Duna 2 (1992)
100 %

Velkolepá strategie, která vznikla na motivy filmu dle stejnojmenné knihy od Franka Herberta.

Duna 2 je úchvatná strategie, která spatřila světlo světa roku 1992. Tehdy samozřejmě vycházela pouze pro operační systém MS-DOS, který lze v dnešní době nahradit programem zvaným DOS-Box.

Hra jako taková se stala ukazatelem směru pro všechny následující strategie. Jako v jedné z prvních strategií bylo použito realtimového režimu – počítač i hráč řídili své armády a bojovali s nimi současně, nikoli jako dříve co tah to akce jednoho hráče.

Strategie je založena na světoznámé knize a stejně jako v ní bude i ve hře hlavním důvodem sváru a rozbrojů koření. Koření je speciální surovina, kterou lze těžit v nebezpečných pouštích. Jedná se o drogu, která je cennější než zlato a je používána jako měna i poměrná hodnota pro jakoukoli věc.

Císař Frederick IV. byl natolik zoufalý z nedostatku peněz, které potřeboval pro zahlazení svých dluhů, jež vznikly během rodinných rozepří a bojů, že nabídl post císaře tomu rodu, který mu přinese nejvíce koření. Rody Atreidů, Harkonnenů a Ordosů (do jednoho z nich na počátku hry vstoupíte) se tak utkají v mnoha bitvách na život a na smrt, jen aby získali co nejvíce koření. K tomu všemu se na pouštích pohybují obří Píseční červi, kteří bez problému dokáží zničit velkou armádu a to jedním mocným kousnutím.

Ponořte se tedy do hry, budujte a bojujte a nechte se nést na vlnách nostalgie, kterou tato bezesporu vynikající hra přináší.

Pro správný chod hry Duna 2 budete potřebovat aplikaci DOSBox, tu si můžete stáhnout zde.

Hlavní funkce a vlastnosti

  • Velkolepá strategie
  • Obrovské možnosti
  • Dle knižní předlohy
  • Volba rodu
  • Klasika všech strategií

Informace o aplikaci

Licence: Zdarma
Autor: Westwood Studios
Potřeba instalace: ano
Domovská stránka: http://www.ea.com/cz
Velikost souboru: 3,98 MB
Operační systém: Win 95 /Win 98 /Win 2000 /Win XP /DOS
Verze: 1992
Počet stažení: 4796
Publikováno: 24.07.2012
Poslední aktualizace: 2012-07-24 14:08:30
Zařazeno v kategoriích: Hry a zábava | Strategie | Staré hry | Plné hry | Staré strategie

Ohodnoťte aplikaci!


Průměrné hodnocení: 5
Hlasováno: 1 krát

Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.

Poradna aplikace - Duna 2

Do poradny

dune-2: High score

Dobrý den, stáhl jsem si hru, spustil, hrál 1 scenario, a ouha objevila se mi tabulka pro uložení nejvyššího score a nejde pokračovat dál, nejde uložit, resp. nevím jak uložit či pokračovat. Prosím poraďte.

Tomáš 23.6.2016 Odpovědi (0) Odpovědět
Zobrazit všechny otázky

Doporučujeme

Nahoru