NVDA (2015.4)
0 %

Čtení textu na obrazovce PC pro nevidomé

Program NVDA (Non Visual Desktop Access) byl vyvinut pro všechny nevidomé, kteří by rádi pracovali na počítači, ale pochopitelně nemají přístup k textovým informacím ani vizuálnímu obsahu. NVDA se postará o převod textu do mluveného slova a uživatelé mohou sami ovládat kurzor myši nebo šipky na klávesnici.

S programem tak slepí získají přístup k sociálním sítím, nakupování, správa a jiným stránkám na internetu. Text je také možné konvertovat i do braillova písma na tzv. braille displeji, tedy zařízení schopném vytvářet text v tomto písmu. Program je možné stáhnout přímo do PC nebo jej přenášet prostřednictvím USB. NVDA podporuje webové prohlížeče, maily, Skype, EXCEL a mnoho dalších služeb či programů. K dispozici je samozřejmě angličtina a 43 dalších jazyků. Text zobrazený pod kurzorem myši je automaticky převáděn na mluvené slovo.

Tento skvělý nástroj je vhodný pro pracující, studenty nebo i pro domácí použití a co je hlavní, je v podstatě zdarma. Je jen na uživatelích, zda se rozhodnou zaslat vývojářům libovolnou částku za služby, které NVDA nabízí. Je tak například možné učinit po vyzkoušení programu, ale není to povinné.

Hlavní funkce a vlastnosti

  • Intuitivní kurzor myši ihned informuje o textu pod ním
  • Angličtina a 43 dalších jazyků
  • Podpora webových prohlížečů
  • Chatování na sociálních sítích
  • Není nutné platit

Informace o aplikaci

Licence: Zdarma
Autor: NV Access
Potřeba instalace: ano
Domovská stránka: http://www.nvaccess.org/
Velikost souboru: 18,37 MB
Operační systém: Win XP /Win Vista /Win 7 /Win 8
Verze: 2015.4
Počet stažení: 223
Publikováno: 09.02.2016
Poslední aktualizace: 2016-02-08 17:07:48
Zařazeno v kategoriích: Utility a ostatní

Ohodnoťte aplikaci!


Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.

Poradna aplikace - NVDA

Doporučujeme

Nejčtenejší články

Nahoru