Nejlepší tablety pod stromeček 2013

Náš speciál o dárcích k Vánocům pokračuje výběrem tabletů. Ty jsou čím dál populárnější, protože kombinují dostatečně velké dotykové displeje a snadnou přenositelnost, takže konzumace obsahu je mnohem pohodlnější a zároveň i dostupná kdekoliv a kdykoliv. V našem výběru ale najdete i tablety, které se dají použít na plnohodnotnou práci.

iOS

U Applu celá mánie kolem tabletů začala a nové přírůstky, uvedené přesně aby stihly vánoční nákupy dárků, jen potvrzují zaběhnutý trend, že nic lepšího než mašinku s nakousnutým jablkem si koupit nemůžete.

iPad Air: Pro náročné

Pravděpodobně nejlepší tablet současnosti, který s cenou startuje překvapivě nízko. Retina displej je u velkých iPadů už samozřejmostí a největší změnou je asi název, který konečně naruší nekonečnou řadu bezejmenných generací iPadů. Air však nabízí i razantní zvýšení výkonu, nebo třeba sadu kancelářský aplikací iWork zdarma. Velkým plusem je ale i hmotnost, která se oproti předchůdci snížila o více než 25 % na hezkých 478 gramů.

Cena od: 12 290 Kč

Doporučujeme pro: každého fandu intuitivního systému iOS, který by ho rád v největším a nejlepším zařízení

iPad Mini: Retina (skoro) do kapsy

iPad Mini ukázal, že malý tablet nemusí být až nepoužitelně malý a přesto si může zachovat příjemně drobné rozměry. Novinka jde ale dál, ať už v oblasti výkonu, nebo displeje. Na své úhlopříčce 7,9 palců ukazuje dokonale jemné rozlišení 2048x1536 pixelů, takže Retina neříká pane už pouze dospělému iPadu.

Cena od: 9 790 Kč

Doporučujeme pro: ty, kterým se nechce tahat s iPadem Air

Android

Tablety s Androidem jsou velmi populární. Sehnat je můžete za tisícovku, ale také za vyšší cenu, než si dovolil nasadit iPad. Díky své dostupnosti a velkému výběru z modelů od různých výrobců se tato platforma neustále rozrůstá. Proto vám také představíme nejvíce tabletů právě s tímto systémem.

Nexus 7: malý Android v nejlepší formě

Nexus 7 ve své druhé generaci opět nabízí maximální výkon, kvalitní zpracování, vždy nejnovější verzi Androidu a velmi příznivou cenu. To je ostatně kombinace, která sedmipalcovému tabletu od Googlu (vyrobil ho však Asus) zajistila přízeň spotřebitelů. Druhá generace má rychlejší procesor, 2 GB operační paměti a displej s rozlišením 1920x1200 pixelů.

Cena od: 6 300 Kč

Doporučujeme pro: uživatele, kteří mají rádi čistý Android a chtějí za výbornou cenu perfektní hardware v kompaktním těle

Kidle Fire HD: Obsah podle Amazonu

Amazon na trh s tablety vstoupil jako vichřice, když nabídl skvělý hardware, zcela předělaný Android a šíleně nízkou cenovku, za kterou se do té doby prodávaly jen laciné kopie z Číny. Díky rozšířené správě oprávnění pro obsah, lze tento tablet bez starostí půjčovat i dětem, které se nedostanou k obsahu, který není určen pro jejich oči. Levný Kindle Fire HD tak může i díky vysokému výkonu posloužit jako skvělý herní tablet pro děti.

Cena od: 129 EUR

Doporučujeme pro: nadšence do digitálního obsahu, kterým nevadí objednání tabletu z ciziny, nebo rodiny s dětmi

Asus FonePad: Levně a kvalitně s 3G

Pokud hledáte nejlepší levný tablet s 3G modulem, určitě nepřehlédněte Asus FonePad. Nabízí vše, co si můžeme jen od tabletu přát – maximální konektivitu (3G, WiFi i USB Host), skvělou cenu pod 6 tisíc korun, kvalitní procesor Intel Atom i povedený displej.

Cena od: 5 200 Kč

Doporučujeme pro: každého, kdo využije 3G modul a zároveň hledá levný kvalitní tablet, který ho v žádném směru nezklame

Samsung Galaxy Note 10.1: Osmijádrový procesor a skvělý stylus

Mezi tablety asi dnes nenajdete nekompromisnější monstrum, než je Samsung Galaxy Note 10.1 (P6000), který přináší osmijádrový procesor na 1,9 GHz, 3 GB operační paměti, nebo displej s rozlišením 2 560x1600. Čím se ale tablety od Samsungu odlišují nejvíce, je dotykové pero, které nepřesný kapacitní displej dokáže povýšit na vyšší úroveň, které není cizí ani tvorba a práce.

Cena od: 14 000

Doporučujeme pro: ty, kteří chtějí mít ten nejnadupanější tablet s OS Android

Sony Xperia Tablet Z: Neutopí se ani nezadýchá

Vynikající tablet od Sony se chlubí svou voděodolností (vydrží i ponoření pod hladinu), ale ani v ostatních ohledech nejde o žádného neplavce. Rychlý procesor i grafická karta utáhnou bez problémů vše, čemu je můžete vystavit a displej s vysokým rozlišením zase předá zážitky v nejlepší možné podobě. Podle nás a nejen nás se tablet povedl i po designové stránce.

Cena od: 12 000 Kč

Doporučujeme pro: příznivce kvalitních a silných tabletů, kteří občas zmoknou, nebo si chtějí hrát oblíbené hry ve vaně

MyAudio 708DCC+: Super-levné a přesto použitelné

Velmi levné tablety nedělají systému Android většinou příliš dobrou reklamu. Ano, prodávají se v hojném počtu a teoreticky jsou použitelné, ale uživatelský zážitek je velmi špatný, což se projevuje i v celkové pověsti Androidu. Naštěstí jde výkon levných tabletů rychleji, než nároky samotného Androidu, takže i situace v low-endu se zlepšuje. Důkazem je dvoujádrový tablet MyAudio s 1GB RAM, což je konfigurace, která bohatě stačí na všechny základní úkony v Androidu.

Cena od: 1 700 Kč

Doporučujeme pro: nenáročné uživatele, kteří s tablety začínají

Windows 8 + RT

Tablety s Windows jsou zatím na okraji zájmu. Důvodů je hned několik. Těmi hlavními jsou cena a nízký počet aplikací (hlavně platí pro Windows RT). Dnes už jsou ale ve většině ohledů plně konkurenceschopné. Rozdíl mezi Windows 8 a Windows 8 RT je v tom, že klasické „osmičky“ spustí i aplikace napsané pro počítač, kdežto RT pouze ty pro Windows Store a rozhraní Metro.

Asus VivoTab TF600TG: Základní Windows 8 se skvělou výbavou

VivoTab TF600TG patří mezi vzácný druh tabletů, které mají vše, ale cenovka tomu neodpovídá. Čtyřjádrový procesor, 2 GB RAM, 64 GB paměti a 3G modul, micro HDMI i dvojice fotoaparátů/web kamer. To vše pohání Windows RT, pro který už není tak žalostně malý počet programů. Takto vybavený tablet za tak nízkou cenu jen tak nenajdete, navíc od prověřené značky.

Cena od: 6 999 Kč

Doporučujeme pro: zájemce o Windows 8 RT s kvalitním hardwarem za extrémně nízkou cenu

Lenovo Miix 10: Tablet-notebook s plnohodnotnými Windows 8

Základní verzi chybí 3G modul, ale místo něj obsahuje plnohodnotné Windows 8. Tablet běží na rychlém dvoujádrovém procesoru Intel Atom a díky své příznivé ceně nabízí opravdu vysokou přidanou hodnotu – máte plnohodnotný Windows 8 tablet i plnohodnotný levný notebook včetně balíku Microsoft Office.

Cena od: 11 999 Kč včetně klávesnice

Doporučujeme pro: náročnější uživatele, kteří chtějí tablet a kompaktní notebook v jednom

Zaujal vás článek? Ohodnoťte ho!


Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.
veronika
veronika

dobrý den muzu hrat poua na pocitaci????,

22.12.13 11:48 reagovat

Doporučujeme

Nahoru