Zachraň šneka podruhé, skvělá česká hra se dočkala pokračování

Po dvou letech se brněnské studio Alda Games vrátilo ke své prvotině, logické hříčce Zachraň šneka (Save the snail v anglické verzi), na kterou navazuje druhým dílem. Už na první pohled je vidět, že nejde o nesmělý pokus nováčků, zkušenosti nabrané v dalších třech hrách jsou zřetelné.

Novinka vychází na Android, iPhony a telefony s Windows Phone a základní myšlenka hry je stále stejná a v názvu zcela jasně vysvětlená. Musíte zachránit šneka, který se dostává do velmi nebezpečných situací – zpravidla ho musíte uchránit hlavně před nebezpečím, které na něj padá shora. K tomu ho buď musíte přemístit pod nějaký kvalitní přístřešek, nebo mu ho rovnou vytvořit házením předmětů, které jsou pro každé kolo pevně určeny. V pravěku házíte klacky a šutry, v industriální době už používáte sofistikovanější aktivní předměty a tak dále.

Díky rozdělení do tří epoch (pravěk, 18. století a budoucnost), přičemž každá zabere celých 20 levelů. Dohromady jde tedy o 60 úrovní naplněných logickými hádankami, což je super porce, obzvláště když zvážíme vysokou variabilitu a cenu, která je tradičně mobilní, tedy nulová. Samotné hádanky jsou postupem času čím dál těžší a některé jsou opravdu skvěle navržené. Většina pak poskytne příjemné mozkové cvičení a zábavu.

Produkční hodnoty jsou tradičně na vysoké úrovni, jinak už bychom to ani od Alda Games nečekali. Grafika se od minula hodně změnila, neutrální líbivé prostředí bylo nahrazeno třemi érami, které se zcela liší co do vzhledu i funkčnosti. I přes hezkou grafiku je hra příjemně malá, kdy pro instalaci stahuje asi 20 megabajtů a po instalaci zabírá kolem dvojnásobku.

Blízkost vydání hry a data pořádání světového šampionátu v hokeji neušla tvůrcům z Alda Games, takže všichni hokejoví fanoušci vlastnící androidí zařízení se mohou těšit na tematickou ikonu a nový skin pro šneka, který ho rázem změní ve fanouška českého národního týmu.

Stahujte, bavte se a hlavně zachraňte šneka!

Zaujal vás článek? Ohodnoťte ho!


Průměrné hodnocení: 4.5
Hlasováno: 1 krát

Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.

Nejčtenejší články

Pixwords nápověda 2. díl

453496 přečteno

Doporučujeme

Nahoru