Pirates! (1987)
0 %

Bojujte na světových mořích

Pirates! je první hrou, která ve svém titulku měla zmíněno jméno slavného Sida Meiera. Nejedná se sice o jeho první herní počin, ale právě v této době začala jeho popularita a jeho jméno se stalo značkou kvality a zábavy.

Ve hře si hráč může vybrat, resp. je mu vybráno, za jakou národnost bude hrát. Během hry pak může svoji loajalitu změnit, stejně jako se může rozhodnout, zda bude piráty potírat a bojovat proti nim, nebo se postaví na jejich stranu. Hra jako taková nabízí neomezený pohyb a ani konec hry není předem ustanoven.

Hráč má na výběr několik herních možností. Může pouze plout po moři a přepadat ostatní lodě a loupit jejich náklad, může pronásledovat piráty a působit jako námořní policie nebo může pořádat nájezdy na města, pevnosti a přístavy. Svoji pozici pak může poměrně často a beztrestně měnit. Jediným limitujícím prvkem je věk hlavního hrdiny. Ten se s postupem času zvyšuje, a to až do té míry, že se stává limitujícím při soubojích. Hra prakticky končí tehdy, když se hráč rozhodne odejít do důchodu. Dle jeho jmění, úspěchů a dosažené hodnosti je mu pak přiřazeno budoucí povolání.

Pro správný chod hry Pirates! budete potřebovat aplikaci DOSBox, tu si můžete stáhnout zde

Hlavní funkce a vlastnosti

  • Autor Sid Meier
  • Zajímavý princip hry
  • Otevřenost volby

Informace o aplikaci

Licence: Zdarma
Autor: MicroProse
Velikost souboru: 0,40 MB
Operační systém: Win 95 /Win 98 /Win 2000 /Win XP /Win 7 /DOS
Verze: 1987
Počet stažení: 941
Publikováno: 27.09.2012
Poslední aktualizace: 2012-09-27 08:00:00
Zařazeno v kategoriích: Hry a zábava | Adventury a RPG | Strategie | Staré hry | Plné hry

Ohodnoťte aplikaci!


Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.

Poradna aplikace - Pirates!

Nahoru