Test antivirů - květen 2016

Společnost AV-Comparatives se i v měsíci květnu 2016 zaměřila na kvalitu a schopnosti běžně používaných a dostupných antivirů. Z výsledné zprávy pak lze získat velmi komplexní přehled toho, jak si s hrozbami jednotlivá řešení dokáží poradit.

Testovací sestava:

Veškeré testování za rok 2016 je prováděno na systému MS Windows 7 Home Premium 64-bit SP1.

Výsledky

Do testování byly zařazeny tyto antiviry:

Bitdefender, ThreatTrack Vipre, Trend Micro, F-Secure, Kaspersky, AVG, Lavasoft, AVIRA, Tencent, ESET, Avast, eScan, Sophos, Microsoft, Bullguard, Emsisoft, Fortinet, McAfee, Quick Heal

Jejich seznam byl vytvořen dle následující tabulky, která antiviry zobrazuje od nejspolehlivějších po nejméně spolehlivé.

Výsledky květen 2016

Je ovšem důležité mít na paměti, že část chyb (označeno oranžovou barvou) byla způsobena uživatelským jednáním. Stejně tak je zapotřebí sledovat oranžovou linku ve spodní části tabulky, která ukazuje míru tzv. falešných poplachů. Jde o mylná hlášení antivirů (jejich vysoký počet nejenom uživatele zbytečně otravuje, ale postupně je i ukolébává. Pokud tak dojde ke skutečnému odhalení, uživatel může zareagovat nevhodně. Vysoká čísla těchto falešných hlášení vykazuje trojice antivrů: F-Secure (15), BullGuard (9) a Trend Micro (7).

Zdroj: 

http://www.av-comparatives.org/wp-content/uploads/2016/06/avc_factsheet2016_05.pdf

 

Zaujal vás článek? Ohodnoťte ho!


Průměrné hodnocení: 5
Hlasováno: 4 krát

Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.
Sue Thomas
Sue Thomas

Já jsem mnoho let spokojeně používala avast! free až do ~2015, kdy avast! začal neskutečně bobtnat o vedlejší funkce, které nejdou vypnout a navíc je pořádně neumí - např. primitivně a často nesprávně posuzuje aktualitu ovládačů a často otravuje pop-upy ; vím co mluvím, používám Driver Booster [doporučuji, stačí free, umí totéž jako PRO, jen je zdlouhavější]). Vybrala jsem si Bitdefender Antivirus, protože se už několik let umisťuje v nezávislých testech mezi prvními (dokonce ve verzi FREE - u ní je nutno [aby automaticky aktualizovali databázi] přihlásit svou mailovou adresu k odběru novinek - ale ty posílají velmi střídmě, takže to neobtěžuje). Stáhnout lze z https://www.bitdefender.com/solutions/free.html ; jazyk netřeba volit, automaticky naskočí místní (v ČR čeština). Výborné hodnocení má také jeho doplněk pro ransomware "Bitdefender Anti-Ransomware" (nezávislý, může prý fungovat s jakýmkoliv antivir. programem [nezkoušela jsem]) ; ten je zásadně FREE (prý dar vývojářů fy Bitdefender lidstvu) - lze stáhnout třeba odtud http://www.techadvisor.co.uk/download/security/bitdefender-bdantiransomware-10211-3330715/ ).

27.08.17 14:13 reagovat

Nahoru