Co nainstalovat na nové PC?

Našli jste pod stromečkem nový počítač a potřebujete jej vybavit všemi důležitými programy? Nevíte, který antivir bude lepší, případně potřebujete schopný internet browser a prohlížeč obrázků k tomu? V článku najdete přehledný seznam programů, které by ve vašem PC neměly chybět. Všechny jsou navíc ke stažení zdarma.

Internetový prohlížeč (Mozilla Firefox)

Internetovým prohlížečem by mělo začít vybavování jakéhokoli nového PC. Jako vítěze jsem vybral oblíbenou lišku – Mozilla Firefox. Má přehledné prostředí, není hamižná na operační paměť a nedávno prodělala opravdu velký update.

Mozilla Firefox

Další Internetové prohlížeče ke stažení zdarma (Chrome, Opera,…)

Antivir (Avast Free Antivirus)

Po nainstalování schůdného prohlížeče je nejvyšší čas na pořízení neohroženého hlídače. Nejen při stahování se hodí mít kontrolu nad vlastními daty. Skvěle k tomu poslouží bezplatný antivir Avast Free Antivirus – český ochránce PC s pravidelnými aktualizacemi a dokonale intuitivním rozhraním.

Avast Free Antivirus

Další Antiviry ke stažení zdarma (ESET, Kaspersky,…)

Multimediální přehrávač (GOM Player)

Po práci je čas na zábavu – sledování videí a poslech hudby. Na trhu je nepřeberné množství bezplatných nástrojů, ale GOM Player je přeci jen jeden. Vše v jednom okně, velká řada vestavěných funkcí i dostupných modulů.

GOM Player

Další Přehrávače ke stažení zdarma (BS Player, VLC,…)

Správce souborů (Total Commander)

U předchozích kategorií by se dalo velmi jednoduše polemizovat o tom, kdo by měl být skutečným vítězem. Mezi správci souborů je však král skutečně jen jeden a tím je po dlouhá léta Total Commander. Dvě pracovní pole v jednom okně, bleskurychlá práce s daty a klasické F-zkratky pro kopírování souborů apod.

Total Commander

Další Správce souborů ke stažení zdarma (Q-Dir, free Commander,…)

Kancelářský balík (OpenOffice)

Kdyby byl Microsoft Office nabízen zdarma, opět není třeba o vítězi déle debatovat. Naštěstí je k dispozici celá řada neméně kvalitních freeware kancelářských balíků. První místo mezi free řešeními zabírá Apache OpenOffice, který dovede pracovat s textem, tabulkami, prezentacemi a hlavně si rozumí s formáty MS Office.

Apache OpenOffice

Další Kancelářské balíky ke stažení zdarma (LibreOffice, Kingsoft Office Suite,…)

Komunikace (Skype)

Naprosto nezbytnou součástí SW výbavy se staly komunikační nástroje. Svoje místo na slunci si vydobyl Skype. I když primárně patří mezi video/audio komunikátory, velká masa uživatelů skrze něj komunikuje i klasickou textovou formou. Doby ICQ jsou již dávno minulostí – ať žije nový král.

Skype

Další Komunikační nástroje ke stažení zdarma (Miranda, Viber,…)

PDF prohlížeč (Adobe Reader)

Dokumenty ve formátu PDF přijímají úřady, skenují tiskárny a jsou v nich napsány veškeré manuály. PDF prohlížeč patří mezi nástroje, které musí vaše PC nutně obsahovat. Synonymem pro PDF prohlížeč je pak Adobe Reader a to i přesto, že mu roste silná konkurence.

Adobe Reader

Další PDF prohlížeče ke stažení zdarma (Nitro PDF Reader, Foxit Reader,…)

Virtuální mechanika (Daemon Tools)

Práce s ISO soubory a obecně s diskovými obrazy dokáže zjednodušit život nejenom hráčům her. Obrazy disků využívají autoři operačních systémů pro distribuci apod. Pokud tak chcete pracovat se soubory jako .iso, .bin, .cdi a dalšími, nainstalujte si freeware verzi Daemon Tools.

Daemon Tools Lite

Další Virtuální mechaniky (Virtual CloneDrive, Nero,…)

Zaujal vás článek? Ohodnoťte ho!


Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.

Doporučujeme

Nahoru