Mujsoubor.cz

Přihlášení

zapomenuté heslo | nová registrace

Colonization

93 %

Historická strategie - objev Ameriky

Nedávno jsme vás seznámili s hrou Silent Service, která pochází od světoznámého tvůrce počítačových her Sida Meiera. Stejně tak hra Colonization je dílem právě tohoto autora. Opět se dostáváme do legendárních dob, kdy strategie jako takové prožívali svůj boom a nikdo pořádně nevěděl, jak je koncipovat nebo co od nich hráči čekají. Sid přišel s velmi dobrým nápadem zapojení sociálního faktoru do jinak převážně budovatelsky zaměřených strategií. Posléze na této úvaze postavil i svoji vlajkovou loď – hru Civilization.

Ve hře Colonization bude hráč (jak už název napovídá) kolonizovat území Severní Ameriky. Dostáváme se tedy do doby okolo roku 1492, kdy Kryštof Kolumbus právě Sev. Ameriku objevuje. Tímto objevem se najednou pro tehdejší námořní velmoci otevřela cesta ke snadnému zbohatnutí, jelikož obyvatelstvo nebylo nikterak vyspělé a schopné se bránit, ale obývalo velmi plodnou a surovinami bohatou oblast.

Hned na začátku si budete moci vybrat, za kterou ze čtveřice zemí Anglie, Španělsko, Holandsko a Francie budete chtít hrát. V nových koloniích je třeba dbát na několik důležitých věcí – dobré vztahy s místními obyvateli, kontrola konkurence (ostatní národy chtějí také podíl na zisku) a správný a rychlý růst produkce kolonie.

Cílem hry je paradoxně oproštění od mateřské země a vybojování samostatnosti kolonie, ke které přispějí stavby Liberty Bells, jež je potřeba budovat. Tím získáte obyvatele kolonií na svoji „rebelskou“ stranu, zvýšíte jejich produktivitu a následně můžete celou kolonii osamostatnit. Více už se dozvíte přímo při hraní hry! 

Pro správný chod hry Colonization budete potřebovat aplikaci DOSBox, tu si můžete stáhnout zde.

ColonizationColonization - Mapa

Hlavní funkce a vlastnosti:

  • Výběr mezi národy
  • Zajímavé destinace
  • Liberty Bells
 

Verze 1995 - 3,65 MB

Doporučujeme

Souhrnné informace

Licence: Zdarma
Potřeba instalace: ano
Domovská stránka: http://www.microprose.com/
Velikost souboru: 3,65 MB
Operační systém: Windows 95/98/ME/NT/2000/XP/DOS/7 DOS-Box
Verze: 1995
Počet stažení: 1515
Publikováno: 1.8.2012
Poslední aktualizace: 1.8.2012
Zařazeno v kategoriích: Plné hry, Staré strategie, Strategie

Značky

Podobné programy

Diskuse

Žádosti o rady prosím směrujte do poradny.

Napsat vzkaz

Jméno:
Email:
Opište znaky opačně  9 0 a d 6 f  :
 
Vzkaz:

Recenze

 
 
 
Colonization

Colonization

Colonization - MapaColonization

Colonization - Mapa

 

Položit otázku

Jméno:
Opište znaky opačně  b 4 c 8 8 5  :
 
Nadpis:
Text:
Souhlasím Tato webová stránka používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s jejich použitím souhlasíte. (Další informace)