Heroes of Might and Magic 5 (5)
0 %

Magická hra s číslem 5 na štítu

Heroes of Might and Magic jsou prakticky posledním plnohodnotným zástupcem klasických tahových strategií. I když se spíše jedná o mix strategie a akčního RPG. Hráč musí dobývat území, stavět a bránit svá města a nejednou se dostane do kontaktu s temnou magií.

Od roku 1995 se na herním trhu objevuje stálice v podobě HoMM. Tato vpravdě oblíbená hra je vydávána pravidelně jako hodinky. Nový díl vždy následují dva datadisky, které herní možnosti rozšiřují a přinášejí tak hráčům další hodiny zábavy. Nejinak je tomu i s pátým dílem, který byl obohacen datadisky Hammers of Fate a Tribes of the East.

Hra přináší klasické možnosti, na které jsou hráči zvyklí z předchozích dílů. Na počátku je hráči přiděleno město dle příslušné frakce, ke které se hráč přihlásil. To následně určuje, jaké jednotky a jaké hrdiny bude moci rekrutovat. Hrdinové jsou jednou z nejdůležitějších součástí hry. Jedná se o velmi silné jednotky, které se mohou učit, mohou používat magické předměty a hlavně se bojem zocelují. Díky tomu se jedná o velmi cennou bojovou pomoc, bez které by byl boj předem prakticky prohraný. Mimo hrdiny se ve hře nachází nespočet jednotek – od obyčejných lidských vojáků až po mýtické příšery s neskutečnou silou.

Ve hře HoMM 5 je k dispozici 6 základních frakcí (další dvě přicházejí s rozšířeními). Každá frakce ovládá jiné schopnosti a má k dispozici jiné hrdiny a jiné jednotky. Seznam frakcí je tento: Academy (Akademie – mágové, ovládající mocná kouzla), Dungeon (Žalář – v podzemí se ukrývá celé království Temných elfů, kteří ovládají tu nejsilnější temnou magii), Haven (lidské království, založené na víře v pořádek a spravedlnost – zde jsou trénováni ti nejlepší vojáci), Inferno (Peklo – království démonů, hlavní nepřátelé v celé hře. Disponují strašným vzhledem a schopností přivolávání temných sil a duchů na pomoc svým jednotkám), Necropolis (Hřbitov – území ovládané padlým mágem, který se dal na stranu nemrtvých) a Sylvan (ctné elfské království, které oplývá zdatnými bojovníky a hlavně lukostřelci).

Hlavní funkce a vlastnosti

  • Vyberte si stranu a vrhněte se do boje!
  • Skvělé grafické zpracování
  • Obrovské množství nových i staronových jednotek
  • Mírně náročnější ovládání
  • Propracovaný příběh

Informace o aplikaci

Licence: Demo
Autor: Ubisoft, Nival Interactive
Potřeba instalace: ano
Domovská stránka: http://www.mightandmagic.com/HeroesV/us/home.php
Velikost souboru: 724,85 MB
Operační systém: Win XP /Win Vista /Win 7
Verze: 5
Počet stažení: 9693
Publikováno: 29.09.2012
Poslední aktualizace: 2012-09-29 10:00:00
Zařazeno v kategoriích: Hry a zábava | Adventury a RPG | Dema her | Strategie | 3D hry

Ohodnoťte aplikaci!


Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.

Poradna aplikace - Heroes of Might and Magic 5

Doporučujeme

Nahoru