Colonization (1995)
0 %

Historická strategie - objev Ameriky

Nedávno jsme vás seznámili s hrou Silent Service, která pochází od světoznámého tvůrce počítačových her Sida Meiera. Stejně tak hra Colonization je dílem právě tohoto autora. Opět se dostáváme do legendárních dob, kdy strategie jako takové prožívali svůj boom a nikdo pořádně nevěděl, jak je koncipovat nebo co od nich hráči čekají. Sid přišel s velmi dobrým nápadem zapojení sociálního faktoru do jinak převážně budovatelsky zaměřených strategií. Posléze na této úvaze postavil i svoji vlajkovou loď – hru Civilization.

Ve hře Colonization bude hráč (jak už název napovídá) kolonizovat území Severní Ameriky. Dostáváme se tedy do doby okolo roku 1492, kdy Kryštof Kolumbus právě Sev. Ameriku objevuje. Tímto objevem se najednou pro tehdejší námořní velmoci otevřela cesta ke snadnému zbohatnutí, jelikož obyvatelstvo nebylo nikterak vyspělé a schopné se bránit, ale obývalo velmi plodnou a surovinami bohatou oblast.

Hned na začátku si budete moci vybrat, za kterou ze čtveřice zemí Anglie, Španělsko, Holandsko a Francie budete chtít hrát. V nových koloniích je třeba dbát na několik důležitých věcí – dobré vztahy s místními obyvateli, kontrola konkurence (ostatní národy chtějí také podíl na zisku) a správný a rychlý růst produkce kolonie.

Cílem hry je paradoxně oproštění od mateřské země a vybojování samostatnosti kolonie, ke které přispějí stavby Liberty Bells, jež je potřeba budovat. Tím získáte obyvatele kolonií na svoji „rebelskou“ stranu, zvýšíte jejich produktivitu a následně můžete celou kolonii osamostatnit. Více už se dozvíte přímo při hraní hry! 

Pro správný chod hry Colonization budete potřebovat aplikaci DOSBox, tu si můžete stáhnout zde.

Hlavní funkce a vlastnosti

  • Výběr mezi národy
  • Zajímavé destinace
  • Liberty Bells

Informace o aplikaci

Licence: Zdarma
Autor: Sid Meier, MicroProse
Potřeba instalace: ano
Domovská stránka: http://www.microprose.com/
Velikost souboru: 3,65 MB
Operační systém: Win 95 /Win 98 /Win 2000 /Win XP /Win 7 /DOS
Verze: 1995
Počet stažení: 1648
Publikováno: 01.08.2012
Poslední aktualizace: 2012-08-01 15:00:00
Zařazeno v kategoriích: Hry a zábava | Strategie | Staré hry | Plné hry | Staré strategie

Ohodnoťte aplikaci!


Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.

Poradna aplikace - Colonization

Nejčtenejší články

Nahoru