Klavaro (1.9.4)
0 %

Free program pro výuku psaní na PC

Vznik programu Klavaro vyšel z potřeby zaplnit mezeru na trhu mezi výukovými programy pro psaní na PC. Většina z programů je totiž zaměřena čistě na jeden jazyk a často dokonce i na jedno jediné rozložení kláves na klávesnici. Klavaro k problému výuky přistupuje inovativně a snaží se tyto nedostatky nahradit.

Programů pro výuku psaní všemi deseti prsty je na trhu celá řada. Česká republika již delší dobu drží absolutní světové prvenství v psaní na klávesnici a ty nejlepší programy tudíž pocházejí právě z dílny českých vývojářů. U tohoto programu je to pravda jen z části. Čech je pouze pomocným programátorem, přesto se dá hovořit o českém programu.

V rámci všestrannosti funkcí disponuje Klavaro několika různými atributy. Program je lokalizován a to i po funkční stránce do téměř dvacítky jazyků. Podporuje možnost změnit rozložení kláves dle systémů QWERTY, Dvorak, azerty a dalších. Pokud by někdo s rozložením nebyl spokojen, je součástí programu i editor, pomocí nějž je možné jednotlivé klávesy přesunout dle vlastní potřeby. Bonus na závěr - během procvičování není uživatel rušen různými měřiči a grafy. Statistiky jsou viditelné až po dokončení úrovně, aby nebylo narušováno plné soustředění. Celkově je dbáno na grafickou čistotu programu.

Hlavní funkce a vlastnosti

  • Mezinárodní
  • Podpora mnoha jazyků
  • Možnost volby rozložení kláves
  • Vzhled programu nerozptyluje

Informace o aplikaci

Licence: Zdarma
Autor: Ffelipe Castro
Potřeba instalace: ano
Domovská stránka: http://klavaro.sourceforge.net/cs/
Velikost souboru: 7,98 MB
Operační systém: Win XP /Win Vista /Win 7
Verze: 1.9.4
Počet stažení: 1513
Publikováno: 04.10.2012
Poslední aktualizace: 2012-10-04 09:00:00
Zařazeno v kategoriích: Podnikání a domácnost | Výukové programy

Ohodnoťte aplikaci!


Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.
Přispívat mohou pouze přihlášení uživatelé

Poradna aplikace - Klavaro

Přispívat mohou pouze přihlášení uživatelé
Do poradny Zobrazit všechny otázky

Doporučujeme

Nahoru