Aktualita: Tera, nejhezčí MMORPG přechází na free to play

Korejská onlinovka Tera vtrhla do světa s velkým očekáváním. Hra bodovala a boduje hlavně svým bezkonkurenčním grafickým zpracováním, které se až nezdravě soustředí na znázornění herních postav, které jsou jak vystřižené z módního časopisu, tedy až na ta cool brnění a obrovské zbraně. Neméně zajímavý je ale i akční soubojový systém, který trochu připomíná starší kousky jako Age of Conan, nebo C9. V něm nestačí stát a „házet skilly“, protože postava je poměrně zranitelná a tak je lepší využívat uhýbání a blokování. Hráč se tak na složitější boje musí mnohem více soustředit, než v tradičních onlinovkách.

Vývojáři Tera si dali s modelováním postav záležet

Počet hráčů však neodpovídal představám, a tak se nejprve slučovaly servery. Nakonec ale Tera přechází na stále populárnější free to play model. Ten snadno naláká mnohonásobně více hráčů, kteří si hru plnohodnotně osahají a rádi pak pustí sem tam nějaký ten dolar za různé výhody. Řešení je výhodné pro všechny – neplatící hráči si mohou užít plnohodnotné MMORPG zdarma, svět ožije novými hráči, rozroste se PvP, je snadnější získat parťáky na průchod hrou a i vývojáři s distributory mají víc peněz. Ideální stav, do kterého právě vstupuje i Tera, kterou si tak můžete zdarma stáhnout i od nás.

Tera ode dneška nabízí tři typy účtů:

  1. Free to play – hra je takřka bez omezení, snad jen maximální počet postav může být limitující (2)
  2. Veteránský účet – pro všechny hráče, kteří za Teru dříve platili, obsahuje vše, na co jsou hráči zvyklí, včetně velkorysého limitu postav (10)
  3. Tera Club – je plný nadstandardních výhod, které zrychlují průchod hrou, ale nedávají žádné brutální výhody v přímé konfrontaci s neplatícími hráči

Zaujal vás článek? Ohodnoťte ho!


Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.

Doporučujeme

Nahoru