Nejlepší navigace do mobilu a tabletu

Není to tak dávno, kdy jsme za plnohodnotnou navigaci museli draze platit. Dnes už to neplatí a offline navigací si můžete do mobilu pořídit tolik, že se vám tam ani (s mapami) nevejdou. My jsme pro vás přichystali představení tří typických navigací a dvou mapových aplikací, díky kterým se neztratíte v ČR ani ve světě, pěšky ani autem.

Mapy.cz

V celosvětovém měřítku vládne mapám Google, ale u nás tomu tak není. V České republice s ním hraje (přinejmenším) vyrovnanou partii na poli vyhledávání, emailu i právě mapových podkladů Seznam.cz. Mapy.cz jsou dostupné na internetu, ale právě i jako aplikace, jejíž zásadní výhodou je možnost si je stáhnout celé do mobilu/tabletu. Svou podrobností za sebou nechávají Google Mapy i veškerou konkurenci, ostatně se soustředí pouze na Českou republiku. Mapy.cz čerpají i z katalogu Seznamu Firmy.cz a z nejobsáhlejšího množství čísel popisných. Mapy spolupracují i s GPS senzorem pro určení polohy, ale plnohodnotnou navigaci nečekejte, přesto by vám v mobilu neměly chybět, už kvůli tomu, že nepotřebují pro své fungování internet (po stažení map do paměti).

Google Mapy

To že jsme vyzdvihli Mapy od Seznamu, ještě neznamená, že ty od Googlu jsou špatné. Jsou vlastně prvotřídní, jen si nemohou dovolit věnovat takovou péči jednomu konkrétnímu státu a už vůbec ne České republice. Google Mapy pohodlně zvládají i navigaci a jejich mapy jsou přesné a podrobné. Navíc je asi máte v mobilu už od výroby, takže jsou přirozenou volbou číslo jedna, alespoň pro uživatele Androidu.

Sygic

První klasická offline navigace v našem výběru se dá s určitými omezeními používat i ve své free verzi. Pokud oželíte podrobnou hlasovou navigaci, nebo třeba speciální mód, při kterém je navigace promítána na sklo vozidla, můžete si stáhnout jakoukoliv podrobnou mapu (od TomTom) a užívat si vlastně plnohodnotnou navigaci zdarma. Mapy jsou kvalitní, doživotně zdarma a často aktualizované. Zatímco ostatní navigace zdarma lákají platící uživatele na příplatkové mapy TomTom, zde je máte už zdarma, ovšem omezena je funkčnost, která je u následujících dvou programů kompletní. A teď si vyberte… Sygic je mimochodem slovenské výroby.

MapFactor

Asi nejlepší, naprosto plnohodnotná navigace zdarma pro mobily a tablety, je MapFactor: GPS Navigation. Možná na první pohled nepůsobí tak uhlazeně jako pestrobarevný Sygic, ale díky velmi kvalitním mapám z projektu OpenStreetMap a poctivě odvedené práci programátorů je radost s MapFactorem pracovat. Obsahuje hlasovou navigaci (i v češtině), 2D i 3D mód, vyhledávání přesné adresy, body zájmu, mapu radarů a mnoho dalšího, třeba alternativní vyhledávání v mapě skrze informace od Googlu. Co se týče nastavení parametrů cesty (typy preferovaných silnic,…), nemá MapFactor konkurenci. MapFactor je software českého původu.

BE-ON-ROAD

Další česká navigace, navíc kvalitní a ve většině ohledu srovnatelná s MapFactorem. V čem ale ztrácí, jsou možnosti nastavení trasy a hlavně, což je pro uživatelsky upravované mapy OpenStreetMap velmi zásadní, provádí aktualizaci mapových podkladů velmi zřídka. V ostatních ohledech jsou navigace víceméně srovnatelné a chybu neuděláte ani s jednou z nich.

Zaujal vás článek? Ohodnoťte ho!


Průměrné hodnocení: 3.5
Hlasováno: 16 krát

Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.
Miroslav
Miroslav

Dobrý den, vlastním mobilní telefon Nokia 6, můžete mě prosím doporučit typ vaší Sygic navigace,aby fungovalo oznamování blížících se radarů s hlasovým upozorňováním na tyto radary. Dříve se tato služba snad jmenovala Trafic plus, ale to dnes již neplatí. Děkuji za info.

16.07.18 15:53 reagovat

Vladimír
Vladimír

Dobrý den přeji,mám dotaz.Má Acer one 10 GPS modul,pokud né jak to mohu řesit,aby Acer navigoval.Díky Vládimír.

23.04.18 07:17 reagovat

eva
eva

Dobrý den,mám telefon Huawei Nova smart a nemohu najít vhodnou aplikaci pro blokování hovorů a nahrávaní hovorů.Dříve jsem používala aplikaci na blokování Můžu to zvednout?Pro nahrávaní Call recorder,které fungovaly na 100% pro starší verzi Huawee.Vyzkoušela jsem už několik,ale bez úspěchu.Můžete mi prosím doporučit vhodnou aplikaci. Děkuji Eva

17.11.17 23:52 reagovat

Vladimír
Vladimír

mám telefon LG spirit H 440,mám problém s navigací google mapy,Zobrazí polohu,zadanou trasu ale při spuštění neukazuje trasu ani nemluví a pořád hledá připojrní družic,data mám zapnuté .,pak po určitém čase cca 5-10 min.poskočí šipka trasy a stojí na místě a nepohybuje se.Mám špatně nastavený mobil,nebo je závada někde jinde,prosím o sdělení co mám dělat,díky.

06.11.16 09:15 reagovat

jaroslav branse
jaroslav branse

Dobrý den, potřebuji cykloturistickou mapu,silnice i teren. děkuji

03.09.16 09:56 reagovat

Doporučujeme

Nahoru