Nejlepší střela ve FIFA 23: Jak vystřelit Power Shot a kdy ji použít?

Čerstvě vydaná FIFA 23 hráčům přináší nový typ střely zvaný Power Shot. Jedná se o mimořádně silnou střelu, jejíž provedení je zábavné, ale místy i záludné. Při správném načasování totiž můžete skórovat nádhernou gólovou raketou, ale také se silně popálit. Chcete vědět, jak vystřelit obávanou power shot střelu?

V našem jednoduchém návodu si ukážeme, jak Power Shot předvést i to, jak ji zakomponovat do herního stylu. Jakmile se ji naučíte používat, vaše hra dostane nový náboj a pomůže vám v klíčových okamžicích. Není tajemstvím, že pár týdnů po vydání FIFA 23 je tento typ střely mimořádně účinný, někteří jej dokonce nazývají až OP, tedy Over Powered.

Jak vystřelit power shot ve FIFA 23?

Abyste vystřelili takzvanou "Power Shot" střelu, musíte držet tlačítka LB a RB/L1 a R1 na ovladači a zároveň zmáčknout B nebo kroužek, podle toho, na jakém ovladači hrajete. Držením tlačítka střely (B nebo kroužek) se fotbalista napřáhne ke střele, ta získá časovač na zakončení, ale zároveň ji to udělá silnější.

Během toho, jak držíte tlačítko pro střelu, se kamera mírně přiblíží k hráči, a v momentě těsně před vysláním projektilu jej vycentruje na střed obrazovky. I když jde o mimořádně silný typ střely, má také své negativum. Celý proces od nápřahu až po vyslání míče na bránu trvá podstatně déle. Risk, který si můžete dovolit jen v situacích, kdy víte, že máte u hráče dostatek prostoru předtím, než k němu přistoupí obránce.

High risk, high reward

FIFA 23 vás dokáže odměnit za podstoupené riziko, ale zároveň vám dokáže i pokazit celé útočné snažení v případě, že se rozhodnete pro Power Shot v nesprávný čas. Střílející hráč je totiž v momentě střely zranitelnější a snadno se stane, že míč ztratí dříve, než vystřelí.

Aby toho nebylo málo, tento typ střely si s sebou nese ještě jednu vlastnost, na kterou je třeba si dát pozor. Zamíření střely je čistě ve vašich rukou! To znamená, že levým joystickem se snažíte dosáhnout co největší přesnosti při střele, protože hra to za vás neudělá ani vám nijak nepomůže. Přesnost a umístění je tak jedině na vás. Pokud se vám ale podaří vyrovnat se stresem a naučíte se využívat Power Shot v každé hře ve správný čas, můžete se těšit na spoustu nádherných, hotových výstavních gólů.

Kteří fotbalisté jsou nejlepší na střely ve FIFA 23?

Nejlepší fotbalisté na Power Shot: Cristiano Ronaldo, Kevine De Bruyne, Lionel Messi, Paulo Dybala, Bruno Fernandes, Son Heung-Min. Obecně si ji ale můžete vyzkoušet s každým útočníkem, protože funguje iv nižších ligách au slabších fotbalistů.

Poznámka na závěr:

Pokud patříte k dlouholetým hráčům série FIFA, jistě jste si všimli, že tato kombinace tlačítek dosud sloužila na úplně jiný typ střely. Konkrétně šlo o Low Driven Shot, nebo tedy střelu po zemi. Ta je ve FIFA 23 stále k dispozici, ale její provedení se změnilo. Chcete-li vědět, jak střílet po zemi ve hře FIFA 23, mrkněte na náš samostatný článek.

Zaujal vás článek? Ohodnoťte ho!


Průměrné hodnocení: 4.5
Hlasováno: 4 krát

Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.

Doporučujeme

Nahoru