World of Warships se uskromnily, ale pořád lákají

Proti našemu minulému preview se musely námořní bitvy od Wargaming.net podstatně uskromnit, ale stále jde o zdaleka nejočekávanější free-to-play titul. Mluvíme hlavně o původním plánu autorů, kteří chtěli tanky, letadla i lodě nechat bojovat na jednom velkém bojišti, z čehož sešlo. Ambice tvůrců jsou však stále obrovské, stejně jako očekávání fanoušků.

Společné bojiště je pasé, propojení zůstane

Původní preview se o společném bojišti zmiňuje jako o nejzajímavější vlastnosti hry, dnes už ale víme, že jeho realizace nepřipadá v úvahu. Wargaming to odůvodňuje hlavně velikostí map, která je diametrálně odlišná u tanků, letadel a lodí. Ponorky, o jejichž absenci jsme věděli už v loni, se do hry nedostanou a Wargaming to přikládá nevyváženosti, která by jejich zapojením vznikla.

Propojení World of Warships s World of Tanks a World of Warplanes bude tedy „platonické“ – hráči budou mít jeden účet a budou moci sdílet herní zdroje. Různé typy bojových strojů budou taky hrát roli v klanových válkách, kdy vítězství s loděmi dá bonus do bitvy letecké a tak dále.

4 třídy lodí se od sebe pořádně liší

Na rozdíl od preview z ledna 2013 už víme, jak bude vypadat World of Warships po stránce bojů. Proti sobě budou postaveny 4 druhy lodí – Battleships (obří bitevní lodě), Cruisers (univerzální křižníky), Destroyers (malé a hbité torpédoborce) a Carriers (Letadlové lodě). Hlavně první tři i podle autorů odpovídají typickému schématu kámen, nůžky, papír, kdy každá třída bude silná proti jedné a zároveň v nevýhodě proti té zbývající, viz popis konkrétních tříd lodí níže.

Battleship

Nejmocnější lodě (do nástupu letadlových) flotil, které disponovaly palebnou silou, které nebylo na mořích rovno. Stačí zmínit Bismarck a většina z nás ví, která bije. Bitevní lodě budou poměrně neobratné, což nahradí jejich výzbroj v čele s těžkými kanóny, kterými se sice těžko trefuje, ale nebudeme daleko od pravdy, když použijeme hlášku z oblíbené hry „zásah, potopená“. Bitevní loď je obrovská a opancéřovaná, takže není ani snadné ji potopit.

Cruiser

Když se křižník potká s bitevní lodí, pravděpodobně brzy klesne ke dnu, což ale neznamená, že by byl na nic. Naopak, jeho univerzálnost z něj dělá nejen silného, ale také nepředvídatelného protivníka. Jde o větší válečné lodě využívané hlavně díky svým protiletadlovým kanónům, ale nikdo vám nebrání na svůj křižník namontovat torpéda, nebo standardní děla. Hlavní lovnou zvěří křižníků budou torpédoborce a také letadla startující z letadlových lodí.

Destroyer

Poměrně malá, ale rychlá a dobře manévrující plavidla, tak můžeme specifikovat torpédoborce ve druhé světové válce. Jak už český název napovídá, jejich hlavní zbraní jsou torpéda, kterými se mohou snažit zasáhnout a potopit i velké bitevní lodě.

Aircraft carrier

Letadlové lodě tak trochu nezapadají do konceptu, ostatně i ve skutečnosti zcela změnily fungování námořních bojů. Námořním bitvám začaly ve druhé světové válce dominovat letadla, což by platilo i dnes, kdybychom nějakého většího válečného konfliktu na moři byli svědky. Letadlová loď se bude snažit hlavně neutralizovat letadlové lodě nepřátel a zasahovat nejhodnotnější lodě flotily svými pumovými a torpédovými bombardéry.

Uzavřená beta WoWs bude brzy

O fungování hry tak máme už jasnější představy, ale kdy si ji budeme moci vyzkoušet? Neveřejné alfatestování je prý velmi úspěšné a uzavřená betaverze by měla začít do konce roku (tohoto, fakt). Nekonečné čekání by tak mohlo brzy skončit. Těšíte se taky?

Další známé detaily o hře:

  • Ve WoWs budou tři druhy munice, vysoce explozivní, průrazná a poloprůrazná.
  • Taranování bude, dokonce už je do hry zakomponováno a nepřátelskou loď lze nájezdem i doslova rozpůlit.
  • Bitvy budou pro 24 hráčů, tedy 12vs12.
  • Lodě různých národů budou hrát spolu, takže vysněná kombinace Yamato, Bismarck a Prince of Wales nemusí být nereálná.

Zaujal vás článek? Ohodnoťte ho!


Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.

Doporučujeme

Nahoru