Pac-Man (1980)
100 %

Požírejte tečky a utíkejte před duchy

Snad nejlegendárnější hra, která kdy spatřila světlo světa – přesně to je Pac – Man! Vedle několika tehdejších stříleček a klasiky v podobě Pongu a jemu podobným hrám se najednou na scéně objevuje Pac-Man. Byl vytvořen jako něco nového, jako alternativa k tehdejším hrám. Primárně byl určen pro ženy a děti, jelikož neobsahuje násilí, ale postupně se stal všeobecným fenoménem a oblíbili si jej všichni hráči bez rozdílu stáří nebo pohlaví.

Postavička Pac-Man je vlastně pouze žluté kolečko s naznačeným okem a vykrojenými ústy. Jeho úkolem ve hře je „sežrat“ veškerá malá kolečka, která jsou různě umístěna na mapě. Musí si přitom ale dávat velký pozor na čtyři barevné duchy, kteří ho budou pronásledovat. Pokud jej totiž dostihnou, znamená to ztrátu života a nový začátek kola (naštěstí již sežraná kolečka by nebyla znovu obnovena).  Po celé mapě je dále umístěno několik o málo větších koleček, která představují přechod na opačný mód. Z duchů se rázem stává lovná zvěř, protože po určitý čas se stanou zranitelnými. Během této etapy se hráč snaží sežrat co největší počet duchů. Ti totiž poté musí zpět do domečku, čímž hráč ušetří trošku času a za každé sežrání získá několik set bodů.

Ztracené životy je možné doplnit právě sběrem bodů, kdy za získání určité sumy je život automaticky doplněn.

Hra obsahuje několik různých map, které představují různá kola. Některé z nich jsou lehčího charakteru a jiné zase těžšího. Tak jako tak Vás bude mrazit v zádech, až se k Vám začnou duchové stahovat a vy nebudete schopni uniknout z jejich obklíčení.

Na závěr ještě zmíním specialitu, kterou je ovládání. Hráč pouze určuje směr, kterým se poté Pac-Man sám vydá. Pokud není sežrán nebo není ukončeno kolo, sám se pohybuje až do doby, než narazí na překážku v podobě stěny. Přeji příjemnou zábavu!

Pro správný chod hry Pac-Man budete potřebovat aplikaci DOSBox, tu si můžete stáhnout zde.

Hlavní funkce a vlastnosti

  • Legendární hra
  • Jednoduché ovládání
  • Obrovská zábava
  • Adrenalin

Informace o aplikaci

Licence: Zdarma
Autor: Namco
Potřeba instalace: ano
Domovská stránka: http://pacman.com/en/
Velikost souboru: 0,01 MB
Operační systém: Win 95 /Win 98 /Win 2000 /Win XP /Win 7 /DOS
Verze: 1980
Počet stažení: 3658
Publikováno: 30.07.2012
Poslední aktualizace: 2012-07-30 12:57:03
Zařazeno v kategoriích: Hry a zábava | Arkády | Staré hry | Plné hry

Ohodnoťte aplikaci!


Průměrné hodnocení: 5
Hlasováno: 1 krát

Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.
happy wheels
happy wheels

I just want to say : why do I not find this article sooner ! thankyou so much! happy wheels , super mario , pacman, solitaire , plants vs zombies, car games, agario!

02.12.15 09:12 reagovat

Přispívat mohou pouze přihlášení uživatelé

Poradna aplikace - Pac-Man

Přispívat mohou pouze přihlášení uživatelé
Do poradny Zobrazit všechny otázky

Doporučujeme

Nahoru