SimCity 2000 (1993)
60 %

Budovatelská strategie s otevřeným koncem

Máte rádi budování a stavění? Rádi se staráte o chod čehokoli a vedení města bylo vždy Vaším snem? Pak jste správně na stránce věnované legendární hře SimCity 2000. Ta je vylepšenou verzí starší hry, kterou dlouho její tvůrce nebyl schopný vydat. Žádný z vydavatelů totiž nevěřil v úspěch hry, a tak byl Will Wright nucen založit vlastní společnost a hru vydat. Tak vznikla herní společnost Maxis a právě naše původní hra.

V roce 1993 dostala nový kabát, spoustu nových funkcí a vylepšení. Nazvána byla stejně velkolepě, jaké byly její vize, tedy SimCity 2000. Stala se jednou z velmi oblíbených a také prodávaných her.

Na začátku hry jste jmenován starostou města, které si ale nejprve musíte vybudovat. Vše je potřeba vzít pěkně od základů – je nutné upravit terén, aby byl pro stavbu vhodný, začít budovat a nakonec již jen rozvíjet a udržovat v dobrém stavu.

Jelikož jste starosta a řídíte a vylepšujete město pouze z peněz daňových poplatníků, musíte se o ně velmi pečlivě starat. Čím lépe se mají, tím větší odvádějí daně a tím lépe se lze starat o město a dále jej vylepšovat. Vašim úkolem bude jak stavět komunikační spojení (cesty, železnice, letiště), tak se starat o blaho občanů a zajistit pro ně blízkou nemocnici, školu apod. Velmi důležité je, aby se mohli obyvatelé města včas dostavit tam, kam potřebují. Z tohoto důvodu je tedy naprostým základem kvalitní dopravní síť. I když Vám bude vše vycházet jak má a lidé budou vesele přibývat, ještě se úplně neradujte. Ve hře totiž mohou přijít opravdu velké katastrofy, se kterými je třeba si poradit. Není tedy proto vzácností, že se město po takové katastrofě již nevzpamatuje.

Celá hra je opravdovou, i když mírně zjednodušenou simulací vedení a budování skutečného města. Velmi propracovaný je pak daňový systém, který musíte velmi pečlivě nastavit. Důležité je, abyste měli dostatek financí, ale zároveň musí být i lidé spokojeni s výší poplatků. Jedná se tedy o diplomacii toho nejvyššího stupně. 

Hlavní funkce a vlastnosti

  • Zajímavá grafika
  • Otevřený konec
  • Přednastavené scénáře
  • Velké možnosti
  • Celková propracovanost

Informace o aplikaci

Licence: Zdarma
Autor: Maxis
Potřeba instalace: ano
Domovská stránka: http://www.maxis.com/
Velikost souboru: 2,08 MB
Operační systém: Win 95 /Win 98 /Win 2000 /Win XP /Win 7 /DOS
Verze: 1993
Počet stažení: 11365
Publikováno: 26.07.2012
Poslední aktualizace: 2012-07-26 10:27:33
Zařazeno v kategoriích: Hry a zábava | Strategie | Staré hry | Plné hry | Staré strategie

Ohodnoťte aplikaci!


Průměrné hodnocení: 3
Hlasováno: 2 krát

Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.
David
David

zdravim, nějak mi to nejede pres DOSBox, co presně na něj mam pretahnout ? :)

09.06.13 10:19 reagovat

Jakub
Jakub (administrátor)

Dobrý den, u SimCity je potřeba nejprve na spouštěcí ikonu DOSBoxu přetáhnout soubor INSTALL.EXE a tam zvolit grafickou kartu (bude tam VESA...., ale to je ok). Teprve potom jde hra spustit přetažením souboru SC2000.EXE na ikonu DOSBoxu.

10.06.13 09:39 reagovat

člověk
člověk

nefunguje na XP nebo nwm

26.04.13 11:28 reagovat

Přispívat mohou pouze přihlášení uživatelé
MARTIN

MARTIN
Nepříhlásený užívatel

26.06.2016

25 %

plusANO

zxretro

zxretro

07.04.2013

95 %

plusnejlepší ze série SimCity grafika

pluspředvídatelnost děsné zvukové efekty

Podle mě nejlepší ze série SimCity. Za určitý čas hraní však nebudete řešit maličkosti, už víte, kde co dát a vybudovat, takže přejde ve stereotyp.

Poradna aplikace - SimCity 2000

Přispívat mohou pouze přihlášení uživatelé
Do poradny Zobrazit všechny otázky

Doporučujeme

Nahoru