Harry Potter a Ohnivý pohár ()
80 %

Čáry a kouzla s Harrym počtvrté

Harry Potter je jedním z nejznámějších dětských filmových hrdinů. Díky sedmi, respektive osmi filmům s ním jako hlavní postavou v sérii o bradavické škole čar a kouzel, se jednoduše dostal do povědomí všech lidí. A díky tomu, že jak knižní předlohy, tak filmové adaptace dopadli u čtenářů potažmo diváků na výbornou, hra na sebe nenechala dlouho čekat. Postupně byla ke každému filmovému zpracování vydána i hra, která mapuje události, které byly právě v daném snímku ukázány.

Hra je rozdělena na deset kol. Před každým z nich si hráč vybere jednoho člena z nerozlučného tria Harry, Ron a Hermione a s ním dané kolo absolvuje. Ostatní jej samozřejmě doprovází, ale hráč se o ně vůbec nemusí starat (jsou řízeni počítačem).

Hlavním cílem hry je splnění tří velkých úkolů, které na Harryho čekají v rámci Turnaje Tří Čarodějů. Do tohoto závodu byl zvolen jako čtvrtý účastníka a musí se tak během roku naučit spousty nových kouzel a postupů, aby dokázal obstát v této velmi těžké zkoušce.

Oproti předchozímu filmu byl použit jiný systém sesílání kouzel. Díky tomu je možné sesílat kouzla společně. Nejen díky tomu se tak hra posunula spíše k čistě akční záležitosti, oproti adventurně laděnému předchozímu dílu. Není tak už možné hledat tajné chodby v Bradavicích, ale hráč je lineárně veden jednotlivými koly.

Zajímavostí hry je pak možnost kooperativního mutliplayeru. V něm se nejlépe využije možnost společného sesílání kouzel.

Harry Potter a Ohnivý pohár je velmi podařená herní záležitost, která nabízí zajímavé kouzelnické prvky, řadu logických úkolů a nutnost kooperace. Grafické zpracování však není na nejlepší úrovni a hra díky tomu mírně ztrácí.

Dokončete i ostatní adventury s Harrym:

Harry Potter a Tajemná komnata - najdi tajemnou komnatu
Harry Potter a Fénixův řád - braňte se před černou magií
Harry Potter a Princ dvojí krve - trénujte s Horáciem
Harry Potter a Relikvie smrti 1. část - blíží se temno
Harry Potter a Relikvie smrti 2. část - konec herní série

Hlavní funkce a vlastnosti

  • Herní příběh kopíruje film
  • Deset misí
  • Kooperace
  • Společná kouzla
  • Střídání postav

Informace o aplikaci

Licence: Demo
Autor: Electronic Arts
Potřeba instalace: ano
Domovská stránka: http://www.ea.com
Velikost souboru: 163,26 MB
Operační systém: Win 98 /Win 2000 /Win XP
Počet stažení: 12260
Publikováno: 11.11.2012
Poslední aktualizace: 2005-11-26 00:00:00
Zařazeno v kategoriích: Hry a zábava | Adventury a RPG | Akční hry | Dema her | 3D hry

Ohodnoťte aplikaci!


Průměrné hodnocení: 4
Hlasováno: 5 krát

Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.

Poradna aplikace - Harry Potter a Ohnivý pohár

Nahoru