Češi na STEAMu: Killing Room

O přízeň herní obce se na Steamu začal ucházet titul od brněnských Alda Games nazvaný Killing Room. Název hře propůjčila stejnojmenná fiktivní reality show, v jejímž prostředí se hra bude odehrávat. Jestli čekáte milostné zápletky a trapasy, máte smůlu, tahle show je jen o krvi, smrti a krutosti.

Brněnské studio patří mezi méně známé vývojáře z ČR, ale na Steamu už se jim s jednou hrou docela uspět podařilo – skvělá tower defense hra Defend Your Life nejprve prorazila na iOS, Androidu a Windows Phone, tedy na mobilech a tabletech, takže se ji v Alda Games rozhodli předělat i na PC. A i když se studio záhy vrátilo zpět k tvorbě mobilních her (v podobě pokračování první hry studia, Zachraň Šneka 2), další koketování s PC scénou na sebe nenechalo dlouho čekat.

Prvním krokem je Greenlight

Ačkoliv se dnes již Steam Greenlight netěší pověsti zabijáka vývojářských nadějí, stále existují tisíce titulů, kterým se nikdy nepodaří schvalovacím sítem projít. A právě na Steam Greenlight míří první kroky Killing Room.

Co ale hra nabízí za ono „ANO“ v Greenlightu? Poměrně netradiční, byť již několika tituly prověřený koncept rogue-like střílečky z pohledu vlastních očí. Typická „doomovská“ FPS hratelnost se tak kombinuje s rizikem permanentní smrti, náhodným generováním levelů i lootu a opravdu vysokou obtížností, která by měla zajistit, že z rizika smrti se stane spíš samozřejmost.

Hráč bude mít nezáviděníhodnou roli účastníka zvrácené reality show z budoucnosti (2150), Killing Room, která se pyšní nepříjemnou statistikou – z tisíce účastníků průměrně přežije jediný, což znamená, že šance na výhru je 1:1000, přesto se Killing Room těší, kvůli všeobecné extrémní chudobě běžných obyvatel budoucnost, z ohromného zájmu. Podobné je to s diváky, kteří Killing Room milují, čehož je nejlepším důkazem, že jde už o 75. ročník.

Autoři slibují i RPG prvky a spoustu předmětů, které bude moci hráč sbírat a využívat – ať už ke zlepšení statů postavy nebo získání speciálních dovedností.  

Něco pro české fanoušky a datum vydání

Killing Room se bude moci pochlubit nejenom profesionálním anglickým dabingem, ale také češtinou, která je mířená na domácí fanoušky, kterých obecně české hry mívají samozřejmě poměrně více než těch zahraničních a právě zájem českých fanoušků dokáže nastartovat hru přesně tak, že uspěje i mezi širší hráčskou komunitou. A jak se lépe odvděčit loajálním fanouškům než povedeným českým dabingem?

Hra by měla být hotová už v zimě (podle Steam Greenlight stránky v prvním čtvrtletí 2016), takže se jí dočkáme už poměrně brzy. Nezbývá než popřát českým vývojářům hodně štěstí, prosadit se na Steamu je stejným dílem čím dál těžší, jako projít Greenlightem stále snazší.

Oficiální web hry: http://killingroom.aldagames.com/

Greenlight: http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=494504357

Zaujal vás článek? Ohodnoťte ho!


Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.

Doporučujeme

Nahoru