World of Warships se uskromnily, ale pořád lákají

Proti našemu minulému preview se musely námořní bitvy od Wargaming.net podstatně uskromnit, ale stále jde o zdaleka nejočekávanější free-to-play titul. Mluvíme hlavně o původním plánu autorů, kteří chtěli tanky, letadla i lodě nechat bojovat na jednom velkém bojišti, z čehož sešlo. Ambice tvůrců jsou však stále obrovské, stejně jako očekávání fanoušků.

Společné bojiště je pasé, propojení zůstane

Původní preview se o společném bojišti zmiňuje jako o nejzajímavější vlastnosti hry, dnes už ale víme, že jeho realizace nepřipadá v úvahu. Wargaming to odůvodňuje hlavně velikostí map, která je diametrálně odlišná u tanků, letadel a lodí. Ponorky, o jejichž absenci jsme věděli už v loni, se do hry nedostanou a Wargaming to přikládá nevyváženosti, která by jejich zapojením vznikla.

Propojení World of Warships s World of Tanks a World of Warplanes bude tedy „platonické“ – hráči budou mít jeden účet a budou moci sdílet herní zdroje. Různé typy bojových strojů budou taky hrát roli v klanových válkách, kdy vítězství s loděmi dá bonus do bitvy letecké a tak dále.

4 třídy lodí se od sebe pořádně liší

Na rozdíl od preview z ledna 2013 už víme, jak bude vypadat World of Warships po stránce bojů. Proti sobě budou postaveny 4 druhy lodí – Battleships (obří bitevní lodě), Cruisers (univerzální křižníky), Destroyers (malé a hbité torpédoborce) a Carriers (Letadlové lodě). Hlavně první tři i podle autorů odpovídají typickému schématu kámen, nůžky, papír, kdy každá třída bude silná proti jedné a zároveň v nevýhodě proti té zbývající, viz popis konkrétních tříd lodí níže.

Battleship

Nejmocnější lodě (do nástupu letadlových) flotil, které disponovaly palebnou silou, které nebylo na mořích rovno. Stačí zmínit Bismarck a většina z nás ví, která bije. Bitevní lodě budou poměrně neobratné, což nahradí jejich výzbroj v čele s těžkými kanóny, kterými se sice těžko trefuje, ale nebudeme daleko od pravdy, když použijeme hlášku z oblíbené hry „zásah, potopená“. Bitevní loď je obrovská a opancéřovaná, takže není ani snadné ji potopit.

Cruiser

Když se křižník potká s bitevní lodí, pravděpodobně brzy klesne ke dnu, což ale neznamená, že by byl na nic. Naopak, jeho univerzálnost z něj dělá nejen silného, ale také nepředvídatelného protivníka. Jde o větší válečné lodě využívané hlavně díky svým protiletadlovým kanónům, ale nikdo vám nebrání na svůj křižník namontovat torpéda, nebo standardní děla. Hlavní lovnou zvěří křižníků budou torpédoborce a také letadla startující z letadlových lodí.

Destroyer

Poměrně malá, ale rychlá a dobře manévrující plavidla, tak můžeme specifikovat torpédoborce ve druhé světové válce. Jak už český název napovídá, jejich hlavní zbraní jsou torpéda, kterými se mohou snažit zasáhnout a potopit i velké bitevní lodě.

Aircraft carrier

Letadlové lodě tak trochu nezapadají do konceptu, ostatně i ve skutečnosti zcela změnily fungování námořních bojů. Námořním bitvám začaly ve druhé světové válce dominovat letadla, což by platilo i dnes, kdybychom nějakého většího válečného konfliktu na moři byli svědky. Letadlová loď se bude snažit hlavně neutralizovat letadlové lodě nepřátel a zasahovat nejhodnotnější lodě flotily svými pumovými a torpédovými bombardéry.

Uzavřená beta WoWs bude brzy

O fungování hry tak máme už jasnější představy, ale kdy si ji budeme moci vyzkoušet? Neveřejné alfatestování je prý velmi úspěšné a uzavřená betaverze by měla začít do konce roku (tohoto, fakt). Nekonečné čekání by tak mohlo brzy skončit. Těšíte se taky?

Další známé detaily o hře:

  • Ve WoWs budou tři druhy munice, vysoce explozivní, průrazná a poloprůrazná.
  • Taranování bude, dokonce už je do hry zakomponováno a nepřátelskou loď lze nájezdem i doslova rozpůlit.
  • Bitvy budou pro 24 hráčů, tedy 12vs12.
  • Lodě různých národů budou hrát spolu, takže vysněná kombinace Yamato, Bismarck a Prince of Wales nemusí být nereálná.

Zaujal vás článek? Ohodnoťte ho!


Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.

Nejčtenejší články

Pixwords nápověda 1. díl

853423 přečteno

Pixwords nápověda 3. díl

220560 přečteno

Doporučujeme

Nahoru