Víme, kde se bude odehrávat GTA 6. Dosud největší únik novinek vám vyrazí dech

Šesté pokračování legendy Grand Theft Auto se začíná pomalu ukazovat v jasných křivkách. Uživatel GameDude přišel na serveru GamingFora s dlouhým, 121 stranovým dokumentem, kde odkrývá bombastické novinky o samotném GTA 6.

Doposud tak jde o největší únik informací o hře, na kterou čekají miliony hráčů po celém světě. Řeč je o tzv. „development bible“ scénáři, kterého se drží vývojáři při tvorbě hry. Podrobněji jsme se všem novinkám věnovali v předchozím článku, ale teď máme o něco více informací.

Do jakého období bude GTA 6 zasazeno?

Hra bude podle všeho zasazena do roku 2023, takže půjde o zobrazení aktuálního dění očima tří hlavních postav Ricarda, bývalého agenta Kolumbie, Caseyho jako někdejšího boxera a vůbec první ženské postavě Rose, která zastává policejní řemeslo, ale ztráta manžela ji přesvědčila, že je čas vzít spravedlnost do svých rukou. Těšit se ale můžeme i na staré-známé postavy jako Nikko Belic, Bruce Kibutz nebo Gaya Tonyho.

Mezi další „leaknuté“ informace patří i zasazení do světa. Aktuálně pracujeme s informacemi, že GTA 6 se bude odehrávat na mapách Liberty State, Vice City, Carcer City a Cottonmouth. Již předešlé informace naznačovaly, že prolog hry bude v Jižní Americe a nejnovější leaky to jen potvrzují.

GTA 6 novinky: Wanted systém, rádio a realistické zpracování

dokumentu se uvádí i přepracování systému Wanted, kdy budou policisté používat například slzný plyn, štíty a řada dojde i na policejní psy. Aby toho nebylo málo, po každém závažném zločinu budou policejní hlídky v okolí až 6 hodin sondovat a sledovat každičký pohyb kolemjdoucích. Rádio, které hraje v GTA sérii velkou roli, bude využito například i pro popis zločinu, což hře přinese dosud nevídaný rozměr.

Pro gangstery se otevřou nové možnosti, jak svůj zločin zamaskovat, například naložením těla do kufru auta. Tyto všechny mechaniky cílí na co nejvěrnější zpracování a přiblížení se realitě tak, jak je to jen možné. K tomu si budeme moci připočítat také pravidelný spánek hlavních postav nebo stres z přestřelek či nedostatku spánku.

Desítky hodin zábavy a 3 velké finální akty

Stres bude možné odbourat například jógy nebo drogami jako LSD či heroin. Na své si přijdou také milovníci akčnějších sportů jako parkur či slaňování. Ty využijí hráči při útěku nebo plnění misí. V celém dokumentu se uvádí, že gameplay nabídne až 80 hodin čistého herního času v misích a 3 velké finální akty.

GTA 6: Datum vydání je blíž, než jsme si mysleli

S datem vydání jsme byli dosud poměrně skeptičtí, ale všechno je jinak. Pokud je dokument pravdivý, k představení hry GTA 6 dojde již na konferenci Q3 letošního roku a samotné vydání Grand Theft Auto 6 je naplánováno na rok 2024.

Ve více než 100 stranovém dokumentu se píše také o seznamu všech dostupných aut a rádiových stanic, které si můžete prohlédnout na tomto odkazu. Nuže zdá se, že tvůrci z Rockstar Games si pro nás přichystali pořádná překvapení, která, pokud se dokument ukáže jako pravdivý, zas až takovým překvapením nebudou. Na druhé straně vše zatím je třeba brát s rezervou a počkat si na oficiální informace. Zatím to ale vypadá tak, že GTA 6 nabídne hráčům skvělý zážitek, který jsme tady ještě neměli.

Zaujal vás článek? Ohodnoťte ho!


Průměrné hodnocení: 5
Hlasováno: 1 krát

Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.

Doporučujeme

Nahoru