nejen bethesdích her je stránka Nexusmods.com, která vytváří i vlastní Nexus Mod Manager, který k instalaci a organizaci módů vřele doporučujeme.

Návod na instalaci módů pro Fallout 4 přes Nexus Mod Manager najdete ZDE

Nebo je libo pár cheatů?

Teď už ale k první várce zajímavých nebo důležitých módů, které vám dokáží hraní Falloutu 4 hodně zpříjemnit. Pamatujte na to, že ačkoliv jsou hry od Bethesdy velmi mods-friendly, vždy jde o zásah do hry, který může mít negativní následky. Stylově pro vás máme 111 módů!

Full Dialogue Interface

Ačkoliv jsou dialogy ve Falloutu 4 systémově rozbité a šíleně omezené, můžete si je díky tomuhle módu alespoň trochu zpříjemnit. Mód toho docílí tak, že místo trapných nicneříkajících 4 voleb dostanete 4 volby plnohodnotné, takže přesně víte, co z pusy vypustíte, když vyberete „YES“, „Rádobyvtipné YES“, „Váhavé YES“ nebo „NO“ variantu.

Fallout 4: Full Dialogue Interface stahujte ZDE

Texture Optimization Project

Tento mód slibuje výrazné omezení stutteringu a zvýšení fps bez dopadu na vizuální kvality hry. Jak to dělá? Zmenšením zbytečně velkých textur a využitím vhodnější komprimace. Výhody tohoto módu nejlépe poznáte na slabších strojích, ale ani slušné herní počítače rozhodně neodejdou s prázdnou.

Fallout 4 – Texture Optimization Project stahujte ZDE

Fallout 4 Configuration Tool

Chcete si Fallout 4 nastavit více podle svých přání? S touhle utilitkou můžete třeba měnit Field of View a to zvlášť pro 3rd person a 1st person pohledy, nebo vypnout uzamčení frameratu a spoustu dalších věcí.

Fallout 4 Configuration Tool stahujte ZDE

Enhanced Wasteland

Jestliže patříte mezi hráče, kteří těžce nesou barevnější pojetí Falloutu 4 (kterému ale podle nás není co vytknout, hra ušla graficky velký kus cesty od svých předchůdců), tenhle mód se vám asi moc líbit nebude. Grafiku totiž dělá ještě kontrastnější, barvy saturovanější a Pustinu prostě více oku lahodící. Jde o zástupce velmi oblíbených Reshade/SweetFX módů.

Fallout 4: Enhanced Wasteland stahujte ZDE

More Armor Slots

Vynikající mód přidává možnost nasazovat všech 5 kusů armoru (nohy, ruce, hrudník) i na oblečení, na která to dříve nešlo. To zásadním způsobem zvyšuje variabilitu vzhledu postav. V základu totiž nasazení kusů brnění sneslo pouze velmi málo „spodních vrstev“, třeba vaultí oblek. Umožňuje i kombinaci různých věcí na hlavě a obličeji. Ne všechny kombinace sice budou vypadat dobře, ale to už je na rozhodnutí každého hráče.

Fallout 4: More Armor Slots stahujte ZDE

Settlement Supplies Expanded

Tenhle mód rozšiřuje stavitelské možnosti. V současné verzi přidává 71 použitelných kusů nábytku, 80 typů dveří, 14 „ostatních“, 228 statických objektů (auta, stromy,…), 9 nádob na rostliny a jeden alternativní držák na Power Armor. A to jsou jen věci sesbírané v kódu Falloutu 4, teď si představte, až začnou vznikat věci úplně nové…

Fallout 4: Settlement Supplies Expanded stahujte ZDE

Darker Nights

Tma ve hrách už tradičně nemá s tmou nic moc společného. Pokud byste chtěli, aby svícení mělo nějaký smysl, nainstalujte si Darker Nights, rozhodně to hraní v noci dodá na atmosféře!

Darker Nights pro Fallout 4 stahujte ZDE

Craftable Ammo

Název je asi dosti samovysvětlujíc, prostě si s tímhle módem budete moc craftit i náboje, které jste doteď mohli získávat pouze lootováním a obchodem. Činit tak můžete v Chemistry station, teda tam, kde teď vyrábíte drogy, nebo ampulky do jedné speciální zbraně.

Craftable Ammo pro Fallout 4 stahujte ZDE

Lowered Weapons

Tenhle mód přidává do 1st person pohledu hry skloněnou pozici zbraně. V základní hře totiž může být pouze úplně schovaná, nebo namířená před sebe, což nepůsobí zrovna dobře.

Fallout 4: Lowered Weapons stahujte ZDE

Enhanced Blood Textures

Krvavé textury ve vyšším rozlišení! Doporučuje 10 z 10ti upírů (sakra, vedle, tohle není Skyrim). Podle autora je tento mód potřebný hlavně kvůli tomu, že Fallout 4 je velmi násilná a brutální hra, v níž si prostě krev zaslouží větší pozornost a kvalitu.

Fallout 4: Enhanced Blood Textures stahujte ZDE

Glorious Female Nude Mod

To nejlepší na závěr? Pro spoustu hráčů ano, tedy alespoň dokud nepřijdou módy umožňující mnohem větší úpravy vzhledu postav. Tento mód vlastně pouze nahrazuje textury spodního prádla na ženských postavách, které se pak tváří jako nahé. Kvalita je poměrně vysoká, ale obrázek vám sem radši nedáme – i na Nexusu, odkud si můžete mód stáhnout, je zobrazení módu omezeno pro přihlášené uživatele, u kterých lze „zkontrolovat“ jejich plnoletost.

Stahujte Glorious Female Nude Mod

Zaujal vás článek? Ohodnoťte ho!


Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.

Nejčtenejší články

Pixwords nápověda 1. díl

869569 přečteno

Doporučujeme

Nahoru