Total War: ARENA (Open Beta)
0 %

Masivní strategické souboje online až pro 20 hráčů

Pořádně a masivní online strategické hry, kde se setkají armády hráčů, jsou nedostatkovým zbožím a navzdory pár pokusům některých velkých značek není na trhu něco, co by si mohl zahrát každý. Vždy je totiž nutné koupit si daný titul, což rozděluje hráčů, a zároveň se znepřístupní hra širokému spektru lidí. To je ale minulostí, protože na scénu přišla Total War: ARENA od Creative Assembly ve spolupráci s mistry online kooperace Wargamingem. Momentálně je hra v otevřené beta verzi a může si ji zahrát každý a zdarma.

Total War: ARENA sleduje souboje až dvaceti hráčů rozdělených do dvou týmů po deset. Na celkem 14 historicky inspirovaných mapách (Salernum, Thermopyly, Marathón, Gergovia, Germanie, Hadriánův val, Teutoburský les nebo Capua) dojde na přibližně 15 minutové souboje dvou znepřátelených stran, které se snaží dobýt nepřátelské území a zabrat vlajky, případně způsobit protivníkem větší škody , než sami utrpí.

Každí z hráčů ovládá svého velitele a tři skupiny jednotek, které si vybere před začátkem bitvy. Na výběr je ze čtyř herních frakcí - Řecko, Římská říše, Barbaři a Kartágo - přičemž každá z nich má jiných velitelů a jiné typy jednotek. Za Řecko si mohou hráči zahrát za Leonida, Miltiadis nebo Alexandra Velikého; Římanů vedou velitelé Julius Caesar, Germanicus či Sulla; Keltové se postaví do boje pod veliteli Arminius, Vercingetorixem nebo Boudica; Kartágu šéfuje Hannibal s Hasdrubalovi. Každí z velitelů přináší bojišti nové schopnosti, kterými ovlivňuje chování svých jednotek. Čím více bitev se hráči s veliteli zúčastní, tím více zkušeností naberou, a navíc získají herní měnu, která poslouží na vylepšování.

Jednotlivé frakce se liší i jednotkami a stylem boje. Pro Řeky jsou typické falangy, Římané mají krátké meče s velkými štíty, Barbaři disponují bojovými psy a Kartágo má legendami opředené slony. Dále pak nechybí klasické jednotky jako lukostřelci, kavalérie nebo artilérie. Právě rozmanitost jednotek dává bitvám míru nepředvídatelnosti a nutí taktizovat do nejmenšího detailu. Hráči se domlouvají před utkáním v chatě nebo mohou kreslit na mapu, co mají v plánu. Obě tyto činnosti se dají praktikovat i během soubojů.

Vzhledem k faktu, že jde o online hru pro více hráčů, tvůrci se rozhodli "pošetriť na grafice. Neznamená to, že je špatná a nekvalitní, jen je přijatelnější i pro slabší herní sestavy a notebooky tak, aby si mu mohlo zahrát co nejvíce hráčů. Všichni milovníci historických strategických her by měli titul minimálně vyzkoušet, no je víceméně jasné, že nezůstane jen při tom. A abychom nezapomněli, Total War: ARENA je vybavena českým dabingem a popisy!

Minimální požadavky na PC:

CPU: Intel Core i3-550 / AMD Phenom II x4 945
RAM: 2 GB
GPU: ATI Radeon HD 5770 / Nvidia GeForce GTS 450
HDD: 6 GB volného místa
Další: DX 9, Win 7/8/8.1/10

Hlavní funkce a vlastnosti

  • Historické bitvy online
  • Reálné postavy z minulosti
  • 4 herní frakce
  • 14 mapek známých bojišť
  • Levelování jednotek a velitelů
  • Nutné spolupracovat se spoluhráči
  • Mnoho typů jednotek
  • Relativně přesné historické zpracování
  • Čeština!

Informace o aplikaci

Licence: Zdarma
Autor: Creative Asembly
Potřeba instalace: ano
Domovská stránka: https://totalwararena.com/cs/about-game/
Velikost souboru: 4,85 MB
Operační systém: Win XP /Win Vista /Win 7 /Win 8 /Win 10
Verze: Open Beta
Počet stažení: 166
Publikováno: 27.08.2018
Poslední aktualizace: 2018-08-25 03:54:06
Zařazeno v kategoriích: Hry a zábava | Strategie | Akční hry | Multiplayerové hry | Plné hry

Ohodnoťte aplikaci!


Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.
Přispívat mohou pouze přihlášení uživatelé

Poradna aplikace - Total War: ARENA

Přispívat mohou pouze přihlášení uživatelé
Do poradny Zobrazit všechny otázky

Doporučujeme

Nahoru