Vychází GTA 5 a Mujsoubor.cz má pro vás překvapení

Série GTA je fenomén, před kterým není úniku. Ani hraní pouze na PC platformě vás neochrání od nových gangsterských příběhů, protože GTA 5 za pár hodin vychází pro osobní počítače. Sice více než rok a půl po první várce, kterou si vychutnali vlastníci Playstationu 3 a Xboxu 360, ale zato ve vylepšené a úplné verzi, která rozhodně ostudu neudělá. I kvůli tomu jsme se rozhodli připravit (zatím obsahově trochu chudší) portál pouze pro GTA 5, kde vás budeme zásobovat módy pro tuhle pecku, která s vydáním na PC chytí druhý (vlastně třetí) dech.

Rockstar mluví o PC verzi jako o něčem perfektním až ultimátním. Má na to právo? Grand Theft Auto V by muselo být sakra dobré, aby PC hráči zapomněli na dlouhé měsíce nejistoty, jestli hra vůbec vyjde, a pak ještě delší měsíce čekání na výsledný produkt. Zatím musíme věřit prohlášením Rockstaru a jeho slibům, ovšem o reálném stavu věcí se brzy přesvědčíme.

Technická kvalita

Tedy doufejme, že se nebude opakovat situace z předešlé generace u GTA IV, které bylo dosti nehratelné kvůli bídnému frameratu. GTA V v 60fps a dost možná i ve 4K rozlišení? To zní perfektně, nehledě na spoustu grafických nastavení, která mohou vizuální appeal hry zvednout ještě víc. Nutno však přiznat, že nejspíše většina hráčů si nebude moci dovolit příliš vyskakovat a kombinace 60fps a vysokých detailů bude jen pro vlastníky silně nadprůměrných herních PC.

TIP: Pokud se třesete na GTA 5, nezapomeňte stáhnout nejnovější ovladače pro svou grafickou kartu. Například Nvidia vydává novou verzi svých driverů právě s důrazem na novinky, tentokrát samozřejmě GTA 5!

GTA Online

S Heist misemi, v next-gen grafice a zdarma. To je kombinace, kterou jiná platforma nenabízí, protože multiplayer na PS4 a Xbox One je placený a starší konzole zase nemohou nabídnout takový vizuál. Online hra také umožní více hráčů v jednom světě.

Módy

Podle nás zdaleka největší lákadlo. Módy jsou to, co nakonec povýší GTA 5 vysoko nad jeho konzolové bratříčky. Bylo tomu tak u GTA IV a hlavně u San Andreas, které byste dnes asi ani nepoznali se všemi těmi efekty a zbrusu novými modely v extrémní kvalitě. I proto vám na stránce gta5.mujsoubor.cz budeme přinášet nejlepší módy pro tuhle skvělou hru.

Pojede vám GTA 5 na PC obstojně? Šance jsou velké, tedy pokud máte alespoň slušný herní počítač, protože optimalizace se povedla na jedničku, více už v našem článku, pro který jsme vám vytvořili i dokonale průkazná videa: http://gta5.mujsoubor.cz/o-hre/gta-5-benchmark-na-pc/

Zaujal vás článek? Ohodnoťte ho!


Průměrné hodnocení: 1
Hlasováno: 1 krát

Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.
michal mares
michal mares

dobra hra potrebuji stahnout demo

03.08.15 21:40 reagovat

Honza
Honza (administrátor)

Dobrý den, demo bohužel nebylo vydáno.

04.08.15 11:21 reagovat

Doporučujeme

Nahoru