Master of Magic (1994)
0 %

Ponořte se do Fantasy světů

Master of Magic je výborná strategie, která snoubí RPG herní přístup se strategií. Obojí umisťuje do dvou hlavních světů. První je velmi podobný naší Zemi a druhý je klasickým obrazem fantasy světa s magickou faunou i flórou.

Na začátku si hráč vybere kouzelníka, se kterým bude celou hru putovat, bojovat a dobývat území. Je možné si jej zvolit z mnoha připravených postav, nebo si jeho vlastnosti kompletně nastavit po svém. K dispozici je čtrnáct ras, mezi nimiž nechybí Barbar, Elf, Ork, Trpaslik a další. Po začátku hry vám bude přiděleno malé městečko, které bude osídleno právě tou rasou, kterou jste si zvolili. Tehdy začne vaše cesta za mistrovstvím magie a putování po rozmanitých světech, které jsou plné příšer a nepřátel. Nejste totiž jediný kouzelník na obou světech, takže se máte na co těšit.

Abyste mohli porážet ostatní nepřátele, musíte studovat kouzla a rozvíjet vaši ekonomiku. Postupně budujte a rozšiřujte vlastní město – k tomu vám pomohou vesničané, kteří jsou zdatní dělníci. Města jsou důležitá, jelikož díky nim získáváte suroviny pro boj a výzkum - zlato a manu. Armádu si můžete jednoduše koupit, ale kouzla musíte nastudovat, což je náročný a zdlouhavý proces. V budoucích bitvách toho však nebudete litovat.

Hlavní část celé hry se však točí okolo jednotek, boje a všudypřítomné magie. Můžete si najmout klasické jednotky nebo pořídit až šest hrdinů. Ti se bojem zocelují a mohou nosit speciální předměty, které jste našli v jeskyních a tajemných dungeonech. Při boji, který je sice tahový, ale skvěle řešený, pak mají hrdinové nezastupitelnou úlohu. Svojí silou a přínosem se vyrovnají velkému množství slabších jednotek.

Co však v boji rozhoduje, je magie. Ta je rozdělena do pěti druhů – Magie Smrti, Života, Chaosu, Přírody a Iluzí. Každá je vhodná k něčemu jinému, ale je dobré se věnovat pouze jednomu směru a dosáhnout v něm nejvyššího možného postavení. Nemusíte se bát, že budete mít k dispozici málo kouzel, těch je totiž ve hře asi dvě stě. Spolu se třiceti pěti hrdiny se máte na co těšit.

Pro správný chod hry Master of Magic budete potřebovat aplikaci DOSBox, tu si můžete stáhnout zde

Hlavní funkce a vlastnosti

  • Skvělá RPG fantasy strategie
  • Obsahuje 2 světy, 14 ras, 35 hrdinů a 200 kouzel
  • Skvěle propracovaný soubojový systém

Informace o aplikaci

Licence: Zdarma
Autor: Simtex Software
Velikost souboru: 10,30 MB
Operační systém: Win 95 /Win 98 /Win 2000 /Win XP /Win 7 /DOS
Verze: 1994
Počet stažení: 1672
Publikováno: 21.09.2012
Poslední aktualizace: 2012-09-21 10:21:23
Zařazeno v kategoriích: Hry a zábava | Adventury a RPG | Strategie | Staré hry | Plné hry | Staré RPG hry

Ohodnoťte aplikaci!


Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.
Přispívat mohou pouze přihlášení uživatelé

Poradna aplikace - Master of Magic

Přispívat mohou pouze přihlášení uživatelé
Do poradny Zobrazit všechny otázky

Doporučujeme

Nejčtenejší články

Pixwords nápověda 2. díl

452328 přečteno
Nahoru