Waze (mobilní)
60 %

Navigace s prvky sociální sítě

Waze je jedinečný počin stejnojmenné firmy, která se rozhodla, že vytvoří GPS navigační systém. Zapojila do něj však další originální prvky sociálních sítí nebo počítačových her. Od komerčních navigací se tak velmi liší.

Aplikace zvládá automobilovou navigaci v tzv. režimu turn-by-turn tedy zatáčku po zatáčce a to včetně hlasové navigace. Aplikace také monitoruje provoz a sdílí ho s ostatními uživateli, díky čemuž získáte aktuální informace o dění na cestách. Zjistíte, kde jsou dopravní zácpy nebo policejní kontroly. Mnozí uživatelé také sdílejí ceny pohonných hmot na stanicích.

Aplikace nabízí možnost propojení s Facebookem. Pokud to uděláte, získáte možnost sledovat své přátele, kteří cestují stejným směrem. O tom, jak je tato služba úspěšná, svědčí i to, že o její nákup usilují společnosti jako Google, který nabídl velkorysou částku.

Hlavní funkce a vlastnosti

  • Navigace zdarma
  • Prvky sociální sítě
  • Informace o dopravě

Informace o aplikaci

Licence: Zdarma
Autor: Waze
Potřeba instalace: ano
Domovská stránka: http://www.waze.com/
Operační systém: iOS /Android /windows
Verze: Android / iPhone, iPad
Počet stažení: 11270
Publikováno: 27.06.2013
Poslední aktualizace: 2013-06-25 09:31:42
Zařazeno v kategoriích: Aplikace pro mobilní telefony a tablety | Sociální sítě (mobilní) | Zpravodajství (mobilní) | Mapy (mobilní)

Ohodnoťte aplikaci!


Průměrné hodnocení: 3
Hlasováno: 4 krát

Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.
Petra Novotná
Petra Novotná

Dobrý den, umí waze také mapy Evropy, např. Itálie nebo Chorvatsko, když bych ji potřebovala? A umí to i v tzv. offline režimu, čili bez použití dat v zahraničí?

25.07.18 13:13 reagovat

Honza
Honza (administrátor)

Dobrý den, Waze je založen na tom, že přijímá a odesílá data a tudíž vyžaduje neustálé připojení k internetu (bez připojení nepůjde spustit navigace). Mapové podklady si primárně vytváří sám/upravuje stávající z nejrůznějších zdrojů. Doporučuji proto na wifi stáhnout např. Google Mapy pro daný region a ideálně současně nastavit navigaci pro daný úsek. Mělo by dojít ke stažení všech hlavních dat. Pokud disponujete mobilním datovým tarifem, tak bych se v Evropě vůbec nebál jej využít - za použití dat v EU totiž nic neplatíte - využíváte normálně svůj tarif tak, jako v ČR (klasické pojetí roamingu bylo zrušeno cca rok nebo dva zpátky). A samotné navigování s Waze by mělo sebrat max několik desítek MB na 1000 km.

25.07.18 13:35 reagovat

Lubomir Fila
Lubomir Fila

Dobrý den,umřel mi starý telefon,tak sem si pořídil nový. chtěl sem se přihlásit na waze kde jsem již registrován.Bohužel sem zapoměl heslo.Postupoval sem podle Vašich instrukci a stejně mi to píše,že sem sice podobný uživatel a když to odsouhlasím tak to napíše,že je účet nenávratně ztracen.Dá se s tím něco dělat?

23.11.16 17:48 reagovat

Honza
Honza (administrátor)

Dobrý den, to je divné. Účet by měl být klasicky zachován a pro přihlášení na nový telefon by měl normálně fungovat. Ostatně zde je přímo oficiální návod: https://support.google.com/waze/answer/6270079?hl=en Ve spodní části článku pak najdete možnosti pro řešení problémů - zkuste se dostat až k podpoře. Pokud jste v účtu neměl mnoho uložených míst/nasbíraných bodů, doporučuji založit nový účet, bude to v mnoha ohledech jednodušší.

24.11.16 12:31 reagovat

Přispívat mohou pouze přihlášení uživatelé

Poradna aplikace - Waze (mobilní)

Přispívat mohou pouze přihlášení uživatelé
Do poradny Zobrazit všechny otázky

Doporučujeme

Nejčtenejší články

Pixwords nápověda 3. díl

227421 přečteno
Nahoru