České hry od DOSu po éru tabletů (2. díl)

Jak si vedou čeští vývojáři na poli mobilních her? Možná trochu překvapivě skvěle. Nechybí světové hity, ani poctivé originální hry od studií s velkým potenciálem. První díl našeho speciálu najdete ZDE.

Všechny české hry na našem serveru najdete v tomto seznamu.

 

Podívejte se také na naše rozhovory s CZ/SK vývojáři mobilních her!

Madfinger Games

 

Dead Trigger

Hra, která ukázala, že česká mobilní produkce se může nejen vyrovnat té světové, ale rovnou svou konkurenci zválcovala. Skutečné grafické orgie doplňovala jednoduchá, ale chytlavá hratelnost stojící na neustálé likvidaci mozkuchtivých zombií. Ačkoliv většina her se stále nemůže technickým kvalitám prvního Dead Triggeru vyrovnat, tvůrci už vydali i druhý díl, který posouvá laťku grafické kvality až neskutečně vysoko. Dead Trigger 2 stahujte ZDE.

Samurai

Nejde sice o takový světový unikát jako Dead Trigger, ale i Samurai ukazuje, kdo hraje v české mobilní herní tvorbě prim. Madfinger Games totiž vytvořily stylovou, hezkou, brutální a šíleně chytlavou rubačku s adventurními prvky a samurajem v hlavní roli.

 

Alda Games

 

Zachraň Šneka

Prvotina studia Alda Games už jasně ukázala, jakou cestou se chce vydat. Poctivá ručně kreslená grafika ruku v ruce s šikovným enginem Unity dala vzniknout hezky vypadající a příjemně hratelné logické hře, ve které máte za úkol uchránit nebohé šneky před nebezpečným světem. A že se má takový hlemýžď čeho bát – ostré sluneční paprsky, padající šutry i různé pasti, které mu do cesty nastavili zákeřní vývojáři. Zachraň Šneka stahujte ZDE.

Sýrový svět

Druhým titulem od Alda Games je Sýrový svět, hra pro děti i celou rodinu. V ní musíte nakrmit hladovou myší rodinku, ale bez vyřešení 35 logických úkolů to nepůjde. Hra opět vyniká skvělou kreslenou grafikou a tentokrát přidává i rozmanité hádanky, jejichž řešení vás na nějakou tu hodinku zabaví. Sýrový svět stahujte ZDE.

 

Hexage

 

Radiant Defense

Tower Defense je žánrem, který na tabletech a mobilech září, v případě Radiant Defense to platí doslova. Všechno v ní totiž září a grafický styl se povedl na jedničku. Není žádný div, že ji stahují miliony hráčů, obzvlášť s příznivou cenovkou (0 Kč).

Everlands

Everlands jsou povedenou logickou hrou, ve které musíte bojovat se zvířátky proti zvířátkům. Zní to podivně? Hra má i příběhové pozadí a vaši protivníci jsou jen nakaženi nějakou temnou silou, kterou z nich „vytlučete“. Hra probíhá na hexovém poli a každé zvířátko má své statistiky, kterými vám pomůže k celkovému vítězství. Hra obsahuje i multiplayer na jednom zařízení.

 

Craneballs

 

Overkill

Overkill jedna i dvě je čistokrevnou střílečkou, ve které se nepohybujete, ale střílíte vše, co běhá před vámi. Díky této omezenosti pohybu může mít fantastickou grafiku, nebo třeba skoro dvacítku zbraní a několik herních módů včetně multiplayeru. Důkazem kvalit je nejenom velmi vysoké hodnocení, ale i více než 12 milionů stažení. V roce 2013 vyšel i druhý, neméně povedený díl. Overkill stahujte ZDE.

 

Bohemia Interactive

 

ArmA tactics

ArmA je velmi silnou značkou, která nesmí chybět ani na mobilních zařízeních. Nebyla by to ale Bohemka, kdyby se spokojila jen s jednoduchou doprovodnou hříčkou. ArmA tactics tak patří mezi nejkomplexnější hry na tablety a mobily. Jde o taktickou tahovou strategii, která dělá svému jménu čest, byť není určená pro masy.

 

Ostatní

 

Dead Effect

Dead Effect sice patří pod francouzských Bulprix, ale pro něj ho vytvořily šikovné české ručičky. Inspirace je tu zjevná a to v Dead Triggeru, kterému se podobá až nezdravě. Přesto má co nabídnout, ať už skvělou grafiku, nebo zajímavé prostředí vesmírné lodi, která slouží jako kulisa pro nekončící střelbu do nemrtvých terčů. Dead Effect stahujte ZDE.

Hero of Many

Hra od Trickster Arts je silně atmosférickou akční adventurou, jestliže ji vůbec můžeme zaškatulkovat. Ovládáte v ní drobná stvoření, se kterými proplouváte levely plnými nástrah, objevujete, bojujete a zachraňujete vaše přátele, kterými jsou taktéž podivné bílé pulcoidní hříčky přírody. Hero of Many stahujte ZDE.

Lums

Lums je českou odpovědí na Angry Birds, které v mnoha ohledech překonává. S pomocí Lums, koulí se speciálními schopnostmi, a slunečního svitu se snažíte zničit zástupy upírů, kteří hrozí vpadnutím do světa plného lidské krve. Lums stahujte ZDE.

Zaujal vás článek? Ohodnoťte ho!


Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.

Nejčtenejší články

Doporučujeme

Nahoru