Mujsoubor.cz

Přihlášení

zapomenuté heslo | nová registrace

Test antivirů - květen 2016

Společnost AV-Comparatives se i v měsíci květnu 2016 zaměřila na kvalitu a schopnosti běžně používaných a dostupných antivirů. Z výsledné zprávy pak lze získat velmi komplexní přehled toho, jak si s hrozbami jednotlivá řešení dokáží poradit.

Testovací sestava:

Veškeré testování za rok 2016 je prováděno na systému MS Windows 7 Home Premium 64-bit SP1.

Výsledky

Do testování byly zařazeny tyto antiviry:

Bitdefender, ThreatTrack Vipre, Trend Micro, F-Secure, Kaspersky, AVG, Lavasoft, AVIRA, Tencent, ESET, Avast, eScan, Sophos, Microsoft, Bullguard, Emsisoft, Fortinet, McAfee, Quick Heal

Jejich seznam byl vytvořen dle následující tabulky, která antiviry zobrazuje od nejspolehlivějších po nejméně spolehlivé.

Výsledky květen 2016

Je ovšem důležité mít na paměti, že část chyb (označeno oranžovou barvou) byla způsobena uživatelským jednáním. Stejně tak je zapotřebí sledovat oranžovou linku ve spodní části tabulky, která ukazuje míru tzv. falešných poplachů. Jde o mylná hlášení antivirů (jejich vysoký počet nejenom uživatele zbytečně otravuje, ale postupně je i ukolébává. Pokud tak dojde ke skutečnému odhalení, uživatel může zareagovat nevhodně. Vysoká čísla těchto falešných hlášení vykazuje trojice antivrů: F-Secure (15), BullGuard (9) a Trend Micro (7).

Zdroj: 

http://www.av-comparatives.org/wp-content/uploads/2016/06/avc_factsheet2016_05.pdf

 

Autor: Jan Juránek  |   Publikováno: 24.6.2016   |   Zobrazeno: 5485x

Značky

Podobné články

Diskuse

Žádosti o rady prosím směrujte do poradny.

Napsat vzkaz

Jméno:
Email:
Opište znaky opačně  3 4 3 8 a d  :
 
Vzkaz:
Souhlasím Tato webová stránka používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s jejich použitím souhlasíte. (Další informace)