Herní Zaklínač dostane remake! První část bude předělaná v Unreal Engine 5

V seriálovém i herním světě Zaklínače se dějí velké věci. Jen před pár dny se fanoušci hitu od Netflixu dočkali nepříjemné zprávy, že Henry Cavill coby představitel Geralta z Rivie po 3. sérii končí v roli, aby vzápětí mohli jásat fanoušci her. První The Witcher, neboli tedy Zaklínač, z roku 2007, dostane plnohodnotný remake postavený na novém Unreal Engine 5.

Podobně, jak se seriálového Geralta zhostí jiný herec Liam Hemsworth, i herní Zaklínač změní svého vývojáře. O remake se postará polské studio Fool's Factory, na které ale bude dohlížet CD PROJEKT RED - vývojáři, kteří celou herní franšízu odstartovali.

"Jsme nadšeni, že můžeme oznámit práce na remaku hry The Witcher! Hra, která to všechno začala, projde změnami od základů a to v Unreal Engine 5," píše se ve stanovisku na oficiálním webu vývojářů. "Hra je aktuálně v raném stádiu vývoje v polském studiu Fool's Theory, kde jsou přítomni i veteráni z Witcher série. My, CD PROJEKT RED, poskytujeme plný kreativní dohled".

Na hru si pravděpodobně ještě několik desítek měsíců počkáme, protože je jen v raném stádiu vývoje, ale už teď si můžeme přiblížit, jak by mohla vypadat. O převedení původní hry z roku 2007 do Unreal Enginu 5 se postaral YouTuber TeaserPlay a nutno dodat, že jde o mimořádně povedené dílo.

Pohledy na scenérie, krásná, moderní grafika a fantasy svět, jaký jsme ještě v sérii neviděli. Pokud by oficiální remake vypadal alespoň zčásti tak, jako video od TeaserPlaya, máme se na co těšit.

Polští vývojáři budou pracovat s Unreal Enginem 5, ray-tracingem i technologiemi Nanite a Lumen, aby dosáhli co nejlepšího výsledku. Remake bude čistě grafický a hráči tak dostanou vše tak, jak si pamatují, jen v krásnějším provedení.

Zároveň s tím máme také informace o nových chystaných projektech z dílny CD PROJEKT RED, také ze světa Zaklínače. Jeden z nich by se měl více zaměřit také na fanoušky seriálového hitu od Netflixu, ale na bližší informace si budeme muset ještě počkat.

Zaujal vás článek? Ohodnoťte ho!


Průměrné hodnocení: 4.5
Hlasováno: 1 krát

Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.

Doporučujeme

Nahoru