Epic Games nabízí zdarma dvě hry: This War of Mine a Moonlighter

Good Guy Epic. Jinak se ani nedá označit tato inovativní firma (celým názvem Epic Games), která nejdříve rozdávala zdarma jednu hru každý druhý týden, pak přešla na frekvenci jeden titul za týden a momentálně hráče potěší hned dvěma tituly najednou! V prvním případě jde o ponurou post-apo záležitost This War of Mine, druhým protipólem je akční a vtipné RPG Moonlighter.

Kolekce dvou her zdarma ke stažení zde

This War of Mine od polských 11 bit Studios se zabývá válkou z pohledu civilního obyvatelstva. Důsledky jsou katastrofální, podmínky na život prakticky neslučitelné s důstojností, a tak je na hráčích, aby se rozhodovali, co s danými přeživšími. Doslova se jim bude neustále naskytat otázka, koho ponechat naživu a kdo bude pro komunitu menší ztrátou při jeho případné smrti. Základní morální otázky jsou výborně zpracovány spolu s depresivním poselstvím. Příběhy lidí nenechají hráče chladnými a jedině jejich rozhodnutí určí odvíjení děje. Léky jsou zde nedostatkovým zbožím, jídlo dochází a hygiena je dávno zapomenutý pojem. Kdo přežije?

This War of Mine od Epic Storu ke stažení zdarma

Fanoušky menších indie titulů zase potěší oddechová hra Moonlighter působící v slevě jako protiváha na předchozí titul. Jde o zábavné akční RPG v pixelové grafice, jejíž hlavní postavou je Will - obchodník s cílem dobýt svět a stát se hrdinou. V tom mu pomohou(?) nově objevené portály, přes které může přecházet do jiných světů, resp. dungeonů a získávat bohatství, o jakém se obyvatelům malé vesničky Rynoka, odkud pochází, ani jen nezdálo. Náplní hry je objevování nových světů, bitvy s neznámými stvořeními, lootování a obchodování s cenným zbožím.

Moonlighter od Epic Storu ke stažení zdarma

To ale není všechno. V Epic Games si řekli, že jim to nestačí a na příští týden lákají opět na dva velké tituly a vypadá to tak, že čtvrtky budou mezi hráči ještě oblíbenější. Konkrétně jde o brutální PvP For Honor a hororový atmosférický thriller Alan Awake. O nich ale až příště.

Zaujal vás článek? Ohodnoťte ho!


Průměrné hodnocení: 5
Hlasováno: 6 krát

Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.

Doporučujeme

Nahoru