XCOM 2 (1.0)
0 %

Tahová vesmírná strategie s množstvím jedinečných ras

Píše se rok 2035 a od prvního dílu série XCOM: Enemy Unknown uběhlo 20 let. Vetřelci z vesmíru si podmanili Zemi a XCOM - původně vojenská organizace - se změnila na odboj spravedlnosti. XCOM 2 se zaměřuje na znovunastolení vlády lidí na planetě a vyhnání mimozemšťanů zpět do vesmíru.

Hráči se opět ujímají vedení celé této skupiny, aby bojovaly na poli i ve výzkumných centrech. Jedině spojením nejnovějších technologií a převratných taktických manévrů na bojišti je možné dosáhnout vytoužené celkové vítězství. Hodně děje se tedy odehrává v pohyblivé základně zvané Avenger (Mstitel).

Právě z ní se hráči pokusí svrhnout totalitní režim a vojenskou diktaturu. Stejně tak se pokusí přerušit vymývání mozků zbylým přeživší obyvatelům planety jedovatou mimozemskou propagandou. Hra je rozdělena na mise, ve kterých se děj vyvíjí v tahových sekvencích. Většina těchto misí začíná propadnutím, které si hráči mohou předem naplánovat. Oproti předešlému dílu je XCOM 2 rychlejší a dynamičtější.

Každá mapa je navíc při každém dalším pokusu o projetí jiná. Procedurálně generovaný svět tak zaručuje nekonečnost možností a vždy jiný zážitek. Rovněž akce provedené ve hře mají vliv na celkové dění a konečný výsledek. Postavy mají zbraně na blízko i na dálku. Jejich vybavení lze vybrat dle uvážení a jednotky tak mohou být každý jeden jednou zcela odlišné. Postavy se navíc dají upravit - osobnost, jméno, uniformy, kostýmy, pohlaví, národnost, zbraně - to vše je možné přizpůsobit.

XCOM 2 často sází na princip "hit and run", kdy hráči musí rychle provést určitou činnost, aby se co nejdříve vrátili na základnu. Musí se však připravit na množství nevyzpytatelných prvků a nespočet neúspěšných pokusů. Novinkou je program Avatar, a tedy výzkumný program mimozemšťanů, který se vyvíjí během hry a po dosažení určité úrovně dochází k celkové porážce hráčů. Jediný způsob, jak ho udržet na uzdě je časté sabotování právě na hit and run misích.

Minimální požadavky na PC:

CPU: Intel Core 2 Duo E4700 2.6 GHz / AMD Phenom 9950 Quad Core 2.6 GHz
RAM: 4 GB
GPU: 1GB ATI Radeon HD 5770, 1GB NVIDIA GeForce GTX 460
HDD: 45 GB volného místa
Další: DX 11, Win 7 (64-bit)

Hlavní funkce a vlastnosti

  • Vynikající herní mechanismus
  • Tahová taktická hra
  • Různé druhy mimozemšťanů
  • Odboj za Zem
  • Stále se měnící prostředí
  • Vytvoření vlastní postavy
  • Bude i trojka

Informace o aplikaci

Licence: Placená
Autor: Firaxis Games
Potřeba instalace: ano
Domovská stránka: https://www.xcom.com/
Operační systém: Win 7 /Win 8 /Win 8.1 /Win 10
Verze: 1.0
Počet stažení: 547
Publikováno: 30.10.2019
Poslední aktualizace: 2019-10-30 12:39:09
Zařazeno v kategoriích: Steam hry | Multiplayerové hry | Akční hry | 3D hry | Strategie | Hry a zábava

Ohodnoťte aplikaci!


Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.
Přispívat mohou pouze přihlášení uživatelé

Poradna aplikace - XCOM 2

Přispívat mohou pouze přihlášení uživatelé
Do poradny Zobrazit všechny otázky

Doporučujeme

Nejčtenejší články

Pixwords nápověda 1. díl

868925 přečteno
Nahoru