Toto je 15 nejlepších Minecraft map

Minecraft je dnes již ikonickou hrou, která si získala miliony hráčů po celém světě. Roky ale běží a hra se víceméně mění jen díky komunitě, která neustále přináší nové mapy. Chcete si zpříjemnit a ozvláštnit hru? Pak si neváhejte nainstalovat jednu z 15 námi vybraných map, které vás zavedou do zbrusu nového, i když stále kostkovaného, světa.

Dobrodružné mapy

Dobrodružné mapy v Minecraftu nejsou o stavění nebo prožívání a naprosto se liší stylem hraní od klasického survivalu nebo creativu. Hráče zde čeká spousta zážitků hlavně z prozkoumávání a boje. Čekat zde můžeme různé pasti, hádanky a všechny druhy tajemství.

Všechny návody pro Minecraft naleznete ZDE

Většinu si hráč v pohodě vychutná sám, ale u některých je přece jen lepší pozvat kamarády. U těchto map víme vidět kreativitu a pracovitost Minecraftovy komunity, díky které existují tisíce skvělých dobrodružných map. Třeba mít však na paměti, že každá mapa má svá nastavení a pravidla, která bude nutné dodržovat, aby vše správně fungovalo.

ASLEEP

Sny a noční můry po staletí fascinují psychology a lidi, jejichž úkolem je o podobných věcech přemýšlet. V poslední době tvůrci Minecraftových map zintenzivnili vývoj tvorby map s řešením na otázky “CO SE STANE, KDYŽ JDEM SPÁT?”. V případě této dobrodružné mapy Asleep to znamená vtipné a zábavné prozkoumávání bláznivého světa snů a nočních můr.

Na cestě narazíme také na vesmír, Nether a několik hořících budov. Mapu tvoří několik komplexních příkazových bloků, které vytvořily Ninjanoah5 a Razlight789. Výtvor od těchto vývojářů už si užili i mnozí populární Minecraft YouTubeři.

ASLEEP ke stažení ZDE

Biomebox

Tvůrce této dobrodružné parkour mapy Cheezbergur11 si myslí, že na světě se všechny problémy vyřeší parkurem. Alespoň na to tak poukazuje v jeho mapě. Tato mapa nám nabízí deset vizuálně odlišných úrovní, kde hráči mohou zazářit.

Každá úroveň je založena a provedena podle jednoho z Minecrafových biomů. Čeká zde na nás například skok z Netheru na koláč a poté skok rovnou do soumraku snů plného vizuálních efektů.

Biomebox ke stažení ZDE

Herobrine’s Mansion

Herobrine´s Mansion je dílem jednoho z nejzajímavějších tvůrců Minecraft komunity Hypixela. Mapa je nabitá spoustou zajímavých věcí k objevení. Obsahuje jedinečné nepřátele vytvořené autorem, šest bossů, speciální předměty pro sbírání a pozoruhodné lektvary. Právem je považována za jednu z nejlepších dobrodružných map. Je navržena pro společnou spolupráci s kamarády, ale samozřejmě je možné si mapu zahrát i o samotě.

Herobrine's Mansion ke stažení ZDE

The Tourist

The Tourist obsahuje některé z nejpůsobivějších budov ze všech postavených děl celého Minecraftového světa. Může se také pochlubit minihrami a vlastním soundtrackem. Je to také jedna z nejdelších dobrodružných map, jakou momentálně najdeme. K projetí celé mapy si budeme muset vyhradit přibližně čtyři hodiny. Záleží také na čase stráveném obdivováním perfektní architektury vývojářů.

The Tourist ke stažení ZDE

KINGDOM OF THE SKY

KINGDOM OF THE SKY obsahuje poměrně nový koncept rozhovorů, který poskytuje série videí od tvůrců, kterou najdeme na YouTube. Ve hře je tato série hráči poskytnuta v klíčových bodech. Připomíná trochu poslech zvukových záznamů v systému Shock nebo BioShock.

Celá věc je zajímavá v tom, že můžete pokračovat v hraní, zatímco si vyslechnete vyprávění postav. I když se hráč rozhodne tuto video nahrávku během hraní ignorovat, stále bude mít z mapy dobrý zážitek díky zajímavé a rozsáhlé mapě, kterou je zábavné prozkoumávat.

KINGDOM OF THE SKY ke stažení ZDE

Deep Space Turtle Chase

Vytvoření této sci-fi Minecraft mapy trvalo tvůrcům přibližně 3 měsíce a je krásně vidět, jak dokázali přeměnit hranatý svět Minecraftu na něco pozoruhodně odlišného. Deep Space Turtle Chase nabízí hráčům pátrání po zločinci Dr. Earl S. Testudine, který se skrývá někde na hornické stanici Taurus 3. K jeho dopadení bude hráč muset použít veškerou vynalézavost, a místy bude potřebovat i pořádnou dávku trpělivosti.

Tato mapa bude vyžadovat velké pozměnění v nastavení Minecraftu, takže je dobré si před instalací pro jistotu zálohovat originální kopii hry. Vymazání nebo jiný problém s Minecraftem by však neměl nastat, ale je lepší počítat se vším. Každopádně mapu se i přes složitou instalaci vyplatí alespoň vyzkoušet.

Deep Space Turtle Chase

STAR WARS

Pro milovníky STAR WARS si již zmiňovaný vývojář Hypixel připravil perfektní Star Wars mapu. Tato mapa splňuje všechny požadavky STAR WARS. Dá se zde nalézt diamantový laserový meč, blasterové pušky, AT-AT i samotní rytíři Jedi.

Texturový balíček Mine Wars vytvořený vývojářem vám umožní se tímto epickým dobrodružstvím prosekat přes docela velký počet stormtrooperů. Jako oblasti bitev nám jsou nabídnuty hvězdné lodě, zasněžené pustiny či hluboký vesmír. Velmi pozoruhodně jsou udělána a vytexturována imperiální chodidla, která vypadají opravdu neskutečně dobře.

STAR WARS Minecraft mapa ke stažení ZDE

Pokémon Johto

Když jste si mysleli, že na počítače už nikdy nedostaneme pořádně 3D POKÉMON dobrodružství, tak jste se prostě mýlili. Tato Minecraft mapa je založena na Gold a Silver´s Johto regionu. Johto nabízí sérii úkolů plnou bossů, NPC obchodníků a plně funkční super lektvary.

Tento svět také dosahuje autentický Pokémon pocit a vlastní soundtrack. Blokové vizuály opravdu vypadají spíše než z GameBoya. Samozřejmě se neobejdeme bez boje. Přestože mapa nenabízí výhody známého módu Pixelmon, tak souboj vypadá být na dobré úrovni. Mapa také nabízí vlastní texturový balíček, který obsahuje Pokémon monstra, se kterými se lze bojovat. Tato mapa se fanouškům Pokémon bude jistě líbit a pro ještě lepší Pokémon zážitek doporučujeme vyzkoušet módy Pixelmon nebo Pokecraft.

Pokémon Johto Minecraft mapa ke stažení ZDE

Hororové mapy

Minecraftové bloky nejsou až tak strašidelné. Ale pro hráče, kteří si chtějí Minecraft trochu okořenit, jsou hororové mapy správnou volbou.

The Asylum

Opuštěné azylové domy jsou vždy skvělým místem pro strašidla a vzrušující atmosféru. The Asylum kromě odvádění dobré práce při kostkatý lekačkách umí oslovit i strašidelnou atmosférou plnou teroru a husí kůži. Pokud jste přemýšleli nad koupí normální hororovky, tak byste nejprve mohli vyzkoušet tuto skvělou Minecraft horor mapu.

The Asylum ke stažení ZDE

Survival Horror

Strašidelný dům na hoře a tvůrce Hypixel. I takto lze popsat Survival Horror. Tato mapa vás nutí přežít 25 stupňujících se vln stále odolnějších monster a bestií. K přežití jsou možné pouze omezené zdroje, které se nacházejí v okolí dění. Nahnat strach umí selhávající elektrický proud nebo nebezpečně blížící se hlasy monster.

Survival Horror ke stažení ZDE

Ruins of the Dead

Mapa Ruins of the Dead obsahuje nebezpečný starověký chrám, kde vlna za vlnou přicházejí masožravé zombie. Proti nim umí pomoci skryté truhly plné zbraní a brnění. Ruins of the Dead je opravdu vynikající zombie mapa díky progresivnímu lootu a zvyšující se náročnosti. Každý, kdo se dostane přes 16 stále náročnějších vln, může čekat finálního a pořádně náročného bosse.

Ruins of the Dead ke stažení ZDE

Survival mapy

Survival je jednou z nejpopulárnějších možností hraní Minecraftu, ve kterém je vaším jediným úkolem zůstat na živu co nejdéle. Obyčejný Minecraft survival už po letech hraní přestal být výzvou, proto se tvůrci Minecraft map rozhodli poněkud obohatit tento svět o jejich výtvory.

Nejlepší Minecraft mapy posouvají vaše instinkty přežití až na hranice a nutí vás dělat opravdu dobrá a rozumná rozhodnutí při těžbě omezených zdrojů. Tyto mapy testují vaše možné mezery při sbírání životně potřebných surovin a předmětů. Otestují i vaši schopnost přežití a boje proti monstrům.

World in a Jar

Ve World in a Jar musíte přežít sérii malých světů uzavřených ve sklenicích. Každé vytvořené vězení ze skla obsahuje jedinečný biom, který obsahuje kombinaci čistého přežití a dobrodružné mapy. Tato tichá prostředí mapy ji dělají velmi záživnou a je určitě dobré ji vyzkoušet.

World in a Jar ke stažení ZDE

Deadly Orbit

Pokud patříte k hráčům, kteří sní, že se stanou Sandrou Bullock nebo Georgem Clooneym, je tato Minecraft mapa Deadly Orbit pro vás jako stvořená a nemusíte už hledat nic jiného. Je to survival mapa s vesmírnou tématikou, která se odehrává na palubě mezinárodní vesmírné stanice.

Je očividné, že tato mapa je inspirována úspěšným filmem Gravitace. Mapa je provedena opravdu poutavě a hráči umí nabídnout sice ne až tak dlouhý, ale zato kvalitní herní zážitek.

Deadly Orbit ke stažení ZDE

Planet Impossible

Jedním z cílů Planet Impossible je zkrotit dinosaura, což je vlastně opravdu všechno, co hráč potřebuje vědět. Je ale třeba vědět, že Planet Impossible se odehrává na pustině připomínající Mad Maxe.

Nacházíme se zde na místě dopadu naší vesmírné lodi a máme za úkol prozkoumat svět, na kterém musíme vydržet alespoň deset dní. Mezitím, než budeme prožívat ve světě, musíme nasbírat důkazy o tom, že na světě kdysi žili lidští obyvatelé.

Planet Impossible ke stažení ZDE

Wild West

Sice to není Red Dead Redemption, ale tato dobrodružná Minecraft mapa zachycuje atmosféru divokého západu opravdu skvěle. Čeká nás zde nádherný západ slunce, rozlehlé kaňony a ulice cíleně nastavená na epické souboje. Souboje dělají z této mapy dokonalou arénu pro uspokojení hráčů, kteří milují přestřelky na divokém západě. Zkrocení koně zde je stejné jako v normálním Minecraftu od Mojangu, a vidět zde můžeme také pasti z kaktusů k chytání monster.

Všechny zmíněné Minecraft mapy patří mezi nejlepší, jaké umíme momentálně najít a každá umí poskytnout velkou porci zábavy. I když jsou tyto komunitní Minecraft mapy opravdu zajímavé, tak pořád se nic nevyrovná klasickému Minecraft survivalu.

Wild West ke stažení ZDE

Zaujal vás článek? Ohodnoťte ho!


Průměrné hodnocení: 4
Hlasováno: 4 krát

Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.

Doporučujeme

Nahoru