World of Warships – přichází malá revoluce?

Graficky bude titul na výši, ale v době vydání budou podobně vypadat i zbylé hry už kvůli kompatibilitěHry s původním názvem World of Battleships je třetí v řadě her od společnosti Wargaming.net. Ta v posledních letech vlétla na trh s onlinovkami jako uragán, její (MMO) prvotinu World of Tanks hrají desítky milionů hráčů, ale úspěch nepřišel z ničeho nic. Studio pocházející z běloruského Minsku má za sebou skoro 15 let tvrdé práce a spoustu povedených strategií, jmenovitě sérii Massive Assault, nebo Order of War. Opravdovým hitem je však až World of Tanks, které bude brzy následovat World of Warplanes, která je nyní ve fázi uzavřeného betatestování.

World of Warships je tedy až třetí v pořadí, a pokud se plnohodnotné verze dočkáme do konce roku 2013, bude to tak trochu zázrak. Už kvůli nemalým plánům, které s hrou vývojáři mají. Nejdřív ale trochu o samotné hře.

Nové preview na WoWs čtěte ZDE

Válečné lodě

Už z okolních obrázků a názvu je asi jasné, že tentokrát to bude o simulování války v podání válečných plavidel. Základem hratelnosti by mělo opět být rozdělení na různé typy lodí, z nichž každá ve skupině zastává jinou funkci. Lehké křižníky budou skvělými průzkumníky, zatímco bitevní lodě rozstřílí vše, co se včas neschová. Typů plavidel bude samozřejmě mnohem více, ale my zmíníme už pouze jeden, kterým je letadlová loď. Pokud to ve vás vzbuzuje zajímavé asociace, nejste daleko od pravdy.

Trochu zamrzí, že ve hře nebudou přítomny ponorky, ale svižné nenáročné hratelnosti her od Wargaming.net by asi ani moc neslušely. Těžko říct, pravděpodobně se nikdy nedozvíme, kde je pravda.

To samé potřetí?

Na první pohled je docela zvláštní, že Wargaming zkouší štěstí potřetí vlastně s tím samým. Se simulací, která je spíše arkádou, s vývojovými stromy tanků/letadel/lodí, vlastně totožným herním systémem, velmi podobnou grafikou,… Můžeme to brát jako snahu vyždímat z free-to-play válečných simulátorů co nejvíce, případné jako nerozumné konkurování si vlastními tituly.

Ano, budou i letadlovky

Jenže Wargaming má trochu jiné plány. Upřímně, netušíme teď, jaká bude situace s letadlovými loděmi, zda z nich budou startovat živí hráči, ale jedno je jisté – všechny tři hry se do jisté míry propojí. Všeobecně se ví o propojení ekonomickém, ve kterém bude mít hráč vlastně jeden účet se sdílenými zdroji.

Ještě lákavěji ale zní možnost společného bojiště pro všechny tři hry, které vysvětluje, proč jsou si ve většině ohledů tak podobné. Těžko si teď představit, jak to Wargaming plánuje provést, když jsme ještě neviděli ani jeden gameplay z Warships, přičemž Warplanes jsou teprve ve fázi betatestování. Plán je to však úctyhodný a mohl by znamenat prohloubení zážitku originálním směrem. Velkou výhodou tohoto řešení může být i to, že si hráči postupně zvykají na každou část celku zvlášť – nejprve si zahrají s tančíky, poté s letadly a na závěr se přidají i lodě. Tím by se hra mohla vyhnout porodním bolestem a neochotě hráčů učit se systém komplexního simulátoru bojiště. Vždyť každá hra o sobě už obsahuje různé typy tanků/letadel/lodí. Nehledě na to, že vývojářský tým tímto způsobem spoustu zkušeností a také peněz. Zní to jako idylka pro vývojáře i hráče, která je vystavěna na naprosto fenomenálním úspěchu první online hry od Wagaming.net.

Rozmanité prostředí

Že je voda pořád jen voda? World of Warships vás přesvědčí o tom, že záleží i na tom, kde se ta voda nachází. Kromě systému počasí ovlivňujícího hratelnost totiž obsahuje i různé lokality, v nichž budou námořní souboje probíhat. Atlantik, Pacifik a severské oblasti by měly zaručovat dostatečnou rozmanitost.

Rozmanitost bitevních arén je zajištěna

Není se čeho bát

Wargaming se rozhodně vydal zajímavým směrem a z jeho slibů musíme být nadšení. World of Warships bude třešničkou na dortu i zcela novým začátkem, ve kterém se spolu budou utkávat lodě, tanky i letadla. Péči vývojářů vidíme i na neutuchající podpoře World of Tanks, které dostávají nové patche. Ty hruu mění i dost zásadním způsobem, ať už přidáním fyzikálního modelu, nebo zlepšením grafiky.

Jedinou nezodpovězenou otázkou tak zůstává datum vydání, které díky náročnosti vývoje a propojení s ostatními hrami v sérii „World of“ tipujeme spíše na rok 2014. Hra bude opět zdarma s možností dokupování různých výhod za peníze - pokud bude zachován současný smět, půjde bez problémů hrát i bez placení.

Zaujal vás článek? Ohodnoťte ho!


Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.
killer
killer

tak kdy to bude ke stazeni zdarma

13.04.15 10:11 reagovat

karl
karl

jenom kecaj a nic se nedeje a to uz je srpen 2014

04.08.14 14:44 reagovat

msunny1
msunny1

už to bude?

28.11.14 14:04 reagovat

SmitlikFido
SmitlikFido

Tak máme polovinu roku za sebou a ať dělám co dělám tak nikde nemohu najít ani na ofiko stránkách Download na WOWs a to ani beta verzi. Bylo by možné napsat kde se to dá stáhnout? Těším se na to jak malý kluk. Sěkuji vám za odpověď a za pomoc

17.06.14 02:05 reagovat

robin
robin

kdy vyjde world of warships

11.12.13 13:57 reagovat

Honza
Honza (administrátor)

Dobrý den, dle nejnovějších informací lze počítat s Beta verzí někdy uprostřed roku 2014 a plná verze dorazí až v roce 2015.

11.12.13 17:42 reagovat

Adm.Wows
Adm.Wows

Hra bude zveřejněna 2.1.2014.Hra se sice dá momentálně na nějákých stránkách stáhnout ale uživateli nebude možno hrát,akorát se přihlásí a ztmavne mu obrazovka ,,Na serveru probíhá vytváření´´a vypne ho ale myslím že do konce ůnora bude hra v provozu.Marek Kučera 20:28 16.11.2013

16.11.13 20:28 reagovat

Doporučujeme

Nahoru