Duke Nukem 3D (1.3d)
100 %

Jedna z nejikoničtejších stříleček herní historie

Duke Nukem 3D je legendární FPS hra, která v době svého vzniku definovala žánr akčních her. V pořadí třetí díl série s namakaným bloňdákem trousícím jednu hlášku za druhou v hlavní roli. Hra se odehrává na začátku 21. Století a Duke nemá na starost nic menšího než … zachránit svět. Již potřetí. Potvory z vesmíru si prostě nedají pokoj a tak je třeba, aby jim to někdo opět rychle a jasně vysvětlil. K tomu má Duke k dispozici celou řadu ničivých zbraní počínaje základní pistolí, přes brokovnici, trojhlavňový kulomet či granáty, až po raketomet nebo zmrazovač. K výhře nad neřádstvem z vesmíru mu také pomůže řada pomůcek, jako jsou jetpack, holokopie nebo lékárničky.

Hra je rozdělena do tří episod, přičemž každá se odehrává v naprosto rozlišném prostředí. Podíváme se v nich do rozbořeného Los Angeles, na vesmírnou stanici nebo do číské čtvrti. Na konci každé episody se pak musí Duke vypořádat se závěrečným bossem. Po jeho zabití vždy následuje vtipná scénka o tom, co s ostatky zabité potvory Duke udělá. Suchý humor je v této hře všudypřítomný a spolehlivě pobaví i dnes. Řada Dukových hlášek se stala přímo legendárními a je možno se s nimi setkat na internetu dodnes. Hra se netají tím, že paroduje řadu jiných her nebo filmů. V průběhu hry je tak možno v tajných skrýších narazit na ostatky mariňáka ze hry DOOM nebo terminátora T-800.

Silnou stránkou této hry je nepochybně zpracování levelů a jejich rozmanitost. To samé platí i o Dukových nepřátelích. Každý druh nepřítele má naprosto rozdílné vlastnosti, schopnosti i styl boje. S každým z nich je proto třeba bojovat trochu odlišným způsobem a použít vhodnou zbraň. Za zmínku stojí rovněž možnost interakce s mnoha předměty ve hře.

Hru je možno přes emulátor DosBox hrát i na dnešních počítačích.

Hlavní funkce a vlastnosti

  • Legendární střílečka která definovala žánr akčních her
  • Rozmanité prostředí i nepřátelé
  • Velký arzenál zbraní a předmětů
  • Interaktivita s prostředím
  • Dukovy hlášky a suchý humor

Informace o aplikaci

Licence: Zkušební verze
Autor: 3D Realms
Potřeba instalace: ano
Domovská stránka: http://www.3drealms.com
Velikost souboru: 5,92 MB
Operační systém: Win 95 /Win 98 /Win 2000 /Win XP /DOS
Verze: 1.3d
Počet stažení: 11746
Publikováno: 06.01.2012
Poslední aktualizace: 2012-01-06 11:09:43
Zařazeno v kategoriích: Akční hry | Staré akční hry | Staré hry | Hry a zábava

Ohodnoťte aplikaci!


Průměrné hodnocení: 5
Hlasováno: 1 krát

Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.
Přispívat mohou pouze přihlášení uživatelé

Poradna aplikace - Duke Nukem 3D

Přispívat mohou pouze přihlášení uživatelé
Do poradny Zobrazit všechny otázky

Doporučujeme

Nahoru