Linux Mint (15 - Cinnamon (32-bit))
10 %

Nejpopulárnější operační systém s jádrem Linux

Operační systémy založeny na známém jádru Linux mají většinou stejnou filozofii, ale liší se mezi sebou v provedení. Jsou alternativou k nejrozšířenějšímu operačnímu systému Windows a téměř všechny jsou zdarma.

Linux Mint je nejoblíbenějším ze všech. Tento post převzal od distribuce Ubuntu v době, kdy se rozhodla přejít na uživatelské rozhraní Unity, které se neukázalo být nepříliš přívětivé. Avšak Ubuntu má stále spoustu uživatelů a dokonce vyvíjí vlastní operační systém pro mobilní telefony, který je velmi ambiciózní, a máme se na co těšit.

Tento operační systém byl vždy považován jako uživatelsky nenáročný a přechod ze systému od firmy Microsoft je naprosto bezbolestný. Samozřejmě každému chvíli trvá, než se seznámí s něčím novým, ale rozhodně se v prostředí Linux Mint nebudete cítit ztraceni. Systém je dostupný i v české lokalizaci.

Ve verzi 15 této distribuce se jménem Olivia si můžete vybrat z několika prostředí. Prvním z nich je Cinnamon, který mají na svědomí vývojáři tohoto systému a nabízí pokročilé funkce a elegantní vzhled. K dispozici je také prostředí MATE, které nabízí tradiční design

Skrze softwarové centrum si můžete stáhnout spoustu užitečných aplikací a můžete je všechny najednou aktualizovat pomocí nástroje mintUpdate. Linux Mint je plnohodnotný systém, ve kterém zvládnete vše, co děláte v systému Windows a mnohem více. Najdete v něm předem nainstalované programy, které si však můžete kdykoliv vyměnit za jiné. K otevření dokumentů vám poslouží LibreOffice a k surfování na internetu prohlížeč Firefox.

Pokud chcete kvalitní alternativu k systému Windows, tak už dále hledat nemusíte. Všechny verze systému jsou postaveny na Live principu, což znamená, že si je můžete vyzkoušet bez jakékoliv instalace. Stačí obrazy disku iso vypálit na CD nebo nahrát na USB. Poté si dané jednotky zvolíte v bootovacím menu a můžete si vyzkoušet tento vynikající systém. 

Hlavní funkce a vlastnosti

  • Alternativa k operačnímu systému Windows zdarma
  • Několik různých uživatelských prostředí
  • Pohodlná aktualizace programů
  • Snadná instalace aplikací
  • Bezpečný systém

Informace o aplikaci

Licence: Zdarma
Autor: Linux Mint Team
Potřeba instalace: ano
Domovská stránka: http://www.linuxmint.com/
Velikost souboru: 973,08 MB
Operační systém: Win XP /Win Vista /Win 7 /Win 8
Verze: 15 - Cinnamon (32-bit)
Počet stažení: 3223
Publikováno: 09.08.2013
Poslední aktualizace: 2013-08-01 13:54:32
Zařazeno v kategoriích: Utility a ostatní | Operační systémy

Ohodnoťte aplikaci!


Průměrné hodnocení: 0.5
Hlasováno: 1 krát

Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.
Oldřich Hloušek
Oldřich Hloušek

Přeji hezký den, na jednom PC mám instalovaný systém Ubuntu a nemohu říci, že jsem s ním byl spokojen. Chci ho z HD a tedy kompletně z PC odinstalovat tak, aby po něm nezůstala ani památka; poté tam dám buď WIN 7 nebo tento systém, který tu nabízíte (Linux Mint)... Můžete mi prosím poradit, jak se tohoto OS nadobro zbavit a neuškodit písíčku ? Díky, Hloušek

19.01.15 09:29 reagovat

Honza
Honza (administrátor)

Dobrý den, nejjednodušší možností je zformátování disku. Ovšem s ním přijdete o všechna uložená data (tzn. doporučuji zálohovat). Následně můžete nainstalovat libovolný systém.

19.01.15 10:09 reagovat

Poradna aplikace - Linux Mint

Do poradny

linux-mint: grub rescue

Měl jsem na PC Win 7 a Linux mint 15. Chtěl jsem upgradovat Linux na 17.3, ale pořádně jsem to zbabral, nyní počítač je zablokován, na obrazovce stále jen grub rescue> a nevím jak z toho. Dík za radu. V. St.

Stejskal 13.2.2016 Odpovědi (1) Odpovědět
Zobrazit všechny otázky

Doporučujeme

Nejčtenejší články

Pixwords nápověda 2. díl

442717 přečteno
Nahoru