Top weby pro úpravu fotek online

Úprava fotografií se stala fenoménem. Současně však většina uživatelů neholduje komplexním a mnohdy těžkopádným, drahým a složitým programům typu Adobe Photoshop. Zajímavou alternativou jsou v daném případě mobilní aplikace, které mnohdy dovolují fotku upravit ještě před jejím vytvořením. Ovšem práce na malém displeji, s omezeným operačním výkonem a s použitím prstů nemusí být to pravé ořechové. Jakýmsi kompromisem tak pro uživatele mohou být online služby, které kombinují jednoduchost mobilních aplikací a výkon a možnosti PC programů. Nevyžadují však stahování, instalaci a jsou kompletně zdarma.

Článek v krátkosti představí 5 kvalitních a mezi uživateli oblíbených online služeb, které dokáží vylepšit fotografie až k nepoznání.

Pixlr Editor

Pixlr Editor patří k těm komplexnějším službám s mnoha možnostmi a nástroji. Ostatně jasně najevo to dává již vstup do editoru, který je rozdělen na dvě cesty. Uživatel buď může zvolit plnohodnotný editor (práce s vrstvami, možnost nahrazení barev, transformace objektů, apod.), nebo sáhne po verzi Express. Ta skutečně cílí na absolutní rychlost a pohodlnost. Fotografie tak lze bleskově vylepšit, ořezat, doplnit o efekty, filtry a emtikony a několik dalších možností. Tato verze tak v mnoha ohledech odpovídá mobilní aplikaci.

Pixlr Editor online

iPiccy

Editor s názvem, který připomíná Apple produkty – iPiccy (s Applem ale nic společného nemá), patří k těm opravdu jednoduchým a pro uživatele absolutně pohodlným službám. Nechybí klasické vylepšení fotografie jedním kliknutím, jednoduché ořezání/zvětšení/zmenšení, rotace, bleskové úpravy barev, případně expozice a několik dalších funkcí.

V horní části základního editoru pak lze nalézt rychlý rozcestník, který hodně napoví. Nahrát fotografii, Vytvořit koláž, Navrhnout design. V samotném editoru pak dominují velká tlačítka a prakticky totální absence textu. Vše řeší obrázky a ikony.

iPiccy

iPiccy online

Fotor

Služba Fotor opět inklinuje spíše ke komplexnějším editorům, ale současně se uživateli snaží vše co nejvíce zjednodušit. Po vstupu do služby tak na uživatele vykoukne jednoduchá nabídka devíti ikon, které fungují jako základní rozcestník. Jednoduchým kliknutím lze vybrat budoucí objekt úprav/tvorby. Facebook Timeline fotka, plakát, pohlednice, příspěvek na Instagram a Facebook a samozřejmě covery na ostatní oblíbené sociální sítě. Pro práci s neurčitou fotografií je pak možné sáhnout po poslední položce s označením Custom.

Samotné prostředí pak může být mírně matoucí. Jakmile totiž uživatel vloží fotografii, zůstává v záložce Design a pro plnohodnotnou editaci se musí přesunout do záložky Edit. Trojici hlavních panelů pak doplňuje záložka Collage (tvorba koláží).

V editačním prostředí si však na své přijdou zejména pokročilejší uživatelé, což indikuje nejenom absence obrázkových tlačítek. Ta byla nahrazena textovými popisky. Potěší i nová funkce pro aplikaci HDR.

Fotor online

PicMonkey

Editor pro úpravu fotografií s usmívající se opičkou v logu nese název PicMonkey. Jde o online nástroj, který klade pohodlnost a intuitivnost na první místo, takže uživatelé nemohou čekat množství pokročilých nástrojů, případně náročných funkcí. Ovšem ze základních a uživatelsky povinných nechybí žádná.

Samotné prostředí služby jasně odděluje pracovní plochu od nástrojového panelu. Zmíněný panel pak pracuje jak s netradičním pojetím ikon. Klasické ikony pokračují druhou úrovní, která výběr v daném nástrojovém tématu příjemně rozmělňuje. Pod klasickou ikonou ořezu tak lze najít nejenom samotný ořez, ale i otočení, změnu velikosti, zaostření a úpravu barev. Podobně je tomu i s dalšími sedmi nástroji. 

PicMonkey online

Adobe Photoshop Express Editor

Poslední z vybraných služeb patří do sekce Photoshop Online Tools. Ze strany Adobe se jedná o logický krok, kdy si nemůže dovolit absentovat tento uživatelsky oblíbený způsob práce s fotkami. Uživatelé tak dostávají jakousi velmi zjednodušenou verzi Adobe Photoshopu, které pak pochopitelně nechybí množství nástrojů ve stylu efektů, filtrů a dalšího zkrášlování. Ostatně samotné prostředí obsahuje jak základní sekci Edit, tak i speciální záložku Decorate. Zatímco Edit obsahuje klasické funkce pro základní editaci fotografie (ořez, rotace, změna velikosti, autokorekce, vyvážení bílé, zaostření apod.) a nezapomíná ani na pokročilejší možnosti (odstranění efektu červených očí, lokální zaostření a další), sekce Decorate se plně věnuje emotikonům, vkládání textu, filtrům, rámečkům a mnohým dalším nástrojům pro nazdobení fotografie pro sociální sítě.

Adobe Photoshop Express Tools patří rozhodně mezi pokročilejší online editační nástroje. Konzervativnější uživatele pak potěší zejména velmi klasickým a decentním rozhraním, které svou jednoduchostí a použitými barvami neodvádí pozornost od samotné fotografie. 

Adobe Photoshop Express Editor online

Zaujal vás článek? Ohodnoťte ho!


Průměrné hodnocení: 2
Hlasováno: 1 krát

Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.
zdeněk kovář
zdeněk kovář

Kam umístitb fotku, kterou chci upravit?Např.zesvětlit. zk

15.01.19 15:07 reagovat

Doporučujeme

Nahoru